Pukające fotele.

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Lampart
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 540
Rejestracja: pn wrz 13, 2010 18:32

Pukające fotele.

Post autor: Lampart » śr sty 19, 2011 09:37

szakulvip jeszcze się nie uporałem zamówiłem te ślizgi i jak będę miał wymienianą poduchę silnika to od razu mechanik mi wymieni te ślizgi u mnie ewidentnie puka fotel bo gdy nacisnę na siedzisko z lewej strony na rogu to puknie raz .
Generalnie jestem osobą która ma pierdzielca na punkcie pukania pykania itp w samochodzie i trzeba ten feler usunąć.


oswoić autyzm, http://www.michalautyzm.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek

seria ALH 90 km-->>soft-->>127km-->>wtryski ASV+ ASO Damian ppp ==145km :okej: :satan:

Obrazek

Awatar użytkownika
Luk26
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: sob sty 15, 2011 11:02
Lokalizacja: Nord-Holand

Pukające fotele.

Post autor: Luk26 » śr lut 16, 2011 18:42

Witam jestem nowy na forum wiec proszę o wyrozumiałość. Mam problem z siedzeniami w MK4 podczas sprzątania znalazłem pod siedzeniem kierowcy sprężynę pokryta w części gumą i kawałek ułamanego metalu i fotel skrzypi podczas ruszana ty....em lub ostrym skręcie. Czy ktoś mi morze powiedzieć z kad ta sprezyna i czy to cos powarznego??Z gory wielkie dzieki!!



menadzer
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: śr mar 12, 2008 20:50
Lokalizacja: Nowogrodziec

Pukające fotele.

Post autor: menadzer » ndz lut 20, 2011 23:56

Podłączam się pod pytanie. U mnie tez wyleciały sprężyny z obu przednich foteli. I nie wiem , o co one były zaczepione. Wie ktoś?



Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Pukające fotele.

Post autor: bongo » pn lut 21, 2011 18:20

menadzer pisze:Wie ktoś?
W takie ucho w obudowie fotela,niestety pęka i sprężyna wylata :blush:
Ale nic to,bo potrzebna jest tylko do amortyzowania fotela podczas jego podnoszenia dzwignią,normalnie nie pracuje.Czyli się nie przejmować :bigok:



Awatar użytkownika
Lampart
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 540
Rejestracja: pn wrz 13, 2010 18:32

Pukające fotele.

Post autor: Lampart » pn wrz 05, 2011 19:06

odkopuję swój temat -pukające fotele.Wymieniła mdawno temu ślizgi -efekt zerowy ale ostatnio zaczęło się nasilać pukanie dochodzę do wniosku ze trzeba rolki wymienić mam prośbę czy ktoś może mi podać z ETKI nr tych rolek które są w fotelu kierowcy w moim Golfie? ile ich jest w fotelu 2?

wvwzzz1jz1b196780

dziekuję


oswoić autyzm, http://www.michalautyzm.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek

seria ALH 90 km-->>soft-->>127km-->>wtryski ASV+ ASO Damian ppp ==145km :okej: :satan:

Obrazek

Awatar użytkownika
Rafał 21
Forum Master
Forum Master
Posty: 1329
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 12:08
Lokalizacja: Slask-Zabrze

Pukające fotele.

Post autor: Rafał 21 » pn wrz 05, 2011 23:06

Lampart pisze:czy ktoś może mi podać z ETKI nr tych rolek

1J0 882 239C STRONA LEWA

1J0 882 241 C STRONA PRAWA :D Dotyczy lewego fotela


Zawsze może być Ciut Ciut więcej!!!

Awatar użytkownika
Lampart
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 540
Rejestracja: pn wrz 13, 2010 18:32

Pukające fotele.

Post autor: Lampart » wt wrz 06, 2011 05:57

dzieki!


oswoić autyzm, http://www.michalautyzm.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek

seria ALH 90 km-->>soft-->>127km-->>wtryski ASV+ ASO Damian ppp ==145km :okej: :satan:

Obrazek

Awatar użytkownika
Sąsiadwroc
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: sob maja 28, 2011 23:11

Re: Pukające fotele.

Post autor: Sąsiadwroc » śr paź 26, 2011 10:24

szakulvip pisze:Lampart rozwiązałeś problem? ja z pukaniem fotela uporałem sie z miesiąc temu a walczyłem z tym jakieś 3 miechy :shock: Leżałem głową w nogach, raz z tyłu raz z przodu fotela z 5 godzin, "uszy na maxa", aż wkońcu wygrałem :bigok: U mnie pukało podczas jazdy gdy gwałtownie przyspieszałem lub hamowałem takie jednorazowe "puk", no i na postoju gdy plecami wywierałem nacisk na oparcie fotela słychać było te puknięcie.
Co do ślizgów, na początku myślałemm że są uwalone, bo rzeczywiścię są wykonane z plastiku. Wyjęty miałem fotel "do góry nogami", jeden ślizg troszkę jest wyrobiony, ale to nie on pukał. Jeśli chcesz wykluczuć ślizgi proponowałbym spryskać je np. środkiem CX-80

Sorry wielkie Panowie, że trupa odkopałem, ale już mi psycha siada.
Mam identycznie jak napisane powyżej. Pozdejmowałem plastiki, żeby widzieć ewentualnie i wkładać rękę gdzie to niby puka i .... nic.
Przeczytałem posty o rolkach, ślizgach ... i inne. Nie sądzę, że coś pominąłem.

Proszę o jakieś sugestie co może pukać właśnie w siedzisku. Jest jakby minimalny luz na osi: lewy przedni róg i tylny prawy róg i tylko stuka jak na nim siedzę, przyspieszam, hamuję.

Czytałem o ślizgach. Są 3 tak ?
Mam wersję 3 drzwiową tu też tyle ich jest ?

Bo w szynach nie ma żadnego luzu. Pod ręką nic nie puka.
Puka coś w mocowaniu siedziska.


Szakulvip co to u Ciebie było ?



pawlo111
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: ndz sie 09, 2009 15:42
Lokalizacja: Wolbrom

Pukające fotele.

Post autor: pawlo111 » sob maja 05, 2012 10:58

Kolego możesz napisać co bylo przyczyną u Ciebie z tym pukaniem opeiradła???



Awatar użytkownika
czarekcw
kierownik kibla
kierownik kibla
Posty: 2111
Rejestracja: ndz lip 17, 2011 21:28
Lokalizacja: Mrągowo / Emsburen DE

Pukające fotele.

Post autor: czarekcw » ndz maja 06, 2012 22:19

szakulvip, no to co było powodem pukania bo nie napisałeś :D


Mój MK4 AKL "BASIS" http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=413429" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Awatar użytkownika
szakulvip
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 603
Rejestracja: pt sty 02, 2009 23:09
Lokalizacja: WP
Auto: Audi a4 b8
Kontakt:

Pukające fotele.

Post autor: szakulvip » pn maja 07, 2012 09:39

hej. cięzko to bedzie wytłumaczyć, dawno to już robiłem ale fakt ze do tej pory cały czas cisza. po pierwsze musisz wyjąc cały fotel, odłaczać poduszkę i ładnie go sobie gdzies w garazu połozyc do góry nogami. Najpierw to sobie wyklucz moze gdzies na spawach stelaż puscił i powstaje gdzies malutki luz i ci puka.
Ja u siebie musiałem podkleic pod jeden slizg pasek gumy o gr. tak ok. 3-4mm na całej długości fotela. Chodzi o miejsce jak masz po srodku fotela pod spodem dwa slizgi i one suwają sie po takiej własnie jakby to nazwać szynie przez całą długosc fotela i tam wałsnie jeden slizg był wyrobiony i był luz i fotel nie był stabilny. miedzy własnie tą szyną a slizgiem zmierzyłem odległośc i dociąłem pasek gumy i podkeliłem na superglue do szyny aby wypełnić tą szczelinę, gumę od strony styku do slizgu posmarowałem jakims smarem aby ten slizg dobrze sie przesuwał i wykluczyłem w ten sposob przechył fotela i pukanie ustąpiło. Wiem trudno to wytłumaczyć tak na pismie no ale tyle mi sie przypomina.
pzdro


Obrazek

lukas_814
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: czw lip 19, 2012 12:13

Pukające fotele.

Post autor: lukas_814 » czw lip 19, 2012 12:27

Witam wszystkich forumowiczów,
szukam nr ślizgów fotela kierowcy do golfa 4 2001, bo oczywiście w ASO nie mogą znaleźć . . ?
Pomożecie . . ?
PZDRO



marcinek85
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: śr sie 24, 2011 16:09

Re: Pukające fotele.

Post autor: marcinek85 » ndz lip 22, 2012 20:57

lukas_814 pisze:Witam wszystkich forumowiczów,
szukam nr ślizgów fotela kierowcy do golfa 4 2001, bo oczywiście w ASO nie mogą znaleźć . . ?
Pomożecie . . ?
PZDRO

Ja znalazlem coś takiegio tylko. Tylko pytanie jak je założyć
http://allegro.pl/oryg-slizg-fotela-vw- ... 02326.html" onclick="window.open(this.href);return false;



stauros
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: ndz maja 14, 2006 16:20
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Pukające fotele.

Post autor: stauros » pn maja 20, 2013 17:22

szakulvip,
Czesc.
Mam ten sam problem z pukajacym fotelem i u mnie tez to nie sa slizgi. Jak nim ruszam to pojedynczy stuk jakby slychac w podlodze, jakby byl jakis luz gdziez pod wykladzina albo w podwoziu od spodu z zewnatrz. Mozesz napisac gdzie u Ciebie to stukalo i jak sie ztym uporales? Dzieki



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 15 gości