Podświetlenie środkowych nawiewów powietrza [Bora]

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
fank3r
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: śr wrz 02, 2009 12:52
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Kontakt:

Podświetlenie środkowych nawiewów powietrza [Bora]

Post autor: fank3r » wt mar 27, 2012 14:43

Witam, nie wiem czy temat był już poruszany, ale poszukałem trochę przez wujka google, ale nie znalazłem odpowiedzi, tj. demontowałem całą środkową kratkę nawiewu powietrza do kabiny i przy tej czynności wyskoczył mi kabelek mający na celu doprowadzenie zasilania do podświetlenia owych nawiewów, tylko problem w tym że nie mam pojęcia skąd on się wypiął. Wybebeszyłem cały środek: radio, cd-player, climatronic, uchwyt na kubki i nie znalazłem żadnej kostki, jest to mała dwu-pinowa wtyczka, jeśli ktoś wie gdzie znajduje się kostka do której mam to podpiąć byłbym wdzięczny za pomoc :bigok:
Pozdrawiam


[url=http://www.vaglodz.pl/][img]http://img59.imageshack.us/img59/497/bannerbqkopia.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Podświetlenie środkowych nawiewów powietrza [Bora]

Post autor: Haki » wt mar 27, 2012 22:10

Przewód z wtykiem od kratki jest na tyle krótki ,że musisz nam namierzyć wtyczkę w pobliżu ... wiadomo ,że w schowku jej nie znajdziesz :bajer:


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Awatar użytkownika
fank3r
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: śr wrz 02, 2009 12:52
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Kontakt:

Podświetlenie środkowych nawiewów powietrza [Bora]

Post autor: fank3r » śr mar 28, 2012 00:28

Haki, nowości nie odkryłeś, to była pierwsze rzecz jaką zrobiłem, szukałem w zasięgu właśnie tego przewodu i nic, zniknął jak kamfora, generalnie jest daleki od zadawania tego typu pytań na forach, ale tym razem jestem bezradny


[url=http://www.vaglodz.pl/][img]http://img59.imageshack.us/img59/497/bannerbqkopia.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
Lukas_1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 110
Rejestracja: wt cze 05, 2007 18:36
Lokalizacja: opolskie

Podświetlenie środkowych nawiewów powietrza [Bora]

Post autor: Lukas_1 » śr mar 28, 2012 01:27

fank3r, nie gorączkuj się- nie ma powodu, nie doprecyzowałeś trochę postu i nie wiadomo czy w Twoim samochodzie podświetlenie działało przed feralną naprawą czy nie
fank3r pisze: szukałem w zasięgu właśnie tego przewodu i nic, zniknął jak kamfora
być może wcale go tam nie było
( rzekomo nie we wszystkich Borach było podświetlenie), cała wiązka przewodów dochodzących do włączników biegnie (powinna) nad uchwytem na kubki, zatem jak nic tam nie znalazłeś to po raz kolejny zakładam, że albo Twoja instalacja jest fabrycznie pozbawiona tego patentu i zwyczajnie nie ma tam tego gniazda, a więc o ile chcesz to podłączyć (bo chyba po to szukasz gniazda), tak żeby oświetlenie działało wystarczy wpiąć się pod podświetlenie np. któregoś z włączników, skoro masz je już wybebeszone (włącznik ogrzewania tylnej szyby, podgrzewania foteli o ile masz, lub byle jaki, inny włącznik- masę bierzesz jak chcesz to z włącznika lub z innego miejsca, + to szary kabel z niebieskim paskiem- wówczas podświetlenie nawiewów będzie można rozjaśniać i przyciemniać).



Awatar użytkownika
Rafał 21
Forum Master
Forum Master
Posty: 1329
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 12:08
Lokalizacja: Slask-Zabrze

Podświetlenie środkowych nawiewów powietrza [Bora]

Post autor: Rafał 21 » śr mar 28, 2012 10:06

Lukas_1 pisze:być może wcale go tam nie było
( rzekomo nie we wszystkich Borach było podświetlenie
Lukas_1, przecież kol.fank3r, zrozumiale umieścił temat w MK4 ma kratki z Bory zamontowane w golfie IV . Wiec co to ma za znaczenie czy Bory jedne mialy a inne nie?? Po prostu w Golfie 3 IV nie bylo instalacji z tą wtyczką i jest tego pelno w tematach o kratkach nawiewu z Bory! A wracajac do podlaczenia to dobrze go naprowadzasz :D powinien sprawdzić wyjęty caly panel nawiewu z włącznikami itp. Bo tam będzie wpięcie drugie do tej kratki [kawalek kabelka wlutowane lub wsuwka w kostce itp.]
A na marginesie po to sa profile by je prawidlowo opisać . Golf- Bora silnik itp


Zawsze może być Ciut Ciut więcej!!!

Awatar użytkownika
Lukas_1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 110
Rejestracja: wt cze 05, 2007 18:36
Lokalizacja: opolskie

Podświetlenie środkowych nawiewów powietrza [Bora]

Post autor: Lukas_1 » śr mar 28, 2012 10:16

Rafał 21, może i przekombinowałem, ale zasugerowałem się prefiksem w temacie
Podświetlenie środkowych nawiewów powietrza [Bora]
więc poszedłem tym tropem, skoro ktoś używa i wpisuje "Bora" zakładam, może błędnie, ale że właśnie o taki samochód mu chodzi
Rafał 21 pisze:Wiec co to ma za znaczenie czy Bory jedne mialy a inne nie??
tylko i wyłącznie takie, że może nie mieć wcale gniazda jak napisałem wyżej



Awatar użytkownika
Rafał 21
Forum Master
Forum Master
Posty: 1329
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 12:08
Lokalizacja: Slask-Zabrze

Podświetlenie środkowych nawiewów powietrza [Bora]

Post autor: Rafał 21 » śr mar 28, 2012 10:44

Lukas_1 pisze:Rafał 21, może i przekombinowałem, ale zasugerowałem się prefiksem w temacie
Lukas_1, Tak trzymać :pub: opisz profil a będzie na przyszlość jeszcze szybciej uzyskać pomoc :D


Zawsze może być Ciut Ciut więcej!!!

Awatar użytkownika
fank3r
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: śr wrz 02, 2009 12:52
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Kontakt:

Podświetlenie środkowych nawiewów powietrza [Bora]

Post autor: fank3r » czw mar 29, 2012 21:37

Panowie, nie znalazłem działu dotyczącego samej Bory, a wiadomo że Bora i Golf mk4 to to samo, więc stąd temat w tym właśnie dziale, celowo w temacie umieściłem prefiks [Bora]. Prawda moja wina i za to przepraszam nie uzupełniłem tematu jakie posiadam auto i jaki silnik, swój błąd już naprawiłem i uzupełniłem więc na przyszłość nie będzie problemu.
Wracając do tematu Lukas_1, podświetlenie było jak w każdej Borze jaką do tej pory spotkałem tak samo nawiew kierowcy oraz pasażera też jest podświetlany,
wtyk wychodzący z nawiewu jest fabryczny nie żaden lutowany czy inaczej kombinowany więc powinien mieć gdzieś kostkę, która się gdzieś schowała, nie odchodzi od żadnego z włączników, ani z włącznika awaryjnych, ani z włącznika ESP, ani z grzanych foteli, ani z ogrzewania tylnej szyby, pozostaje mi szukać dalej....
Przepraszam za zamieszanie


[url=http://www.vaglodz.pl/][img]http://img59.imageshack.us/img59/497/bannerbqkopia.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Podświetlenie środkowych nawiewów powietrza [Bora]

Post autor: Haki » czw mar 29, 2012 22:20

Kolego fank3r, po :

1 - MK IV i Bora to nie to samo ... nawet niektóre elementy wnętrza się różnią i bez małych przeróbek nie podpasujesz klamotów z jednego do drugiego ... nie mówiąc już o np takim froncie ....

2 -jeśli chcesz znaleźć wtyczkę ( przyjmijmy ,że takowa tam jest ) to zdemontuj przedni słupek .... a jeśli nie chcesz się w to bawić to podłącz tak jak koledzy napisali ...i po sprawie
2


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Awatar użytkownika
Lukas_1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 110
Rejestracja: wt cze 05, 2007 18:36
Lokalizacja: opolskie

Podświetlenie środkowych nawiewów powietrza [Bora]

Post autor: Lukas_1 » pt mar 30, 2012 00:17

fank3r pisze:podświetlenie było jak w każdej Borze jaką do tej pory spotkałem tak samo nawiew kierowcy oraz pasażera też jest podświetlany,
wtyk wychodzący z nawiewu jest fabryczny..., pozostaje mi szukać dalej....
...może odkręć kratkę kierowcy albo pasażera (mam na myśli te skrajne) i spróbuj naciągnąć te przewody i lekko nimi ruszać, być może po zdjęciu osłon pod kierownicą da się usłyszeć gdzie się "ukryło" gniazdo, jak gdzieś spadło to chyba tylko za środkowy tunel... :-k



Awatar użytkownika
Rafał 21
Forum Master
Forum Master
Posty: 1329
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 12:08
Lokalizacja: Slask-Zabrze

Podświetlenie środkowych nawiewów powietrza [Bora]

Post autor: Rafał 21 » pt mar 30, 2012 09:36

fank3r pisze:, a wiadomo że Bora i Golf mk4
fank3r, kol. ale namieszałeś :D tak to jest jak sie jexdzi syrenką a pisze w VW . :D A wracając do wtyczki ,wyjmij obojetnie którą delikatnie tak jak tu koledzy sugerują i zobacz czy w nich sa ori wtyczki zasilania. Jak są to i ta trzecia musi byc cudów nie ma :D


Zawsze może być Ciut Ciut więcej!!!

Awatar użytkownika
fank3r
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: śr wrz 02, 2009 12:52
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Kontakt:

Podświetlenie środkowych nawiewów powietrza [Bora]

Post autor: fank3r » pt mar 30, 2012 14:23

zobaczymy, jak w weekend znajdę chwilę czasu to pogrzebię znów przy aucie może znajdę, dzięki za wskazówki.


[url=http://www.vaglodz.pl/][img]http://img59.imageshack.us/img59/497/bannerbqkopia.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
pawelek1z2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 284
Rejestracja: ndz lip 04, 2010 21:10
Lokalizacja: LBN

Podświetlenie środkowych nawiewów powietrza [Bora]

Post autor: pawelek1z2 » pn kwie 29, 2013 18:34

Panowie szybkie pytanie - nie chciałbym ciąć instalacji w kilku miejscach - pytanie czy nie ma przeciwwskazań ażeby podpiąć wszystkie 3 ramki pod kabelki np z przęłącznika awaryjnych? Nie będzie jakiejś szopki w stylu nierównomierna jasność? nie jestem pewien ale chyba mam odp na swoje pytanie - łącząc równolegle nie powinienem mieć problemu o którym wyżej mowa. ale niech ktoś mnie poprawi jeśli się myle..



Awatar użytkownika
CRS200
Forum Master
Forum Master
Posty: 1257
Rejestracja: czw lip 21, 2011 20:24
Lokalizacja: Biłgoraj

Podświetlenie środkowych nawiewów powietrza [Bora]

Post autor: CRS200 » pn kwie 29, 2013 20:44

nie powinno byc zadnego problemu


Sprzedam części do: VW GOLF IV różne wersje silnikowe


ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości