Pukające fotele.

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Lampart
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 540
Rejestracja: pn wrz 13, 2010 18:32

Pukające fotele.

Post autor: Lampart » ndz sty 09, 2011 19:20

witam.
Zwracam się do Was forumowicze z pytaniem/prośbą o poradę a mianowicie:
w Moim Golfie IV gdy wsiadam puka stuka fotel kierowcy( a dziś się okazało że i pasażera) puka siedzisko a dokładniej lewy przód siedząc twarzą do kierunku jazdy- wygląda to tak jak by któraś śruba mocująca siedzisko do tych sanek poluzowało się.-czy jest to możliwe? jeśli tak to czy wystarczy tylko przykręcić czy nie da się? bo na internecie widziałem takie "sanki"do foteli ale to tylko do sportowych a ja mm zwykłe i wyglądało ze jest na 4 śruby przykręcone .

Aha czy ta operacja przykręcenia siedziska do sanek da się wykonać bez konieczności wyjmowania fotela?

pozdrawiam


oswoić autyzm, http://www.michalautyzm.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek

seria ALH 90 km-->>soft-->>127km-->>wtryski ASV+ ASO Damian ppp ==145km :okej: :satan:

Obrazek

Awatar użytkownika
rafi123
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: czw sty 06, 2011 19:41

Pukające fotele.

Post autor: rafi123 » ndz sty 09, 2011 20:05

w starszych modelach między szyna a prowadnica były specjalne plastikowe przekładki które kasowały luz i tłumiły małe drgania... nie wiem jak w 4 moze zatrzaski mocujące te plastikowe przekładki sie oberwały i wypadły z tad luz i niestabilnosc fotela.....



Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Pukające fotele.

Post autor: bongo » ndz sty 09, 2011 20:07

W mkIV też są plastikowe slizgi w prowadnicach fotela,od tego zacznij.



Awatar użytkownika
Rafał 21
Forum Master
Forum Master
Posty: 1329
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 12:08
Lokalizacja: Slask-Zabrze

Pukające fotele.

Post autor: Rafał 21 » ndz sty 09, 2011 20:13

Lampart pisze: Aha czy ta operacja przykręcenia siedziska do sanek da się wykonać bez konieczności wyjmowania fotela?
Wiadomo fotele sa ruchome wiec pod fotelem znajdują sie slizgi takie plastikowe i rolki prowadzące pewnie sie wyrobiły .Tu masz trochę na ten temat http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... zgi+fotela" onclick="window.open(this.href);return false;


Zawsze może być Ciut Ciut więcej!!!

Awatar użytkownika
Lampart
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 540
Rejestracja: pn wrz 13, 2010 18:32

Pukające fotele.

Post autor: Lampart » ndz sty 09, 2011 20:14

dzięki za porady ale to nie prowadnice ruszają się (fotel nie "jeździ" w prowadnicy)w szynach tylko siedzisko puka


oswoić autyzm, http://www.michalautyzm.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek

seria ALH 90 km-->>soft-->>127km-->>wtryski ASV+ ASO Damian ppp ==145km :okej: :satan:

Obrazek

Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Pukające fotele.

Post autor: bongo » ndz sty 09, 2011 20:53

Lampart pisze:szynach tylko siedzisko puka
No bo te slizgi są z samego przodu fotela,właśnie w tym mechanizmie który mocuje fotel do prowadnic.Złap za siedzisko i poruszaj góra dół,jak będzie miał luzy to masz odpowiedz.



Awatar użytkownika
Lampart
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 540
Rejestracja: pn wrz 13, 2010 18:32

Pukające fotele.

Post autor: Lampart » pn sty 10, 2011 19:29

Bongo gdy poruszam fotelem góra dół a właściwie szarpię to- puka właśnie to jest to pukanie czyli ślizgi do wymiany?


oswoić autyzm, http://www.michalautyzm.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek

seria ALH 90 km-->>soft-->>127km-->>wtryski ASV+ ASO Damian ppp ==145km :okej: :satan:

Obrazek

Awatar użytkownika
Rafał 21
Forum Master
Forum Master
Posty: 1329
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 12:08
Lokalizacja: Slask-Zabrze

Pukające fotele.

Post autor: Rafał 21 » pn sty 10, 2011 19:50

Lampart pisze:puka właśnie to jest to pukanie czyli ślizgi do wymiany?
Lampart, co ci jeszcze zdemontować .???? Masz w kilku postach odpowiedź


Zawsze może być Ciut Ciut więcej!!!

Awatar użytkownika
Lampart
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 540
Rejestracja: pn wrz 13, 2010 18:32

Pukające fotele.

Post autor: Lampart » wt sty 11, 2011 20:57

Rafał 21 jeśli nie masz nic konstruktywnego do napisania to po co się udzielasz?

Dziś dzwoniłem do ASO VW Sobiesław Zasada to mówili ze nie ma czegoś takiego jak ślizgi plastikowe do foteli do Golfa IV czy ktoś z Was może mi podac jakiś numer cześć?


oswoić autyzm, http://www.michalautyzm.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek

seria ALH 90 km-->>soft-->>127km-->>wtryski ASV+ ASO Damian ppp ==145km :okej: :satan:

Obrazek

Awatar użytkownika
Rafał 21
Forum Master
Forum Master
Posty: 1329
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 12:08
Lokalizacja: Slask-Zabrze

Pukające fotele.

Post autor: Rafał 21 » śr sty 12, 2011 16:16

Lampart pisze:Dziś dzwoniłem do ASO VW Sobiesław Zasada to mówili ze nie ma czegoś takiego jak ślizgi plastikowe do foteli do Golfa IV
Lampart, ile jeszcze postów potrzebujesz aby cie przekonać lub twoich panów z ASO S.. Zasady . Już samo założenie tematu świadczy że ignorujesz regulamin i uczestników . Ponieważ twój problem jest opisany i podana przyczyna stuków , puków fotela na tyle , ile można przypuszczać co się zużyło itp. Co umieściłem w pierwszym poście! Ale widocznie też go nie przeczytałeś . A to że panowie nie kumaci w tym ASo to należy podjechać do nich i im pokazać o co chodzi .


Zawsze może być Ciut Ciut więcej!!!

Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Pukające fotele.

Post autor: bongo » śr sty 12, 2011 19:22

Lampart pisze:czy ktoś z Was może mi podac jakiś numer cześć?
Prawdopodobnie jest to część nr 16 czyli suwak,tak zapytaj w ASO,a masz jeszcze numery:
Obrazek



Awatar użytkownika
Lampart
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 540
Rejestracja: pn wrz 13, 2010 18:32

Pukające fotele.

Post autor: Lampart » śr sty 12, 2011 20:47

bongo bardzo mi pomogłeś w porównaniu z innymi.Dziękuje


oswoić autyzm, http://www.michalautyzm.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek

seria ALH 90 km-->>soft-->>127km-->>wtryski ASV+ ASO Damian ppp ==145km :okej: :satan:

Obrazek

Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Pukające fotele.

Post autor: bongo » śr sty 12, 2011 20:51

Lampart, jakby co to pisz :bigok:



Awatar użytkownika
szakulvip
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 603
Rejestracja: pt sty 02, 2009 23:09
Lokalizacja: WP
Auto: Audi a4 b8
Kontakt:

Pukające fotele.

Post autor: szakulvip » sob sty 15, 2011 12:16

Lampart rozwiązałeś problem? ja z pukaniem fotela uporałem sie z miesiąc temu a walczyłem z tym jakieś 3 miechy :shock: Leżałem głową w nogach, raz z tyłu raz z przodu fotela z 5 godzin, "uszy na maxa", aż wkońcu wygrałem :bigok: U mnie pukało podczas jazdy gdy gwałtownie przyspieszałem lub hamowałem takie jednorazowe "puk", no i na postoju gdy plecami wywierałem nacisk na oparcie fotela słychać było te puknięcie.
Co do ślizgów, na początku myślałemm że są uwalone, bo rzeczywiścię są wykonane z plastiku. Wyjęty miałem fotel "do góry nogami", jeden ślizg troszkę jest wyrobiony, ale to nie on pukał. Jeśli chcesz wykluczuć ślizgi proponowałbym spryskać je np. środkiem CX-80


Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości