Ciężko domykające się drzwi, klapa bagażnika-ciekawy problem

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Misza1122
Forum Master
Forum Master
Posty: 1096
Rejestracja: wt lut 02, 2010 12:49
Lokalizacja: Terespol
Kontakt:

Ciężko domykające się drzwi, klapa bagażnika-ciekawy problem

Post autor: Misza1122 » śr wrz 07, 2011 11:45

Witam.

Posiadam od pewnego czasu MK4 i staram się dążyć do jego jak najlepszego stanu technicznego.
W tym celu postanowiłem razem z kolegą podnieść prawe drzwi, które był odpadnięte. Tak też zrobiliśmy w ciepły dzień. Ustawiliśmy drzwi, może nie były idealnie prosto po zamknięciu w stosunku do drzwi tylnych, ale zamykały się po ustawieniu przepięknie. Wieczór przyszedł. A moja złość, gdy zauwazylem, ze drzwi domykają się beznadziejnie byla ogromna. Myślę sobie co jest... Trzeba będzie ustawiać. Trudno, znowu rozbierania;/
Następnego dnia znów nagle super, kurcze. Zdziwienie ogromne, myślę, szyba byłą opuszczona w dół, drzwi lepiej znosiły naprężenia, a przy zamkniętej były sztywniejsze. Po jakimś czasie doszedłem jednak, że to nie to.
A czemu? Ponieważ wystarczy uchylić dowolną szybkę minimalnie i wszystkie drzwi zamykają się niemal perfekcyjnie.

I tu pytanie, czy ktoś zna radę na mój kłopot? Czy to wina ustawienia drzwi? Czy może prawdopodobne jest, że "zbyt szczelnego auta"? Z fizycznego punktu widzenia wydaje się to logiczne i co ciekawe lampa tylna, którą na mocowaniach mam połamaną przy mocowaniu odskakuje jeżeli zamykam drzwi pozamykanymi szybami, co może świadczyć o tym, że tamtędy próbuje uciekać ciśnienia.

Podejrzewam, że z problemem mogło się spotkać więcej osób, ale czy ktoś zna radę? Może kwestia wyczyszczenia odpowietrzeń z tylu, tych pod zderzakiem?

Pozdrawiam i proszę o pomoc.



Awatar użytkownika
Warren.
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 354
Rejestracja: ndz lut 21, 2010 20:00
Lokalizacja: ZST
Silnik: AEB

Ciężko domykające się drzwi, klapa bagażnika-ciekawy problem

Post autor: Warren. » śr wrz 07, 2011 13:35

Regulacja drzwi : http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=168021" onclick="window.open(this.href);return false;

A teoria z lampą i ciśnieniem bardzo ciekawa. :shock:



Awatar użytkownika
Misza1122
Forum Master
Forum Master
Posty: 1096
Rejestracja: wt lut 02, 2010 12:49
Lokalizacja: Terespol
Kontakt:

Ciężko domykające się drzwi, klapa bagażnika-ciekawy problem

Post autor: Misza1122 » śr wrz 07, 2011 16:06

Widziałem ten topik. Na jego podstawie regulowałem...
O to mi właśnie chodzi, że drzwi przy uchylonej jakiejkolwiek szybce zamykają się cudownie... Nic bym więcej nie wymagał. Ale gdy cały samochód jest zamknięty i zamknąć trzeba ostatnie drzwi... Wtedy no cóż..
Jeździć bez lampy czy jak? Jakie zadanie mają "kratki" umiejscowione pod zderzakiem z tyłu?



Awatar użytkownika
Kavior
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 525
Rejestracja: wt sie 08, 2006 20:11

Ciężko domykające się drzwi, klapa bagażnika-ciekawy problem

Post autor: Kavior » śr wrz 07, 2011 16:50

Koło tylnych lamp masz kratki którymi ma uchodzić "nadmiar" powietrza z wnetrza. Jeśli masz je zatkane, przysłonięte to we wnętrzu w trakcie zamykania drzwi tworzy się poduszka powietrzna która utrudnia CI ich zamkniecie :bigok:



Awatar użytkownika
Misza1122
Forum Master
Forum Master
Posty: 1096
Rejestracja: wt lut 02, 2010 12:49
Lokalizacja: Terespol
Kontakt:

Ciężko domykające się drzwi, klapa bagażnika-ciekawy problem

Post autor: Misza1122 » śr wrz 07, 2011 17:01

Właśnie chodzi mi o to czy jest to realne. Doszedłem do tych kratek z wnętrza i mimo dużej ilości kurzu nie są one zatkane. Bede zmieniać lampy to zdejmę zderzak i je przejrzę. Czy możliwe by były one aż tak zatkane? Czy może coś innego ma prawo utrudniać ujście powietrza.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości