Mokry dywanik pod kierowcą...

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
amatorek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 444
Rejestracja: ndz maja 11, 2014 21:44
Lokalizacja: D.G.

Re: Mokry dywanik pod kierowcą...

Post autor: amatorek » pn paź 31, 2016 19:20

Oscillators90 pisze:Jeśli któreś z tych odwodnień będzie zatkane,to woda będzie ciekła do środka po uszczelce na progu?
Witam, jedno to może nie (w golfie zdaje się są trzy z przodu dwa z tyłu)ale ogólnie powinny być wszystkie drożne .
U mnie też zdaje się że są zatkane odpływy pr. tył,po myjni otwieram drzwi a tam stróżka wody na progu i mokry dywanik.



Oscillators90
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz paź 30, 2016 19:21

Mokry dywanik pod kierowcą...

Post autor: Oscillators90 » pn paź 31, 2016 20:55

Ja mam problem z prawymi pasażera drzwiami...podkleilem drzwi folia itp ale woda wlewa się do srodka po uszczelce na progu...nie wiem co robić...kanaliki mama drożne w drzwiach,jakieś pomysły?dodam iż woda wycieka spod dołu tapicerki



piotrek233
Forum Master
Forum Master
Posty: 1175
Rejestracja: wt wrz 11, 2007 19:09
Lokalizacja: Bielsko

Re: Mokry dywanik pod kierowcą...

Post autor: piotrek233 » pn paź 31, 2016 21:02

Oscillators90 pisze:Ja mam problem z prawymi pasażera drzwiami...podkleilem drzwi folia itp ale woda wlewa się do srodka po uszczelce na progu...nie wiem co robić...kanaliki mama drożne w drzwiach,jakieś pomysły?dodam iż woda wycieka spod dołu tapicerki
Spróbuj uszczelnić blachę drzwi silikonem. bo tamtędy woda Ci wcieka do auta



Oscillators90
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz paź 30, 2016 19:21

Mokry dywanik pod kierowcą...

Post autor: Oscillators90 » wt lis 01, 2016 00:00

A co myślicie o wyklejeniu blachy drzwi matą BITUMICZNA samoprzylepna zamiast tej gąbki pod tapicerka ?



Awatar użytkownika
MaciuśLDZ
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 558
Rejestracja: pt cze 11, 2010 20:02

Re: Mokry dywanik pod kierowcą...

Post autor: MaciuśLDZ » wt lis 01, 2016 23:11

Oscillators90 pisze:Ja mam problem z prawymi pasażera drzwiami...podkleilem drzwi folia itp ale woda wlewa się do srodka po uszczelce na progu...nie wiem co robić...kanaliki mama drożne w drzwiach,jakieś pomysły?dodam iż woda wycieka spod dołu tapicerki
A nadkola na pewno nie są zapchane? I jak wygląda sprawa przedniej szyby, bo tam może leciec ;).



Oscillators90
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz paź 30, 2016 19:21

Mokry dywanik pod kierowcą...

Post autor: Oscillators90 » śr lis 02, 2016 21:29

Właśnie w piątek czyściłem odpływy podszybia bo były zatkane :D problem w tym ze nie mam foli pod tapicerką w prawych drzwiach...i woda podczas bycia na myjni wpada do środka,oczywiście w małych ilościach.Dodam iż dzieje się to tylko na myjni wtedy woda cieknie przez próg do środka,natomiast podczas deszcze nie.Ale ponoć nawet nie mając tej foli w drzwiach woda nie powinna wpadać do wnetrza samochodu :bajer: odpływy mam drożne



Awatar użytkownika
MaciuśLDZ
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 558
Rejestracja: pt cze 11, 2010 20:02

Mokry dywanik pod kierowcą...

Post autor: MaciuśLDZ » czw lis 03, 2016 00:59

A czy szyba czołowa nigdzie się nie odkleiła?



eeman
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: sob mar 21, 2015 13:53

Re: Mokry dywanik pod kierowcą...

Post autor: eeman » sob lis 05, 2016 23:09

Oscillators90 pisze:.Ale ponoć nawet nie mając tej foli w drzwiach woda nie powinna wpadać do wnetrza samochodu :bajer: odpływy mam drożne
Panowie mam ten sam problem z wodą przedostającą się przez drzwi do środka. Jeżeli nie ma folii na drzwiach woda ZAWSZE będzie leciała do środka.Rozebrałem drzwi kilka dni temu i siedziałem w środku podczas ulewy. Zabudowa drzwi z blachy ma na tyle dużo dziur, że woda wpadająca miedzy uszczelką a szybą kapię na blachę następnie przez otwór na boczek lub bezpośrednio na sam dół między boczek a drzwi i na uszczelkę i prosto na dywanik. Ilość wody wpadającej do środka zależy od uszczelki która dociska szybę. Zawsze coś wpadnie nawet jak będzie to nowa uszczelka. Poniżej foto gdzie leci.
Jeżeli jestem w błędzie to walcie śmiało :chytry:
Obrazek



Oscillators90
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz paź 30, 2016 19:21

Mokry dywanik pod kierowcą...

Post autor: Oscillators90 » śr lis 16, 2016 15:59

Ooo właśnie mam coś takiego ino w mniejszej ilości.Woda po ulewie wycieka mi dokładnie w tym samym miejscu...poza tym nie mam foli w drzwiach od pasażera :-( nie wiem czym najlepiej wykleić braki tej foli ? co polecacie? czy zaklejenie tych dziur pomoże ?



czolit
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt gru 13, 2016 08:18

Re: Mokry dywanik pod kierowcą...

Post autor: czolit » wt gru 13, 2016 08:34

Witam, mam podobny problem lecz od strony pasażera. Ewidentnie woda spływa mi spod schowka. Nie zawsze przy opadach deszczu. Problem z kanalikami?



Awatar użytkownika
golfindzer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 343
Rejestracja: pn paź 21, 2013 19:03
Lokalizacja: Borowie

Mokry dywanik pod kierowcą...

Post autor: golfindzer » ndz sty 08, 2017 11:10

Cześć. To i ja się podepnę pod temat. Mam przeciek w samochodzie, ale między komora silnika a wnętrzem samochodu. Chodzi o to ze mam mokra ta cała podstopnice, po lewej stronie, w nogach kierowcy, tak się dzieje nawet jak myje samochodu na myjni.

Moim zdanie, to uważam że gdzieś to przez podszybie, albo coś takiego.

Macie jakis pomysł?,



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5929
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Mokry dywanik pod kierowcą...

Post autor: grg474 » ndz sty 08, 2017 15:45

golfindzer pisze:Macie jakis pomysł?,
otwórz maskę - od strony kierowcy pomiędzy podszybiem a błotnikiem będzie pusta przestrzeń - podłużna - jakieś 3cm szerokości. Trzeba sztywnym drutem lub czymś innym wyczyścić na samym dole spust wody zapchany liśćmi i błotem


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

piotrek233
Forum Master
Forum Master
Posty: 1175
Rejestracja: wt wrz 11, 2007 19:09
Lokalizacja: Bielsko

Mokry dywanik pod kierowcą...

Post autor: piotrek233 » ndz sty 08, 2017 17:06

Temat wody w aucie został dogłębnie poruszony i wyczerpany- wystarczy trochę chęci i poszukać...
Radzę drut taśmą czy szmatą owinąć - żeby nie porysować lakieru do jak przerysujesz do gołej blachy będzie rdzewieć.

Pewnie szczeniła Ci uszczelka od linki otwierania maski- woda spływa po lince i kapie idealne na podstopnice.



Awatar użytkownika
Kowal_KRK
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: wt wrz 23, 2014 13:40

Re: Mokry dywanik pod kierowcą...

Post autor: Kowal_KRK » pn sie 20, 2018 22:59

U mnie woda przedostawała się przez:
1. Skrzynkę w podszybiu, którą przechodzą przewody z komory silnika do wnętrza samochodu. Powodowało to, że dywanik kierowcy w okolicy pedałów był mokry.
2. Przez nieszczelność pomiędzy blachami przykręcanymi do drzwi (pod boczkami tapicerki) a drzwiami. To powodowało zalewanie mi wykładziny pasażera za kierowcą i wykładziny pod fotelem kierowcy.

Podszybie rozebrałem, wyczyściłem brud (liście i igły sosnowe), który zrobił tamę. Skrzynkę przewodów oderwałem i wkleiłem na nowo. Ewidentnie było na niej widać zacieki.
Jeżeli chodzi o blachy to podobnie. Rozkręciłem wyczyściłem i złożyłem na sylikonie. Później jeszcze musiałem to sylikonować po złożeniu blach, bo dalej mi trochę przeciekało.

Generalnie po tych zabiegach mam sucho. Nie obeszło się niestety bez wyciągania wykładziny i wygłuszeń podłogi. Nie ma co liczyć że to samo wyschnie, u mnie się lała z nich woda jak je wyciągnąłem. Zanim wszystko złożyłem posprawdzałem szczelność.

Przydatne info:
- w podszybiu na środku jest komputer, żeby go nie zalać przy myciu można go zdemontować,
- przy demontażu foteli: jeżeli wypniesz kostkę poduszek powietrznych (pod siedzeniem) i potem włączysz zapłon zanim je podepniesz pojawi Ci się błąd AIRBAG FEHLER / AIRBAG FAILURE, który trzeba kasować poprzez podpięcie do kompa,



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości