Trzeszczące drzwi

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

vasil7
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: pt lut 13, 2009 17:34
Lokalizacja: wlkp.

Trzeszczące drzwi

Post autor: vasil7 » ndz lip 29, 2012 02:19

Seat to w końcu tez VW ;)
sprawa dotyczy się Ibizy GT 98r

od dłuższego czasu ciągle trzeszczało mi coś w aucie jak jechałem po nierównościach, w końcu się zabrałem za problem tylko że trochę od [wymoderowano] strony, zacząłem od wymiany spinek w tapicerce bo myślałem że to plastiki, usztywniłem boczki ale nadal było to samo.
co sie okazało to winne są drzwi, tzn jadę z zamkniętymi drzwiami - trzeszczy, otworze drzwi podczas jazdy - cisza. smarowałem już zamki, uszczelki i zero efektu. owinąłem taśmą izolacyjną tulejkę na której zatrzaskuje się zamek bo była wytarta i nadal nic.

nie mam już pomysłu gdzie szukać przyczyny, zamek ma luzy w środku??



Awatar użytkownika
przemek_zbr
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 110
Rejestracja: czw kwie 05, 2012 20:47
Lokalizacja: WG

Trzeszczące drzwi

Post autor: przemek_zbr » ndz lip 29, 2012 08:07

do wymiany będzie pewnie ten zawias dolny... Sprawdź na otwartych drzwiach, jeśli biorąc za ich koniec lekko do góry wyczujesz luz to masz zawias wyrobiony i trzeba myśleć o drugim :bajer:


był passat B5 1.8T, audi 80 2.0 ABT
jest golf IV 1.9TDI ALH

vasil7
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: pt lut 13, 2009 17:34
Lokalizacja: wlkp.

Re: Trzeszczące drzwi

Post autor: vasil7 » ndz lip 29, 2012 12:36

sprawdziłem ten zawias i luzów żadnych nie widzę... jakiś czas temu go nasmarowałem grafitem bo rdza zaczęła się na nim pojawiać...
kurcze nowy ponad 100zl w salonie kosztuje :grrr:



sakuls
Niesolidny sprzedawca
Niesolidny sprzedawca
Posty: 90
Rejestracja: śr lip 18, 2012 19:30
Lokalizacja: Elbląg

Trzeszczące drzwi

Post autor: sakuls » wt lip 31, 2012 14:26

sprawdz na otwartych drzwiach całosciowo i otwórz tezs tylko troche i sprawdz luzy. w passacie tez niby zaiweasy miałem ok,a tak naprawde były miejscami wyrobione i skorodowane . wymiana pomogła :bajer:


moje mk2
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=473271" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości