problem z dmuchawami

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
lukas640
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 520
Rejestracja: wt cze 01, 2010 21:23
Lokalizacja: SkoczóVW

problem z dmuchawami

Post autor: lukas640 » sob gru 04, 2010 16:42

Witam.
Szukałem ale nic nie znalazłem pasującego do mojego problemu. Otóż nie dawno przestało mi grzać ciepłe powietrze w samochodzie(1.6TD JR. Puszcze dmuchawę to przez chwilę leci letnie powietrze a po chwili zimne. Przewody które idą z głowicy pięknie się nagrzewają ,a termostat trzymie jak ma trzymać. Nagrzewnica sprawdzona wszystko z nią ok(jeśli chodzi o przepustowość). Przesłona zimne/ciepłe też ok gąbka też w porządku. Nie mam pojęcia co to może być.
Tata twierdzi że to przez zmianę deski na miękką która była bodajże w czerwcu. Ale jakoś nie chce mi się w to wierzyć żeby to było przez to. Jedynym wyjściem jest chyba wyjęcie całej dmuchawy z auta i sprawdzenie co z nią jest. Wolałbym tego uniknąć na razie więc proszę o jakiekolwiek rady, informacje, pomysły dlaczego tak jest
Z góry dziękuję za jakiekolwiek rady.
Pozdrawiam


"Lamborghini to esencja wszystkiego, co sprawia, że samochody są interesujące, ekscytujące i cudowne. A my musimy je za to kochać" Jeremy Clarkson

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=458308 Mk2 WOB Edition by lukas640

Awatar użytkownika
Dansli
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 198
Rejestracja: czw lut 25, 2010 15:27
Lokalizacja: Wisła
Auto: GOLF4 4mot. ARL; GOLF 6R CRZA

problem z dmuchawami

Post autor: Dansli » sob gru 04, 2010 17:27

prawdopodobnie masz zparciała gabke która sa pokryte specjalne przesłony roxzdzielajace cieple i zimne powietrze. ja tak miałem ze grzało mi ale słabo i zdecydowałem sie rozebrac wszystko i okazało sie ze własnie te klapki były "nie szczelne i mieszało sie powietrze zimne z cieplym. rozwiazaniem jedynym jest wyciągnięcie całej obudowy nagrzawnicy rozebranie jej i podklejenie jakies gabki lub tak jak ja zrobiłem specjalnym podkladem pod panele podlogowe i przykleijem na silikonie czerwonym i od tego czasu grzeje bardzo bardzo fajnie :bigok:
tu masz przykladowy temacik z wymiana http://www.vwgolf.pl/porady/wymiana-nagrzewnicy-w-mk2/" onclick="window.open(this.href);return false;
w razie czego poszukaj sobie czegos o wymianie nagrzewnicy bylo gdzieś na forum bo nie dawno szukałem :helm:


Montaż i serwis ogrzewań postojowych WEBASTO. Adaptacje, kodowania itd.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Awatar użytkownika
lukas640
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 520
Rejestracja: wt cze 01, 2010 21:23
Lokalizacja: SkoczóVW

problem z dmuchawami

Post autor: lukas640 » sob gru 04, 2010 22:23

A jest to możliwe żeby ze starości nagrzewnica nie oddawała dobrze ciepła? bo gąbki mam w porządku. I tak i tak będę musiał to rozbierać.


"Lamborghini to esencja wszystkiego, co sprawia, że samochody są interesujące, ekscytujące i cudowne. A my musimy je za to kochać" Jeremy Clarkson

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=458308 Mk2 WOB Edition by lukas640

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

problem z dmuchawami

Post autor: Paweł Marek » sob gru 04, 2010 23:36

Jest to możliwe i częste, z tym że poszukaj trochę tematów o próbach odkamieniania i o wymianie jest mnóstwo. Jeśli masz termostacik na wężach nagrzewnicy to wywal go


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
lukas640
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 520
Rejestracja: wt cze 01, 2010 21:23
Lokalizacja: SkoczóVW

problem z dmuchawami

Post autor: lukas640 » sob gru 04, 2010 23:58

Nie mam właśnie. Stwierdzam że wymienię nagrzewnice i jak to nie pomoże to nie wiem. Raczej nie jest to możliwe żeby nagle się dmuchawa rozszczelniła i zaczęła puszczać zimne powietrze. A co do wymiany nagrzewnicy to już wymieniałem koledze w golfie więc mniej więcej się orientuje jak to zrobić. Ale dziękuję za porady :pub:


"Lamborghini to esencja wszystkiego, co sprawia, że samochody są interesujące, ekscytujące i cudowne. A my musimy je za to kochać" Jeremy Clarkson

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=458308 Mk2 WOB Edition by lukas640

pawlik-p5
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: sob maja 24, 2008 14:04
Lokalizacja: Mława
Kontakt:

problem z dmuchawami

Post autor: pawlik-p5 » ndz gru 05, 2010 18:28

witam
tu masz dokładnie opis ze zdjęciami
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=14&t=129364" onclick="window.open(this.href);return false;


GOLFIK IV 1.9 TDI 130KM ASZ

grzegorz65_sc
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz mar 14, 2010 22:46
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

problem z dmuchawami

Post autor: grzegorz65_sc » ndz gru 05, 2010 21:06

mam golfa 6 i ciepłe powietrze zaczyna lecieć dopiero po 10 minutach co mam zrobić czy to jest normalne



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

problem z dmuchawami

Post autor: Paweł Marek » pn gru 06, 2010 00:01

A czemu nie jeśli np masz wydajnego diesla i stoisz na mrozie. Pisz takie rzeczy jak typ silnika i gdzie auto zostawiasz jeśli oczekujesz porady


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości