Hak holowniczy mk7

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

volf_66
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 157
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 14:44
Lokalizacja: Podkarpackie
Kontakt:

Hak holowniczy mk7

Post autor: volf_66 » ndz cze 18, 2017 18:04

Koledzy potrzebuje pomocy, mianowicie potrzebuję zamontować do swojego Mk7 z 2012 roku 1,4 TSI hak holowniczy, chcę to zrobić w miarę tanio i profesjonalnie, jeżeli ktoś ma doświadczenie lub wiadomości w tej sprawie proszę o informację,
pozdrawiam WW



Awatar użytkownika
Białek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 193
Rejestracja: wt mar 21, 2017 11:45

Hak holowniczy mk7

Post autor: Białek » ndz cze 18, 2017 18:33

Mam hak niefabryczny. Podobno wyzwaniem jest moduł i wiązka i to, co na pewno działa to westfalia, która robi haki na montaż fabryczny vw. Ja mam varianta i wyczepiany hak westwalii - jest super, bo wcale go nie widać, ale tani nie jest. Ja z uwagi na gwarancję montowałem w ASO. Nie pamietam ceny, ale pracowali przy tym z 6 godzin. Widziałem jak to robią - trzeba zdjąć zderzak, przeprowadzić kable - nie jest to szybka piłka.

Hak trzeba zakodować i nie mam pewności, że u mnie zrobiono to dobrze, bo przy fabrycznym po podłączeniu przyczepy wyłączają się tylne czujniki parkowania, a umknie wyją. Dodam tez, że hak waży i widać jak auto stoi tyłem niżej. I na koniec , hak likwiduje gniazdo do wkręcania zaczepu holowniczego.

Podsumowując - polecam moduł westwalii a sam hak jaki się podoba.



fantomasz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 549
Rejestracja: wt kwie 20, 2010 01:57
Lokalizacja: PL

Hak holowniczy mk7

Post autor: fantomasz » pn cze 19, 2017 12:56

Też jestem zainteresowany montażem haka. Potrzebuje przewozić 3 rowery i myślałem o bagażniku na hak.


86 Jetta 1.8
94 Nissan Altima 2.4
00 Bora VR6 2.8
05 GTI 1.8T
08 Golf 5 2.5 (USA)
16 Golf 7 1.4 TSI
20 Audi A3 8V 1.5TFSI
24 S3 8Y

volf_66
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 157
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 14:44
Lokalizacja: Podkarpackie
Kontakt:

Re: Hak holowniczy mk7

Post autor: volf_66 » pn cze 19, 2017 15:43

Białek pisze:Mam hak niefabryczny. Podobno wyzwaniem jest moduł i wiązka i to, co na pewno działa to westfalia, która robi haki na montaż fabryczny vw. Ja mam varianta i wyczepiany hak westwalii - jest super, bo wcale go nie widać, ale tani nie jest. Ja z uwagi na gwarancję montowałem w ASO. Nie pamietam ceny, ale pracowali przy tym z 6 godzin. Widziałem jak to robią - trzeba zdjąć zderzak, przeprowadzić kable - nie jest to szybka piłka.

Hak trzeba zakodować i nie mam pewności, że u mnie zrobiono to dobrze, bo przy fabrycznym po podłączeniu przyczepy wyłączają się tylne czujniki parkowania, a umknie wyją. Dodam tez, że hak waży i widać jak auto stoi tyłem niżej. I na koniec , hak likwiduje gniazdo do wkręcania zaczepu holowniczego.

Podsumowując - polecam moduł westwalii a sam hak jaki się podoba.
zastanawiam się czy jest opcja np. kupna kompletu haka z wiązką i modułem np na allegro i montaż w ASO


np http://allegro.pl/hak-holowniczy-modul- ... 17424.html" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
Białek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 193
Rejestracja: wt mar 21, 2017 11:45

Hak holowniczy mk7

Post autor: Białek » pn cze 19, 2017 22:27

Tak właśnie zrobiłem. Umówiłem się z aso. Warunkiem było, by hak był Westfalii. Wyszło kilkaset złotych taniej, niż ten sam hak kupiony w ASO. Popełniłem tylk taki błąd, że wybrałem gniazdo 7 pin, a według nowych przepisów do bagażnika musi być 13 pin. Legalne są tylko bagażniki mające światło cofania i przeciwmgielne, a do nich trzeba 13 pin.



Awatar użytkownika
Misiek_ol
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 237
Rejestracja: ndz lip 17, 2016 15:06
Lokalizacja: Olsztyn

Hak holowniczy mk7

Post autor: Misiek_ol » wt cze 20, 2017 14:35

Białek jak możesz zdradzić, ile ASO policzyło Ciebie za montaż haka ??



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14084
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Hak holowniczy mk7

Post autor: Michał_1977 » pt cze 23, 2017 07:36

volf_66, w przyszłości,zakładaj tematy we właściwych działach :chytry:
Pkt.4 reg. forum.


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
Wiesiek1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: wt kwie 13, 2010 06:53
Lokalizacja: Kalisz
Auto: VW Golf VII 1,2 TSI 105 KM
Silnik: 1.2

Re: Hak holowniczy mk7

Post autor: Wiesiek1 » sob sty 22, 2022 23:22

Witam. Ponieważ posiadam przyczepkę lekką, postanowiłem zainstalować hak. Trafiłem aukcję, gdzie ktoś sprzedawał oryginalny hak 5G0803881, który miał śruby montażowe oraz gniazdo i część wiązki od gniazda do modułu. Cena za całość z przesyłką 450,-zł - czyli taniej niż za produkt rzemieślniczy.
Montaż samego haka nie jest skomplikowany. Generalnie to trzeba zdemontować zderzak, odkręcić metalowa belkę która jest pod zderzakiem, Wkładamy hak w otwory podłużnic i skręcamy przez znajdujące się tam otwory (po dwie na każdej stronie).
Potem po lewej stronie wyjmujemy taką dość dużą zaślepkę i przeciągamy wiązkę. Zaślepkę uszczelniłem dodatkowo silikonem. Linkę do odblokowania haka przeciągamy przez otwór znajdujący się nad zderzakiem.
Więcej zabawy jest z elektryką. Na oryginalny moduł nie było mnie stać (jakieś 700,-zł), dlatego kupiłem uniwersalny moduł QUASAR model WH2S .
Moduł jest wyposażony w długie, porządne kable , które trzeba było dolutować do oryginalnej wiązki haka
Obrazek
Podpinamy się w czterech miejscach: w przewody wchodzące do lampy (tylnej) lewej (1), prawej (4), wiązki biegnącej do klapy (2) skąd bierzemy "sygnał" światła cofania i światła przeciwmgielnego. Kolorów przewodów nie podam bo nie wszystkie mają kolory. Wiązka biegnąca do klapy jest biała (pewnie mają jakieś numery nadrukowane). Trzeba wziąć miernik i szpilkę i nakłuwać. 3 to oczywiście masa.
Obrazek
Obrazek
Pozostaje jeszcze czerwony gruby przewód wysokoprądowy. Jeśli mamy zamiar ciągnąć przyczepy kempingowe, trzeba go poprowadzić najlepiej do komory silnika i podpiąć się pod akumulator bądź skrzynkę bezpiecznikową.
No i najgorsza zmora - zderzak. Najlepiej byłoby kupić dyfuzor z fabrycznie wyciętym otworem - odpowiedni dla wersji pojazdu z hakiem nr 5G6807568A.
Obrazek
Jest on całkowicie inaczej wyprofilowany, tak że otwór jest pod spodem - niewidoczny. Niestety na rynku wtórnym ich nie ma, a dealer zaśpiewał za niego 549zł :banghead:
Wyciąłem więc otwór i niestety nie wygląda to dobrze - nie róbcie tego. :grrr:
Obrazek
Zamówiłem drugi taki sam dyfuzor i zamierzam go trochę inaczej wyciąć. Do tego kupię jakąś zaślepkę - widziałem taką od Touarega.
Przy okazji sprawdźcie czy w błotnikach pod tapicerką nie macie wody. U mnie była i to nie mało, wchodziła już pod koło zapadowe. Wszystko mokre. Powodem prawdopodobnie było to że w kratkach wylotowych brakowało tych gumowych membran. Dociąłem z gumy i uzupełniłem.
Obrazek
Pojeżdżę i zobaczę czy pomogło.
Aha, jeszcze linka do opuszczania haka. Tutaj też nie mam się czym pochwalić. Oryginalnie trzeba by wymienić kilka plastykowych elementów i kupić cięgno. Stwierdziłem że te 4-5 razy w roku co podpinam ta przyczepkę, wystarczy jak wyprowadzę linkę do komory koła zapasowego. Przymocowałem ją tam dorobionym kawałkiem metalowego profilu i to w zupełności wystarczy.
Nie sugerujcie się tym, że na fotach jest kanał. Spokojnie da się to wszystko zrobić bez kanału. Bardziej się przyda lutownica i umiejętność lutowania.
Powodzenia!



lopezpb
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: wt paź 02, 2018 11:53

Re: Hak holowniczy mk7

Post autor: lopezpb » śr lut 02, 2022 14:36

Ale jak nie ma, taki nie będzie pasować?
https://allegro.pl/oferta/spoiler-dyfuz ... 9428377248



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości