Skrzypi przed i po wymianie podnośnika szyby - ROZWIĄZANY

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Skrzypi przed i po wymianie podnośnika szyby - ROZWIĄZANY

Post autor: sas_gti » śr mar 18, 2015 12:24

Witajcie,
Wczoraj wymieniłem podnośnik elektryczny od strony kierowcy.
Zestaw taki tylko do 5d
http://allegro.pl/vw-golf-4-97-04-3d-po ... 08863.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Po wymianie i poskładaniu podczas podnoszenia i opuszczania słychać dokładnie taki sam dźwięk jak przed wymianą.
Czy ktoś mi pomoże i wskaże gdzie szukać problemu?
Rozłożyłem to jeszcze raz myśląc, że może linka spadła z bębenka, ale wszystko wydaje się być ok.
Czytałem też wiele podobnych tematów i nikt nie zgłaszał takiego problemu po wymianie.
Ostatnio zmieniony czw mar 19, 2015 02:09 przez sas_gti, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Problem - Skrzypi podnoszenie szyby po wymianie podnośnika

Post autor: Haki » śr mar 18, 2015 18:28

wyczyść porządnie ślizgi gumowe -- przez które szyba przechodzi ...


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Problem - Skrzypi podnoszenie szyby po wymianie podnośnika

Post autor: sas_gti » czw mar 19, 2015 01:57

Wszystko jest nowe i nasmarowane tam gdzie trzeba i czyste tam gdzie być czyste powinno, zresztą przyznam szczerze, że nawet nie wiem dokładnie o czym piszesz, bo ślizgi to nie są gumowe, tylko plastikowe, a też sama szyba przez nic nie przechodzi tylko jest osadzona w takich gumach dociskanych śrubą ale nie widze związku między ewentualnym brudem na niej a tym dźwiękiem.
Już znalazłem prawdziwą przyczynę i nie jest to brak smarowania, ani złe ułożenie szyby w prowadnicach, ani też wytarty zamsz w uszczelce jak można przeczytać w niektórych poradach.
Te skrzypienie które jest zmorą wielu golfów okazało się być spowodowane tarciem linek o siebie na bębenku. Jedna z linek przeskoczyła o jeden rowek w skutek czego tarła o drugą, która kręci się w drugą stronę. Taki sam dźwięk słyszałem w wielu golfach, mam go też w prawych drzwiach. Przeczytałem mnóstwo tematów o skrzypieniu/trzeszczeniu podczas podnoszenia/opuszczania szyb, gdzie ludzie zgłaszają ten problem i mnóstwo różnych porad w tym taka aby nasmarować uszczelkę w którą wchodzi szyba bo to stamta pochodzi ten dźwięk (świetne połączenie - tłuszcz i szyba :) ), ale nikt nie wskazywał na przyczynę w nawinięciu linek na bębenek, co mnie trochę dziwi, bo jestem prawie pewny, że to najczęstsza jeśli nie jedyna przyczyna trzasków. Dźwięk jest bardzo charakterystyczny i brzmi trochę jak darcie jeans'u i jedynie miejsce gdzie to się może dziać to właśnie bębenek.
Tak więc jesli podczas podnoszenia szyb jest dżwięk jak rozdzieraniue jeansów to na 99,9% są to linki na bębenku

Czy linki są nawinięte prawidłowo widać doskonale po wyjęciu całego panelu i odkręceniu silniczka przy ręcznym przesuwaniu ślizgów. Gdy hałasuje wtedy należy spojrzeć na linki i jeśli jedna z nich przeskoczyła to widać doskonale jak trze o drugą i po niej przeskakuje wydając ten charakterystyczny dźwięk a rowek obok jest wolny. Nie trzeba kręcić silnikiem, wystarczy ręcznie przesuwać ślizgi, tylko należy pamiętać, ale przytrzymać bębenek tak aby nie wyskoczył ze swojego miejsca bo wtedy wszystkie linki spadną i trzeba je nawijać od nowa.
W nowym mechaniźmie który założyłem prawdopodobnie bębenek lekko się wysunął podczas montażu i linki przeskoczyły czego nie zauważyłem. Natomiast jeśli hałas wydobywa się ze "starego" mechanizmu któy nie był regenerowany to luz na wytartej obudowie bębenka może również spowodować przeskakiwanie linek albo wyrąbane rownki w samym bębenku. W takim zużytym elemencie ułożenie linek we właściwych rowkach może być mało trwałe, bo skoro już raz wyskoczyły ze swojego rowka to pewnie zrobią to wkrótce ponownie.
pozdr



mich77bor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 319
Rejestracja: ndz gru 18, 2011 15:50
Lokalizacja: DW

Skrzypi przed i po wymianie podnośnika szyby - ROZWIĄZANY

Post autor: mich77bor » pt lip 03, 2015 08:03

Przy okazji naprawy połamanego ślizgu znalazłem takie informacje :
Sprzedawane na alledrogo tureckie zestawy naprawcze http://www.hbzotomotiv.com/urunlerimiz/ ... lf/page/2/" onclick="window.open(this.href);return false;
Film instruktażowy " onclick="window.open(this.href);return false;


Sprzedam nową półkę nad radio

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości