Jak wymienić gumy kabli bagażnika ?

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

locarno_old
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 424
Rejestracja: pt gru 22, 2017 23:59

Jak wymienić gumy kabli bagażnika ?

Post autor: locarno_old » śr sty 31, 2018 21:27

Witam. Jak wymienić gumy w których schowane są kable które lecą do bagażnika ? Chodzi o ten element:

Obrazek Obrazek

Chodzi oto z której strony najlepiej wypiąć kable ? Ściągać tapicerkę klapy bagażnika czy tapicerki bocznych słupków ?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Jak wymienić gumy kabli bagażnika ?

Post autor: Qto » śr sty 31, 2018 23:26

Jeśli chcesz zrobić to od jednej strony...to chyba od strony klapy łatwiej. Jedna opcja to rozbieranie klapy a druga słupków C z demontażem pasów + bujanie się z podsufitką (aby dostać się do prawej wiązki).

Opcja, którą ja wybrałem wiąże się z rozbieraniem z obydwóch stron.

Ja wyciągałem całe wiązki z auta i na spokojnie w domu poskładałem. Po zdjęciu gum okazało się, że niektóre kabelki mają pękniętą izolację, kabelek od grzania szyby był w połowie przerwany. Na stole dało się to zrobić zdecydowanie solidniej niż na aucie. Uszkodzone fragmenty przewodów zostały wycięte i wstawione kawałki dobrych kabelków o identycznych przekrojach i kolorach...wstawione w taki sposób, że jedno łączenie jest w budzie a drugie w klapie - ważne aby łączeń nie robić w gumie i nie używać tam izolacji bo pogrubianie czy usztywnianie wiązki w tym miejscu doprowadzi do szybkiego jej uszkodzenia. Po wymianie kabelków wiązkę zaizolowałem jak w oryginale, pozakładałem nowe gumy, psiknąłem do środka trochę silikonu w spreju i założyłem wiązki na auto - wsio działa jak nowe :bigok:



Awatar użytkownika
Craash
Forum Master
Forum Master
Posty: 1706
Rejestracja: śr lip 03, 2013 20:39

Jak wymienić gumy kabli bagażnika ?

Post autor: Craash » czw lut 01, 2018 22:31

Robiłem to u siebie po lewej stronie. Lewa strona jest trudniejsza do zrobienia, bo idzie w niej więcej przewodów. Rozebrałem klapę, wypiąłem przewody z wtyczki idącej do tylnej wycieraczki i wyciągnąłem wiązkę z klapy. Nową gumę trudno założyć przez grubość wiązki - ja jeszcze naprawiałem przewód od pogrzewania szyby, więc trochę ją pogrubiłem.
Według mnie szkoda czasu na rozbieranie z dwóch stron.


Mój Golf IV Generation - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=517692" onclick="window.open(this.href);return false;
Mercedes W205 C180
Audi A3 8P

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Jak wymienić gumy kabli bagażnika ?

Post autor: Qto » czw lut 01, 2018 23:21

Craash pisze:Lewa strona jest trudniejsza do zrobienia
ja bym powiedział, że prawa bo dodatkowo trzeba zdjąć tapicerkę prawego słupka i pomęczyć się trochę z podsufitką...ale kabli więcej - fakt



Awatar użytkownika
Craash
Forum Master
Forum Master
Posty: 1706
Rejestracja: śr lip 03, 2013 20:39

Jak wymienić gumy kabli bagażnika ?

Post autor: Craash » pt lut 02, 2018 07:29

Odnośnie prawej strony to nie można wyciągnąć z klapy wiązki? Coś tam się blokuje?


Mój Golf IV Generation - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=517692" onclick="window.open(this.href);return false;
Mercedes W205 C180
Audi A3 8P

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Jak wymienić gumy kabli bagażnika ?

Post autor: Qto » pt lut 02, 2018 09:01

Można...ale żeby cała wiązkę z auta wytargać to już nie jest tak hop.



locarno_old
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 424
Rejestracja: pt gru 22, 2017 23:59

Re: Jak wymienić gumy kabli bagażnika ?

Post autor: locarno_old » pt kwie 05, 2019 19:31

Witam. W końcu postanowiłem zabrać się za wymianę obu gum, ponieważ dziura, którą widać na pierwszym zdjęciu znacznie się powiększyła i trzeba było coś z tym zrobić. Niestety jest, to trudniejsze niż myślałem. Wymontowałem osłony z klapy bagażnika oraz z jego wnętrza. Z tego co widzę, to od strony klapy jest, to najłatwiej zrobić, ale te kable są tam bardzo dokładnie zamontowane. Nie wiem czy uda mi się to poskładać do takiego stanu w jakim jest teraz.

Obrazek

Natomiast od strony wewnętrznej dostęp też nie jest ciekawy:

Obrazek

Trzeba demontować całą podsufitkę, czy tylko do połowy żeby wyciągnąć wiązki od wewnątrz ?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości