Zaparowane szyby

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
mgralien
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 207
Rejestracja: śr cze 08, 2011 22:05
Lokalizacja: Lublin

Zaparowane szyby

Post autor: mgralien » czw lis 24, 2011 23:45

Witam
Przyszła zima i mam problem z parującymi szybami. Dodam, że filtr kabinowy wymieniony, dywaniki gumowe, pod dywanikami sucho. Sprawdzałem wykładzinę i nie ma żadnych wycieków.

A pomimo tego szyby parują :( Jak włączę nawiew na szyby to przednia szyba oraz dwie boczne przednie są odparowane, tylna szyba też. Niestety 2 boczne tylne są całe zaparowane. Jak wyłączę nawiew na szybę to oprócz tylnych bocznych zaparowana robi się przednia szyba i boczne przednie.

Czy ktoś mógłby powiedzieć 2 słowa co może być przyczyną albo jak temu zaradzić? Słyszałem, że niektórzy wyjmują filtr kabinowy ale nie wiem czy to rozwiązanie.

Pozdrawiam



Fankas
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: wt lis 15, 2011 20:58
Lokalizacja: bielsko biala

Zaparowane szyby

Post autor: Fankas » pt lis 25, 2011 01:26

sptawdz klapke od obiegu zamknietrgo...



Awatar użytkownika
damian_piaski
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 786
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 20:52
Lokalizacja: krynica morska-piaski
Kontakt:

Zaparowane szyby

Post autor: damian_piaski » pt lis 25, 2011 01:46

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=2&t=144660" onclick="window.open(this.href);return false;

:bigok:


Wrzuć na luz i spójrz na to z lotu ptaka ;)

Awatar użytkownika
mgralien
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 207
Rejestracja: śr cze 08, 2011 22:05
Lokalizacja: Lublin

Zaparowane szyby

Post autor: mgralien » pt lis 25, 2011 11:29

@damian_piaski
Dzięki za nakierowanie.

Z tego tematu wynika że muszę rozeznać czy przypadkiem cały czas nie działa obieg wewnętrzny.

Chociaż w moim przypadku jak samochód stoi na postoju to szyby nie parują. Dopiero jak wsiądę do środka i nim jadę. Po paru minutach jazdy wszystko paruje.



Awatar użytkownika
bajkabujka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: śr maja 19, 2010 12:54
Lokalizacja: Wrocław

Zaparowane szyby

Post autor: bajkabujka » pt lis 25, 2011 14:08

Polecam lekkie uchylenie prawej przedniej szyby :) To oczywiście rozwiązanie doraźne... Na pewno warto sprawdzić czy nie jest zapchany filtr kabinowy i czy nie masz włączonego obiegu zamkniętego. Można też pokusić się o przedmuchanie całej instalacji (robią to serwisy za niewielkie opłaty).



Awatar użytkownika
mgralien
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 207
Rejestracja: śr cze 08, 2011 22:05
Lokalizacja: Lublin

Zaparowane szyby

Post autor: mgralien » pt lis 25, 2011 17:15

No faktycznie rozwiązanie mało satysfakcjonujące :) Czasem uchylam. Filtr kabinowy ma ze 3 miesiące więc powinien być ok. Zerknę na to czy nie jest zablokowany mechanizm obiegu zamkniętego.

Jak to nie będzie przyczyną to innych pomysłów nie mam:)



Awatar użytkownika
damian_piaski
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 786
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 20:52
Lokalizacja: krynica morska-piaski
Kontakt:

Zaparowane szyby

Post autor: damian_piaski » pt lis 25, 2011 23:43

to jest przyczyną na 99%. Możesz mieć ewentualnie rozszczelnioną nagrzewnicę, ubywa płynu, szyby są tłuste, jest przykry zapach w środku?

zdejmij filter kabinowy i zobacz w jakim położniu jest łopatka. Dolną spradzisz wkładając rękę pd schowek- jest tam taka kratka w którą wsadzsz palca i zobaczysz czy klapka dolega do niej.

napisz jakie efekty


Wrzuć na luz i spójrz na to z lotu ptaka ;)

celer
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: śr lis 30, 2011 16:31

Re: Zaparowane szyby

Post autor: celer » śr lis 30, 2011 18:40

ja używam czegoś takiego i zajefajnie pomaga http://allegro.pl/firmowy-pochlaniacz-w ... 51774.html" onclick="window.open(this.href);return false;
samochodowy pochłaniacz wilgoci dumpoff na początku nie wierzyłem ze pomoże ale namówił mnie znajomy no i pary nie ma położyłem saszetki przed szybą jak zaleca producent poczekałem kilka dni no i zeszłą całą zime przechulałem w spokoju a wymiana filtra kabinowego w ogóle nie pomogła



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Zaparowane szyby

Post autor: Haki » śr lis 30, 2011 20:07

Po 1 w 90% przyczyną parowania szyb w MK4 jest uwalony silniczek V71 ... a dokładnie zębatka - która steruje obiegami... Owa przypadłość zębatki - to jej pęknięcie na ośce i dzięki temu klapy stoją w miejscu - mamy cały czas obieg zamknięty i mielone powietrze z wnętrza auta,,

- Sprawdzenie - najprościej - wyciągasz filtr kabinowy a 2 osoba przełącza obiegi -- Ty zaś patrzysz na klapkę pod filtrem -- jak stoi to V71 do naprawy .. o którym było na forum.

Po 2 przyczyną parowania są brudne szyby - mało kto o tym pamięta - są tłuste itp ... wymyć kilka razy często wymieniając czyściwo

Po 3 ubytki płynu chłodzącego ... ( szyba czołowa jest tłusta ) = przyczyna nieszczelna nagrzewnica - sposób naprawy - wymiana na nową ( demontaż całego parapetu )

Po 4 filtr przeciwpyłowy = jak kupić to taki z węglem

Po 5 jeśli wszystko co wyżej jest sprawne i sprawdzone - sprawdzić czy pod dywanikami nie ma wody ... odkurzyć dokładnie auto a pod dywaniki dać gazety

Po 6 ja osobiście na razie śmigam bez silniczka ( obiegi mi nie potrzebne ) klapy otwarte ... + pochłaniacz wilgoci ale to jest pojemnik z duża ( 300gram) tabletką firmy He...el

:pub:


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

celer
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: śr lis 30, 2011 16:31

Zaparowane szyby

Post autor: celer » śr lis 30, 2011 20:35

Henkel się nie nadaje do samochodów! może się wylać gdzieś na niemieckiej stronie wyczytałem że Henkel chce wykupić Dumpoff ten zastosował jakiś chyba plastyfikator czy coś takiego który po z użyciu zamienia pochłaniacz w modelinę a nie wylewa się ponoć na testach powalił henkela chciałem dać lik do strony ale nie mogę jej znaleźć zanim zacząłem używać dumpoff przelatałem fora niemieckie bo na polskich nic nie ma ogólnie uważam ze dumpoff jest gitara kolega kupił jakiegoś sliksa ale tam był piasek dla kota i zamienił się w błoto



Awatar użytkownika
mariusz325
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 121
Rejestracja: wt lis 08, 2011 15:56
Lokalizacja: SPI

Zaparowane szyby

Post autor: mariusz325 » śr lis 30, 2011 20:48

Panowie jest jeden stary jak świat sposób na parowanie szyb i ni ma uja na mariana że zaparuje.Po prostu wejźcie na mięką szmatke nalejcie szamponu do kąpieli lub coś podobnego na szmatke i przetrzyjcie całą szybe ,będzie biała pianka i zaraz zniknie . Po tym zabiegu ni uj wam nie zaparuje. :bigok: Ja tak zawsze na jesień robia. :D



andrzej224
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: śr lis 30, 2011 21:12

Zaparowane szyby

Post autor: andrzej224 » śr lis 30, 2011 21:27

ja też używam dumpoff kupiłem w Czechach jak byłem w górach rok temu ale na allegro jest dużo taniej i to jest ta sama firma np. http://allegro.pl/firmowy-pochlaniacz-w ... 51774.html" onclick="window.open(this.href);return false;
czy działa? ja zdecydowanie widzę różnicę na początku nie było poprawy ale już po 2-3 dniach nie miałem wcale problemu z parowaniem szyb a w górach szczególnie parują przez nawet wniesiony śnieg z resztą zobaczcie ile oni tego sprzedają i żadnego negatywa to chyba coś mówi za siebie. Uważam że samochodowy pochłaniacz wilgoci jest zdecydowanie lepszy niż papranie jakimiś świństwami przednich szyb aha dodam że wymieniłem filtr kabinowy i też nic nie pomogło mam opla astrę II o tych pochłaniaczach było też a Auto Świat opisane



Awatar użytkownika
mgralien
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 207
Rejestracja: śr cze 08, 2011 22:05
Lokalizacja: Lublin

Zaparowane szyby

Post autor: mgralien » czw gru 01, 2011 08:38

Ja na klapkę obiegu nie patrzyłem ale po obserwacji stwierdzam, że działa. Bo jak włączę obieg wewnętrzny to słychać działanie silniczka i z nawiewów idzie więcej powietrza. No tak jak to jest przy obiegu zamkniętym. A tyle chyba wystarczy by stwierdzić że obieg działa.

Podobno dobry jest płyn bambi. Muszę wysmarować nim wszystkie szyby i zobaczyć efekt.



Awatar użytkownika
Quintus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 345
Rejestracja: śr lip 04, 2007 18:03
Lokalizacja: Kolno
Auto: Dodge Durango SLT

Zaparowane szyby

Post autor: Quintus » czw gru 01, 2011 18:50

trafiłem na temat i w sumie stwierdziłem, ze msuze to sprawdzić bo u mnie też trochę te szyby za bardoz parują. wynik taki że klapka stoi w pozycji prawie zamknięta i sie nie porusza. Rozebrałem prawie wszystko (łamiąc przy tym połowę zaczepów)i stwierdziłem, że obie klapki się zamykają, a przy otwieraniu obiegu mają klópot z ponownym otwarciem. Pomogłem wiec im palcem i łądnie się otwierają, ale same nie chcą, coś jest tam już uszkodzone. Tu pytanie. Czy jeśli nigdy nie używam obiegu zamknietego, a jedynie klimatyzacji, nawiewów w óznych konfiguracjach, to ta klapka pozostanie w każdej opcji otwarta, dopóki nie zamknę obiegu? Chciałbym to zostawić przynajmniej do wiosny, nie martwiac się ze gdzies kiedyś któraś kombinacją mi tę klapę zamknie.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości