Kierownica wielofunkcyjna R-line do CADDY 012r. co i jak?

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

bartica92
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pn sty 17, 2011 00:16

Kierownica wielofunkcyjna R-line do CADDY 012r. co i jak?

Post autor: bartica92 » śr sty 29, 2014 13:52

Witam wszystkich

Potrzebuję wiedzy i pomysłów na temat montażu kierownicy wielofunkcyjnej w aucie który go nigdy nie miał!
Posiadam Caddy 2012r furgon 1.6 diesel z wyświetlaczem RCD510 i chciałbym do niego założyć kierownicę r line multi.
Zakupiłem już kierownicę z wielofunkcją od VW Scirocco R line bez łopatek, po konsultacji i przymiarce z elektro-mechanikiem musiałem kupić dodatkowo w serwisie wiązkę 5K0971584C którą serwis mi sprawdził że pasuje, jeżeli chodzi o moduł kierownicy to na razie nie kupowałem ponieważ elektryk powiedział że może da się zakodować. Podczas zamawiania wiązki w VW uświadomili mi że raczej moduł trzeba będzie kupić. No i faktycznie elektryk nie dał rady zakodować fabrycznego modułu kierowniczego! i jestem w trakcie szukania modułu lub sterownika kierownicy! W pierwszej kolejności zapytałem Serwis jaki kod modułu pasował by do tego auta, skoro sprzedali mi wiązkę to dlaczego nie mieli by mi sprawdzić jaki moduł pasuje do tego auta.
No i po paru dniach odpowiedź z serwisu, BARDZO POLITYCZNA!:

"Witam!
Niestety zmiana kierownicy oraz sterownika ( centralka Air-Bag ) jest ingerencją w bezpieczeństwo zapewnioną przez producenta w Pana samochodzie.
Katalog Volkswagen Etka nie uwzględnia zmian oraz możliwości rozbudowy Pana auta w kierownicę wielofunkcyjna".

Ja tylko grzecznie podziękowałem, ale rozumiem ich wypowiedz z tym że nie pomogą mi w tej kwestii.
NA auto mam jeszcze lizing i boją się że w razie nie daj Boże kolizji będę ich osądzał że poducha nie wystrzeliła:/

Posiadam od sąsiada 3 moduły na wypożyczeniu:
1K0 953 549 AQ
1K0 953 549 BC
1K0 953 549 BM

Poniżej bezpośredni link do strony z numerami sterowników:
http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.ph ... e_Versions" onclick="window.open(this.href);return false;

Elektryk powiedział że od golfa moduł nie pasuje, podobno przymierzali!
Prawdopodobnie metodą prób i błędów z tymi trzema modułami będzie mi to robił dopiero w przyszłym tygodniu i powiedział że przy każdym module zajmie im to około godziny;/ ile to będzie kosztować skoro wydałem już:

- Kierata 1000zł
- Wiązka 200zł
- Usługi elektro-mechanika 200zł
RAZEM: 1400zł + moduł i + kolejna robota elektro-mechanika

Proszę o info jak ktoś wie jaki moduł będzie pasował na 100% i czy to już wystarczy aby zapiąć temat bo czuje że elektryk zedrze ze mnie majątek;/

POMOCYYYY!!!!ObrazekObrazek



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5929
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

KIEROWNICA wielofunkcyjna R-line do CADDY 012r. co i jak?

Post autor: grg474 » śr sty 29, 2014 23:55

a jaki moduł kierownicy masz obecnie na samochodzie
czytałeś?


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

bartica92
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pn sty 17, 2011 00:16

KIEROWNICA wielofunkcyjna R-line do CADDY 012r. co i jak?

Post autor: bartica92 » czw sty 30, 2014 17:57

Witaj
No właśnie ani ja ani elektromechanik nie wpadliśmy na to żeby od razu sprawdzić jaki jest moduł fabryczny i według tego szukać rozbudowanego pod multi!

Faktycznie rozpisałem się!

Pytanie:
Jaki moduł potrzebny jest aby podłączyć kierownicę wielofunkcyjną do VW Caddy 1.6 2012 roku który nie ma fabrycznej instalacji pod sterowanie w kieorwnicy???
Chodzi o numer bo jest ich tyle że nie wiadomo który podejdzie!



bartica92
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pn sty 17, 2011 00:16

KIEROWNICA wielofunkcyjna R-line do CADDY 012r. co i jak?

Post autor: bartica92 » czw sty 30, 2014 18:01

Poczytam poczytam....



bartica92
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pn sty 17, 2011 00:16

Kierownica wielofunkcyjna R-line do CADDY 012r. co i jak?

Post autor: bartica92 » śr mar 12, 2014 17:59

Kierownica ZAMONTOWANA! z pomocą chłopaków z Obornik pod adresem Elektor-mechanik Górny!
Została zainstalowana metodą prób i błędów!
Dzięki uruchomieniu przycisków w kierownicy do dyspozycji jest więcej opcji komputera pokładowego!
Obrazek



macho77
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: ndz mar 18, 2018 10:56
Auto: Volkswagen Golf

Re: Kierownica wielofunkcyjna R-line do CADDY 012r. co i jak?

Post autor: macho77 » ndz mar 18, 2018 11:00

Witam,
moge poprosic o napisanie co wszystko jest potrzeba do wymiany? Tez chce zmienic w Caddy rok 2012 za multifunkcje. Pozdrawiam Kamil



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości