Jakie wycieraczki do Golfa IV ?

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
piotrb79
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 692
Rejestracja: pn maja 26, 2008 15:47
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Kontakt:

Jakie wycieraczki do Golfa IV ?

Post autor: piotrb79 » sob maja 03, 2014 22:38

Trochę się nie zgodzę z przedmówcą.

Motgum mam od roku i po zimie jeszcze dają radę. Mam jeszcze drugi komplet i pewnie niedługo je założe. Na tyle mam Alca bo faktycznie była tania ale dlatego że jest na uchwyt typu U bo na bolec który był od 2002 r. już kosztują więcej. Reszta nie wiem ale nie zawsze cena idzie w parze z jakością.


Zawsze można pojechać SZYBKO.
Nie zawsze można dojechać SZYBCIEJ!!

Awatar użytkownika
-michau-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1013
Rejestracja: ndz paź 20, 2013 23:22
Lokalizacja: mazowieckie

Jakie wycieraczki do Golfa IV ?

Post autor: -michau- » ndz maja 04, 2014 20:05

Być może trafiła mi się jakaś wadliwa sztuka, ale mimo to więcej razy tego nie kupię.

Lepsze tańsze alca lub dołożyć do valeo.


GTB... :satan:

Skrzak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1520
Rejestracja: pt cze 14, 2013 15:23
Lokalizacja: Wilno
Auto: Bora kombi Highline
Silnik: ARL

Jakie wycieraczki do Golfa IV ?

Post autor: Skrzak » pt gru 12, 2014 13:26

Pomyliłem się i kupiłem bosch aero twin ale ze starym mocowaniem. Naciąłem się po prostu bo myślałem, że aero to aero. Że nie lubię marnować kasy tonprzełożyłem same gumki bo stare wycieraczki też są boscha i są takie same. Z zasady nierozbieralne wycieraczki są oczywiście rozbieralne tylko trzeba ostrożnie, żeby nakładki nie uszkodzić. Dodatkowo prawdziwe aero mają pod jedną z końcówek zacisk trzymający gumę, łatwo się zorientowac która strona jak się przy nakładce porusza troche gumą przed zdjęciem nakładki. Myślę, że instrukcji nie trzeba bo wymiana gumki jest bardzo prosta.



Eyk88
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 756
Rejestracja: czw lip 25, 2013 23:35

Jakie wycieraczki do Golfa IV ?

Post autor: Eyk88 » pt gru 12, 2014 14:05

Kupiłem ostatnio Boscha aero do mk4 na przód za 3 dyszki sztuka. Koszmar! Zostawiały pasy, niedokładnie wycierały przy wyższych prędkościach już od 80km(zostawały krople i rozmyty płyn).

Jako, że wywaliłem poprzednie (nie spodziewałem się, że będę musiał reklamować Boscha i brak czasu) dopiero po paru miesiącach oddałem. I w zamian założyłem jakieś Tescowe aero po dyszcze czy trochę więcej za sztukę. Są świetne, brak uwag. Może wykonanie trochę gorsze jak Bosch, ale za to 2x tańsze i działają jak trzeba.


EDIT: Reklamacja uznana (musieli oddać kasę jak minęło 14 dni, bo dostawca się nie odezwał im nawet ;D ). Wycieraczki za 14 zł dalej świetnie działają, a wycieraczki Boscha z 30zł drożeją co tydzień o 2zł i dzisiaj dobiły do 40 już w Tesco ;)



oneblood22
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 378
Rejestracja: wt lis 20, 2012 00:40
Lokalizacja: lodz

Jakie wycieraczki do Golfa IV ?

Post autor: oneblood22 » pn gru 22, 2014 10:24

Też ostatnio kupiłem boscha, i musze powiedzieć, że jestem średnio zadowolony, prawa strona zbiera słabo i do tego hałasuje...lewa ok.



Awatar użytkownika
Radion
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 163
Rejestracja: sob lis 18, 2006 18:36
Lokalizacja: Kraków
Auto: VW Golf IV Variant
Silnik: ALH

Re: Jakie wycieraczki do Golfa IV ?

Post autor: Radion » śr lut 25, 2015 17:23

Ja ostatnio zakupiłem Bosch Eco i to był ostatni zakup Boscha z dopiskiem Eco, cena też śmieszna, w promocji za obie 530 i 475 zapłaciłem 28zł :) O ile strona pasażera jest OK, to strona kierowcy od samego początku skacze po szybie podczas powrotu, zostawiając upierdliwe prążki akurat na wysokości wzroku...



Awatar użytkownika
Heavy20122
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 151
Rejestracja: czw paź 30, 2014 17:33
Lokalizacja: Sochaczew

Jakie wycieraczki do Golfa IV ?

Post autor: Heavy20122 » śr lut 25, 2015 17:51

Ja tam mam wycieraczki "areo" i problemu nie mam :D, Samochód ma 13 lat i dopiero raz zmieniane ;-)


________________________________________________________________________________________
"Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem."

Awatar użytkownika
Radion
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 163
Rejestracja: sob lis 18, 2006 18:36
Lokalizacja: Kraków
Auto: VW Golf IV Variant
Silnik: ALH

Jakie wycieraczki do Golfa IV ?

Post autor: Radion » pn mar 02, 2015 10:31

Panowie, może odkrywam w tym momencie Amerykę na nowo, ale jeżeli wam któraś z wycieraczek (nowych, dopiero co kupionych) hałasuje, skacze po szybie, zostawia prążki, paski itp, itd. to trzeba sprawdzić czy pióro jest prostopadle do szyby, czyli czy między szybą a piórem jest kąt 90*. U mnie po stronie kierowcy skakała wycieraczka, podgiąłem lekko całe ramię i jest OK. Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
Heavy20122
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 151
Rejestracja: czw paź 30, 2014 17:33
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Jakie wycieraczki do Golfa IV ?

Post autor: Heavy20122 » pn mar 02, 2015 19:15

Radion pisze:Panowie, może odkrywam w tym momencie Amerykę na nowo, ale jeżeli wam któraś z wycieraczek (nowych, dopiero co kupionych) hałasuje, skacze po szybie, zostawia prążki, paski itp, itd. to trzeba sprawdzić czy pióro jest prostopadle do szyby, czyli czy między szybą a piórem jest kąt 90*. U mnie po stronie kierowcy skakała wycieraczka, podgiąłem lekko całe ramię i jest OK. Pozdrawiam.
No troszkę, odkryłeś Amerykę Wschodnią, ale innym się może przyda...


________________________________________________________________________________________
"Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem."

ato
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 117
Rejestracja: wt cze 03, 2014 13:14

Jakie wycieraczki do Golfa IV ?

Post autor: ato » wt lis 10, 2015 16:58

Czy pod te wycieraczki ALCA http://allegro.pl/wycieraczki-alca-germ ... 94232.html" onclick="window.open(this.href);return false; pasują te spojlery plastikowe ? Bo wcześniej kupiłem zwykłe Valeo bez nich i udało mi się przełożyć te spojlery.



Eyk88
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 756
Rejestracja: czw lip 25, 2013 23:35

Jakie wycieraczki do Golfa IV ?

Post autor: Eyk88 » śr lis 11, 2015 16:50

Kupiłem komplet 3 sztuk Valeo jakiś aero... Co za koszmar! Kierowcy wymieniłem na nową następnego dnia bo zostawiała smugi i podskakiwała i hałasowała koszmarnie. Po wymianie to samo. Pan w sklepie powiedział "że to normalne" niech mnie pocałuje. Stracił klienta i nie polecę nikomu.

Pomogło przełożenie gumy z na odwrót. Teraz nie podskakuje i jako tako działa. Ale: są głośniejsze i wycierają słabiej jak "marketowe". Przepłaciłem 2x i są gorsze, niezły interes...

Na niekorzyść marketowych: tył aero z Tesco rozpadł się po niezbyt intensywnym używaniu jakoś po nie całym roku.



ato
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 117
Rejestracja: wt cze 03, 2014 13:14

Jakie wycieraczki do Golfa IV ?

Post autor: ato » śr lis 11, 2015 17:34

Ja jeżdżę na hybrydowych Good Rain. Wytrzymały rok mało intensywnego użytkowania. Teraz zakupię hybrydowe Denso.



deskjet
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 553
Rejestracja: czw sie 25, 2011 20:37
Auto: Golf IV
Silnik: ALH+

Re: Jakie wycieraczki do Golfa IV ?

Post autor: deskjet » czw lis 12, 2015 00:41

Ja smigam na budzetowych Alca i jest :bigok:


ALH + 205 + CHIP 140KM/318Nm :bigok:

Eyk88
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 756
Rejestracja: czw lip 25, 2013 23:35

Jakie wycieraczki do Golfa IV ?

Post autor: Eyk88 » śr gru 16, 2015 20:32

Dodam coś do mojego postu o Valeo. Po niezbyt intensywnym użytkowaniu po miesiącu zaczęły robić smugi. Co za szajs.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 13 gości