Problem ze spryskiwaczami reflektorow

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
bugatti415
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 168
Rejestracja: śr kwie 24, 2013 11:16
Lokalizacja: Swidnica

Problem ze spryskiwaczami reflektorow

Post autor: bugatti415 » ndz gru 11, 2016 13:30

Witam.Zauwazylem ostatnio ze przestaly mi pryskac spryskiwacze reflektorow.Plyn w zbiorniku zalany do pelna (zimowy).Spryskiwacze wysuwaja sie ze zderzaka,slychac jak pompa sie zalacza.Ale plyn nie leci.Ani z prawego,ani z lewego.Uklad szczelny,zadnych przeciekow nie stwierdzilem.Na szybe pryska normalnie.Bezpiecznik raczej to nie jest,bo slychac jak pompa od reflektorow sie zalacza.Miesiac temu jeszcze bylo ok.Jakas podpowiedz od czego zaczac ?



Awatar użytkownika
amatorek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 444
Rejestracja: ndz maja 11, 2014 21:44
Lokalizacja: D.G.

Re: Problem ze spryskiwaczami reflektorow

Post autor: amatorek » ndz gru 11, 2016 18:27

sprawdzić drożność wężyków od pompki do dysz ,być może jest załamany ,zgnieciony,zapchany
zdejmij wężyk z jednego spryskiwacza i zobacz czy pompka podaje płyn. :bigok:



Awatar użytkownika
bugatti415
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 168
Rejestracja: śr kwie 24, 2013 11:16
Lokalizacja: Swidnica

Problem ze spryskiwaczami reflektorow

Post autor: bugatti415 » ndz gru 11, 2016 20:02

Wlasnie sek w tym ze nie wiem jak sie zabrac zeby sciagnac wezyk ze spryskiwacza.Trzeba sciagac zderzak,czy w jakis iny sposob ?



Awatar użytkownika
Heavy20122
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 151
Rejestracja: czw paź 30, 2014 17:33
Lokalizacja: Sochaczew

Problem ze spryskiwaczami reflektorow

Post autor: Heavy20122 » pt gru 16, 2016 16:11

Nie jestem pewny jak jest w spryskach lamp, ale najczęściej zawodzi zaworek na przewodzie, którym podczas awarii wybija płyn do spryskiwaczy.


________________________________________________________________________________________
"Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem."

pioterazo77
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 110
Rejestracja: pt lut 04, 2011 23:45
Lokalizacja: Gliwice

Problem ze spryskiwaczami reflektorow

Post autor: pioterazo77 » pt gru 16, 2016 16:37

Może to dziwne ale mogły ci pozasychać lub zaśniedzieć od długiego nieużywania bo ja tak właśnie miałem.Podczas spryskiwania wysuwały się słychać było pompkę ale płyn z nich nie leciał. Zacząłem spryskiwać aż do skutku i po pewnym czasie zaczął z nich lecieć płyn.Nie pamiętam dokładnie ale trwało to chyba dwa dni po parę prób dziennie aż w końcu płyn poleciał.



Awatar użytkownika
bugatti415
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 168
Rejestracja: śr kwie 24, 2013 11:16
Lokalizacja: Swidnica

Re: Problem ze spryskiwaczami reflektorow

Post autor: bugatti415 » pt gru 16, 2016 22:26

Heavy20122 pisze:Nie jestem pewny jak jest w spryskach lamp, ale najczęściej zawodzi zaworek na przewodzie, którym podczas awarii wybija płyn do spryskiwaczy.
A gdzie znajduje się ten zaworek mniej więcej ?



Awatar użytkownika
Heavy20122
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 151
Rejestracja: czw paź 30, 2014 17:33
Lokalizacja: Sochaczew

Problem ze spryskiwaczami reflektorow

Post autor: Heavy20122 » ndz gru 18, 2016 12:49

Tego kolego nie jestem pewien, ale zgadując to gdzieś pod zderzakiem.


________________________________________________________________________________________
"Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem."

Awatar użytkownika
rutek86
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: wt sie 04, 2009 19:48
Lokalizacja: Wrocław

Problem ze spryskiwaczami reflektorow

Post autor: rutek86 » pt sty 20, 2017 13:14

A ja mam inne pytanie, kiedy wysuwają się spryskiwacze i zaczyna do pryskać na reflektory?
Od kupna mi nie działają dlatego pytam :grin:
Tzn kiedy zaczyna pryskać na reflektory? Od razu czy trzeba dłużej przytrzymać wajchę?
Bo chciałem sprawdzić czy sama pompka działa ale nawet się nie ruszyła, i teraz nie wiem czy nie działa czy ja coś źle robię.



Awatar użytkownika
Patryk.
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: czw gru 31, 2015 17:24

Problem ze spryskiwaczami reflektorow

Post autor: Patryk. » pt sty 20, 2017 14:52

Spryski działja jak pryskasz na szybę ok 3s i pod warunkiem, ze masz włączone światła. Zobacz czy w ogóle masz bezpiecznik jak masz i jest sprawny, to zobacz jaki masz przekaźnik wycieraczek. U mnie od kupna tez nie działały, przekaźnik był założony 377 czyli bez spryskiwaczy.



santos13
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: śr lis 01, 2017 20:06
Lokalizacja: KRA
Auto: Volkswagen Golf

Re: Problem ze spryskiwaczami reflektorow

Post autor: santos13 » czw kwie 05, 2018 14:24

Odgrzebie temat. Kupilem uzywany zderzak wraz ze spryskiwaczami lamp. Okazuje sie ze prawa dysza jest uszkodzona. Po zamontowaniu zderzaka podczas gdy lewa dysa zlapana w palce i pociagnieta by zalozyc zaslepke stawiala wyczuwalny opor i sama sie chowala, prawa wyszla calkiem i bez oporu. Tak jakby nie bylo ani zadnej sprezynki ktora powinna ja chowac ani blokady przed calkowitym wysunieciem. Taka usterka jest do naprawy czy tylko nowa dysza?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości