Uszczelka drzwi bocznych - nieszczelność

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
pablo-pablo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: pn lut 07, 2011 12:39
Lokalizacja: Sopot

Uszczelka drzwi bocznych - nieszczelność

Post autor: pablo-pablo » śr paź 10, 2012 22:24

Od dłuższego czasu obserwuje w moim goferku, że po każdym nieco większym deszczu, na dywaniku kierowcy zbiera woda a na wykładzinie czuć wyraźną wilgoć. Wykładzina, która pokrywa pionowe płaszczyzny jest sucha, problem jest tylko z poziomym fragmentem. Jedyna przyczyna jaka przychodzi mi do głowy to nieszczelność uszczelki drzwi bocznych, zamontowanej na karoserii. Powodem może być fakt, że w zeszłym roku miałem wymieniane drzwi po stłuczce parkingowej. Być może "ułożona" już uszczelka nie przylega idealnie do "nowych" drzwi. Najlepiej byłoby ją wymienić ale:
- nowa w ASO kosztuje ponad 200zł
- z używaną ze szrotu może być to samo co z moją (jest już ściśnięta i dopasowana do innych drzwi)
- idealnego zamiennika nie znalazłem

Jedyny nowy zamiennik jaki znalazłem jest nie co inny - brakuje mi 1 zakładki (dorysowałem go na czerwono). W dolnej części nie ma ona żadnej funkcji ale za to u góry i po bokach już tak. Zakrywa ona brzeg podsufitki i boczków stanowiąc jej wykończenie.

Macie jakieś pomysły, patenty co mogę zrobić?
- myślałem o zwykłej samoprzylepnej uszczelce do okien, takiej cienkiej i przykleić ją do drzwi w miejscu gdzie dotyka oryginalna uszczelka
- może zamienić uszczelki stronami (kierowca-pasażer) boję się tylko ruszać stronę pasażera skoro tam jest wszystko oryginalne i nie cieknie

Czasami ktoś ma jakieś nowatorskie, niekonwencjonalne pomysły i na to liczę...


Obrazek



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Uszczelka drzwi bocznych - nieszczelność

Post autor: jhosef » czw paź 11, 2012 09:22

pablo-pablo, jedź do Gdańska, Oliwa, sklep na rampie METALMOT.

Z tego co pamiętam to mieli na metry różne uszczelki. Może coś dobierzesz.



Awatar użytkownika
pablo-pablo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: pn lut 07, 2011 12:39
Lokalizacja: Sopot

Uszczelka drzwi bocznych - nieszczelność

Post autor: pablo-pablo » czw paź 11, 2012 09:54

Byłem, nie mają takiej, nawet podobnej. Pytałem też o możliwość zamówienia z katalogu, ale też nie ma :)



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Uszczelka drzwi bocznych - nieszczelność

Post autor: jhosef » czw paź 11, 2012 10:08

Podobna ale z zewnątrz jednokomorowa:
http://moto.allegro.pl/uszczelka-drzwi- ... 23760.html" onclick="window.open(this.href);return false;

I proszę podwójny balon
http://moto.allegro.pl/uszczelka-drzwi- ... 99722.html" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
pablo-pablo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: pn lut 07, 2011 12:39
Lokalizacja: Sopot

Uszczelka drzwi bocznych - nieszczelność

Post autor: pablo-pablo » czw paź 11, 2012 18:12

No ta druga jest identyczna jak na schemacie który umieściłem powyżej - z brakującą zakładką (dorysowaną na czerwono)



Awatar użytkownika
carl92
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz paź 07, 2012 22:11

Uszczelka drzwi bocznych - nieszczelność

Post autor: carl92 » pt paź 12, 2012 11:07

Też mam ten sam problem przecieka mi uszczelka prawych drzwi pasażera. Z reguły najgorzej jest po wyjeździe z myjki boczny fotel jest mokry. Szukałem uszczelek i jednym słowem ciężko je dostać. Na szrocie niewiele lepsze, w Auto-szybach równie ciężko. Miałem patent żeby wsiąść jakąś uszczelkę i dokleić do starej. Lub górę drzwi uszczelnić silikonem.



Nintendo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: ndz sty 08, 2012 00:58

Uszczelka drzwi bocznych - nieszczelność

Post autor: Nintendo » ndz sty 12, 2014 17:55

Witam,

Temat stary, ale nie chciałem zakładać nowego/nie znalazłem na forum (a pewnie jest). Proszę wskażcie temat na forum bądź gdzie można kupić takie uszczelki okien drzwi do mk2. Moje są bardzo spłowiałe, popękane i skurczone.

Dzięki.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości