Złe spasowanie maski ze zderzakiem i lampami.

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Overkil47
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz gru 17, 2017 15:10

Złe spasowanie maski ze zderzakiem i lampami.

Post autor: Overkil47 » pn gru 25, 2017 22:54

Witam mam problem odnośnie złego spasowania maski ze zderzakiem i lampami, znalazłem kilka tematów o tym lecz wszędzie linki do zdjęc co gdzie odkrecic juz wygasły :/ więc tak auto fakt było lekko uderzone o czym wiem od poprzedniego własciciela, maska jest przy przedniej szybie równo z boczkami, na dole również maska zgrywa sie na bokach z nadkolami lecz juz lampy ze zderzakiem i grilem są cofnięte o jakis centymetr, maska poprostu odstaje, nie wiem jak to "wyciągnąc" zeby wyrównac wszystko, aktualnie mam zdjęty zderzak i lampy i nie mam jak zrobic zdjęcia jak to wygląda u mnie ale wrzuce jedno z internetu identyczne. Z góry dzięki za odpowiedzi.Obrazek



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5929
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Złe spasowanie maski ze zderzakiem i lampami.

Post autor: grg474 » wt gru 26, 2017 12:23

zacznijmy od wymiarów
przednie drzwi a tylny bok, tylne drzwi to 3,7 + 0,8, -0,2
przedni błotnik a drzwi to 3,4 +1 -1
błotnik ma mieć wysunięcie o 1mm
maska a błotnik to 3 +1,9 - 1
zderzak a błotnik to 0,5 +0,6 - 0,1
róg błotnika a róg zderzaka to 3 +1 -1
Pasowanie zacznij od spasowania błotników, potem maski. Jak to spasowane regulujesz dopiero pas przedni


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Overkil47
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz gru 17, 2017 15:10

Złe spasowanie maski ze zderzakiem i lampami.

Post autor: Overkil47 » wt gru 26, 2017 13:17

Sorka bardzo ale nic mi te wymiary nie mówią :/ A błotniki mam dobrze spasowane z maską oraz błotniki ze zderzakiem tez są dobrze, tylko grill i lampy są "wpadnięte" do środka względem maski, a lamp juz nie wysune bardziej do przodu. A pas przedni reguluje sie którymi śrubami? co trzeba odkrecic zeby on dał sie przesunąć? bo wiem ze od góry jest po jednej srubie po lewej i prawej stronie i to mi daje jakies pare mm luzu ale to wciąz za mało :/



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5929
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Złe spasowanie maski ze zderzakiem i lampami.

Post autor: grg474 » wt gru 26, 2017 14:52

ale pas przedni jest tylko regulacja góra dół a nie do przodu do tyłu, za wyjątkiem właśnie tych śrub w błotniku mocujących górę pasa

Obrazek


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Overkil47
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz gru 17, 2017 15:10

Złe spasowanie maski ze zderzakiem i lampami.

Post autor: Overkil47 » wt gru 26, 2017 22:20

Aha rozumiem czyli teraz pytanie czy da sie to wogóle zrobic tak zeby przód był równy? czy może to wina tego ze pas jest moze krzywy po uderzeniu i zostaje tylko opcja wymiany?



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5929
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Złe spasowanie maski ze zderzakiem i lampami.

Post autor: grg474 » czw gru 28, 2017 21:20

pas raczej pęka a się nie krzywi. Albo cofnięty na podłużnicach. Co zrobić? Jak się upierasz to odkręć pas, daj podkładki między pas a podłużnice


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Revver
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: ndz sty 05, 2020 00:42
Auto: VW GOLF IV
Silnik: 1.8T

Re: Złe spasowanie maski ze zderzakiem i lampami.

Post autor: Revver » ndz cze 26, 2022 01:50

Siemka, odgrzeje może temat, miałem dzwona jakiś czas temu i cały przód poszedł do wymiany łącznie z pasem przednim, i problem pojawił się kiedy auto wróciło od blacharza który mi to robił wszystko spasowane idealnie super nic nie odstaje a grill chowa się pod maske lub inaczej maska nachodzi na grill, wcześniej tak nie było a wszystko jest jak było wcześniej nawet lepiej spasowane a tu taki klops. Gdzie szukać przyczyny miał ktoś taki problem? Pozdro :D
Dodaje zdj jak były przed a jak teraz.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



Revver
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: ndz sty 05, 2020 00:42
Auto: VW GOLF IV
Silnik: 1.8T

Re: Złe spasowanie maski ze zderzakiem i lampami.

Post autor: Revver » ndz cze 26, 2022 01:54

g2.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5929
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Re: Złe spasowanie maski ze zderzakiem i lampami.

Post autor: grg474 » ndz cze 26, 2022 15:02

no maska posunięta do przodu


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Revver
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: ndz sty 05, 2020 00:42
Auto: VW GOLF IV
Silnik: 1.8T

Re: Złe spasowanie maski ze zderzakiem i lampami.

Post autor: Revver » pn cze 27, 2022 20:43

Odkręciłem dziś te 4 śruby i delikatnie maska zeskoczyła w tył ale bez żadnych zmian na grillu



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości