Przerobienie manualnej klimatyzacji na climatronic

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

mateusz33
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: sob paź 03, 2009 10:02
Lokalizacja: WWA

Przerobienie manualnej klimatyzacji na climatronic

Post autor: mateusz33 » śr sie 25, 2010 23:21

Szukam informacji i nigdzie nie mogę znaleźć co jest potrzebne aby przerobić manualna klime na climatronic..
Na pewno będzie potrzebny panel ale co dalej.. ???



K@mil_mk3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 447
Rejestracja: sob lut 23, 2008 00:51
Lokalizacja: Warmia i Mazury NO/NNI/NDZ/NOS/NIL
Kontakt:

Przerobienie manualnej klimatyzacji na climatronic

Post autor: K@mil_mk3 » śr sie 25, 2010 23:40

mateusz33 pisze:Na pewno będzie potrzebny panel ale co dalej.. ???
Wszystko od climatronika. Musisz wiedziec ze manualna klima ma sterowanie na linkach a climatronik ma juz komputer :) Czyli musisz wymieniac bardzo duzo zeby cieszyc sie climatronikiem

Wiecej dowiesz sie jak troszke poszukasz bo byly juz o tym tematy


"Miałem kiedyś ja malucha lecz przesiadlem z niego sie... teraz Golfiem 3 śmigam"

mateusz33
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: sob paź 03, 2009 10:02
Lokalizacja: WWA

Przerobienie manualnej klimatyzacji na climatronic

Post autor: mateusz33 » czw sie 26, 2010 14:37

To potrzebny mi będzie:
- Panel
- Nagrzewnica od climatronika
- Cos jeszcze ???



Awatar użytkownika
matisim
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2647
Rejestracja: pt lip 10, 2009 00:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

Przerobienie manualnej klimatyzacji na climatronic

Post autor: matisim » czw sie 26, 2010 18:12

panel,nagrzerwnica, cała instalacja najlepiej, wszystkie czujniczki sterowniki wężyki itp.najlepiej wyjąć z auta w którym siedzi oryginalnie bo kupowanie na części troche ciężkie będzie jak nie wiesz co dokładnie musisz mieć



Awatar użytkownika
macbu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 444
Rejestracja: pt lis 03, 2006 22:43
Lokalizacja: Oleśnica/Wrocław
Kontakt:

Re: Przerobienie manualnej klimatyzacji na climatronic

Post autor: macbu » śr lis 24, 2010 11:21

mateusz33 pisze:Szukam informacji i nigdzie nie mogę znaleźć co jest potrzebne aby przerobić manualna klime na climatronic..
Na pewno będzie potrzebny panel ale co dalej.. ???

witam wlasnie jestem na etapie przerabiania...
potrzebujesz
- panel
- kompletna nagrzewnica z silniczkami i czujnikami
- wiazki elektryczne ( w sumie można dorobic, schematy mam... ) dobrze aby chociaz byla wiazka od starej klimy... - czujnik temp. zew jezeli nie masz mfa
- czujnik naslonecznienia
- kratka środkowego nawiewu z regulacja, czujnikiem temp. wew. i potencjometrem
- uniwersalny przekaźnik moze byc nr 53 produkcji VW

podasz meila to wysle Ci schematy tak prosto opisane że każdy powinien sobie z nim poradzic, poźniej postaram sie wrzucic na forum- teraz cos nie chce sie załadować


no i to by było tyle... ogólnie roboty tyle co wymiana nagrzewnicy i podpiecie max 9 przewodów do juz istniejącej instalacji w komorze silnika i około 6 do skrzynki bezpieczników...


schemat instalacji zaczynających sie od wtyczek T12 i większej T12a

a tu rozpiska wtyczki 28 pinowej idacej do panela sterowania...
Obrazek

Obrazek


Macbu

Otmar 971
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: wt maja 08, 2012 20:52

Przerobienie manualnej klimatyzacji na climatronic

Post autor: Otmar 971 » śr maja 09, 2012 23:26

czytam i szukam po tym forum, w końcu coś znalazłem, tez przerabiam zwykła klimę na climatronic i mam problem. Posiadam wszystkie wiązki oprócz tej co sie łączy przy skrzynce bezpieczników (12 pinow) i przechodzi do komory silnika. Problem polega na tym ze nie wiem jak to teraz podłączyć żeby wszystko smigalo jak należy. Pomorze ktoś ??



Awatar użytkownika
macbu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 444
Rejestracja: pt lis 03, 2006 22:43
Lokalizacja: Oleśnica/Wrocław
Kontakt:

Przerobienie manualnej klimatyzacji na climatronic

Post autor: macbu » czw maja 10, 2012 07:06

Otmar 971,

rozumiem ze nie masz wiazki z panela sterowania do wiazki z silnika?

a masz wiazke z silniczkow nagrzewnicy ktora idzie do panela?


Macbu

Otmar 971
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: wt maja 08, 2012 20:52

Przerobienie manualnej klimatyzacji na climatronic

Post autor: Otmar 971 » czw maja 10, 2012 17:28

mam wiazke co jest nia opleciona nagrzewnic i wiazke co idzie do panela sterowania, czujnika naslonecznienia, kratki nawiewu itp. Niemam wiazki co przechodzi juz od skrzyni do komory silnika czyli tej ostatniej na dwunasto pinowe zlacze



Awatar użytkownika
macbu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 444
Rejestracja: pt lis 03, 2006 22:43
Lokalizacja: Oleśnica/Wrocław
Kontakt:

Przerobienie manualnej klimatyzacji na climatronic

Post autor: macbu » sob maja 12, 2012 21:39

no to wyzej na schemacie masz wszystko do zrobienia samemu...ta duza 12 pinowa wtyczka zwie sie T12a wszystkomasz pieknie opisane na schemacie... tyle ze piny do kompa do disla ida pod inne piny w ECU tu wyzej jest do 1,8 i piny 33 i 35 a w dislu chyba odpowiednio 28 i 37 ( albo 27 i 38 - dokladnie nie pamietam)


T10a to przekaźnikwentylatorówten duzy pod zbiorniczkiem wentylatorow
F129 to presostat czyli czujnik cisnienia czynnika, jest zamontowany przy osuszaczu


piny masz wszystkie ładnie opisane...


Macbu

Awatar użytkownika
matisim
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2647
Rejestracja: pt lip 10, 2009 00:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

Przerobienie manualnej klimatyzacji na climatronic

Post autor: matisim » sob maja 12, 2012 22:09

macbu pisze:a w dislu chyba odpowiednio 28 i 37
tak dokładnie te piny :)



Awatar użytkownika
macbu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 444
Rejestracja: pt lis 03, 2006 22:43
Lokalizacja: Oleśnica/Wrocław
Kontakt:

Przerobienie manualnej klimatyzacji na climatronic

Post autor: macbu » śr maja 16, 2012 08:32

to pokolei...
każda wtyczka w instalacji jwest opisana co do pinów ( dobrze sie przyjzysz to zobaczysz )
i teraz

kosc 12 pinowa ( tzw T12a )

T12a/pin 1 - wpinasz sie do przewodu przy presostacie do pinu 2, dodatkowo w Ecu odcinasz przewod z 35 pinu i ten odciety kabelek ( nie tez co wychodzi z ecu tylko ten drugi ) tez podłączasz pod 2 pin w presostacie.
T12a/ pin 2 - odcinasz w ecu kabelek idacy do 33 pinu i ten co wychodzi z ecu podłaczasz własnie do 2 pinu kosci 12 pinowej ( czyli T12a/pin2 idzie do Ecu/pin 33 )

T12a/pin3 - podłączasz do kabelka wychodzącego z ecu pin 35 ( co go wczesniej ucinałeś )
( czyli T12a/pin3 idzie do Ecu/pin 35 )

T12a/pin4 - wpinasz sie do skrzynki bezpieczników wtyczka G2 pin 9

T12a/pin5 - podpinasz do presostatu pin 4 i dodatkowo odgałęzienie/mostek do wtyczki D pin 3 w skrzynce bezpieczników

T12a/pin 6 - jeżeli masz manuala to zostaje wolny

T12a/pin7 - odcinasz przewód z presostatu z pina 1 ( iteraz ten co wychodz z wtydczki z pina pierwszego podpinasz własnie do pina 7 tej 12pinowej wtyczki i robisz dodatkow odgałęzienie/mostek do pinu 8 przekaznika wentylatorów ( tzw T10a/8 ) ale teraz tam tesz dochodzi przewod - musisz go odciac i w to miejsce do przekaznika wpiac sie tym mostkiem, ten pozostaly kabel bedzie niewykorzystany ( bo on wczesniej szedł do pinu 1 w presostacie - odbiśłeś go ).

T12a/pin8 - wpinasz sie do przewodu idacego do presostatu pin 3

T12a/pin9 - czujnik temp. zew. pin 1
T12a/pin10 - wolny

T12a/pin11 - tzw. masa czujników - podłączasz do czujnik temp. zew. pin 2 do tego mostek do tej mniejszej wtyczki 12 pinowej do pinu 11 ( ta mniejsza wtyczka 12 pinowa to ta co idzie do niej np. czunjnik nasłonecznienia ) i dalej mostek do wtyczki G1 pin 2 w skrzynce bezpieczników.

T12a/12 idzie do skrzynki bezpieczników wtyczka Q pin 2 ( z tego co pamietam gruby czarnoczerwony przewód - masz go teraz podpietego w manualnej klimie wiec mozesz go wykorzystać )



Wszystko wygląda jaśniej?????????

jeżeli gdzieś jakaś pomyłka to piszcie... ale chyba wszystko ok...


Macbu

aras82
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn maja 21, 2012 21:25

Przerobienie manualnej klimatyzacji na climatronic

Post autor: aras82 » wt maja 22, 2012 11:26

macbu, Witam. kolego macbu widzę, że w temacie montażu climatronica w golfie III jesteś naprawdę dobrze zorientowany, dlatego chciałbym prosić Cię o pomoc, a właściwie podzielenie się wiedzą w tym temacie. Przymierzam się do montażu klimatyzacji w aucie które wcześniej jej nie posiadało dlatego mam kilka dodatkowych pytań/problemów niż w przypadku przerobienia manualnej na automatyczną. Więc gdybyś mógł i zechciał pomóc to byłbym wdzięczny najlepiej na priv. Pozdrawiam



km22
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: sob sty 21, 2006 04:22
Lokalizacja: Zagórzany

Przerobienie manualnej klimatyzacji na climatronic

Post autor: km22 » pn wrz 03, 2012 17:12

Witam
do czego są potrzebne te podłączenia w ecu silnika (piny 33 i 35).
Mam taki problem jeszcze:
w moim golfie 3 1.9 tdi 1z 94 domontowałem climatronic nie podłączając tych pinów efekt po zmontowaniu i odpaleniu jest taki że mam podwyższone obroty a ecu wyświetla 5 błędów (czujnik temp paliwa; czujnik stopu; czujnik iglicy na wtrysku) Zastanawiam się czy coś z partoliłem nie podłączając czegoś czy uszkodziły się te czujniki na wskutek mojej ingerencji



Awatar użytkownika
macbu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 444
Rejestracja: pt lis 03, 2006 22:43
Lokalizacja: Oleśnica/Wrocław
Kontakt:

Przerobienie manualnej klimatyzacji na climatronic

Post autor: macbu » wt wrz 04, 2012 07:20

W 1.9 tdi trzeba podpiac inne piny. 33 i 35 to piny od 1,8 benzyna. w tdi masz odpowiednio 28 i 37.
czyli zamiast 33 podpinasz 28 i zamiat 35 podpinasz 37.

piny te odpowiadaja za: 28 podniesienie obrotów. 37 to - w manualnej klimie ( informacja ze na dworze jest powyzej 5 stopni i klima uruchomiona - jest sygnal do ecu ze mozliwa wieksza dawka paliwa )
37 w climatroniku - możliwa wieksza dawka paliwa.

skoro masz błędy czujników musisz sprawdzić mase czujników czy gdzieś indziej jej nie podpiołeś. sprawdz czy z dużej dwunastopinowej wtyczki climatronika pin 11 podłączyłeś dobrze pod wtyczke G1 pin 2 ( w skrzynce bezpiecznikow ) i sprawdz co masz podłączone pod wtyczke G2 pin 2. ewentualnie odłącz z niego przewód i sprawdz czy dalej są błędy.

póki co nic więcej nie przychodzi mi do głowy


Macbu

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości