Skoda Fabia I - zablokowane drzwi tylne

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
piotrek1313
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 447
Rejestracja: sob lip 30, 2005 09:40
Lokalizacja: Wrocław

Skoda Fabia I - zablokowane drzwi tylne

Post autor: piotrek1313 » ndz mar 06, 2016 22:14

Witam!
Mam problem w nowym nabytku - Skoda Fabia I 2003 w wersji kombi. Otóż drzwi tylne, a dokładniej prawe, są zablokowane, nie da się ich otworzyć ani od zewnątrz ani od wewnątrz. Przy próbie otwarcia od wewnątrz "dzyndzel" przy szybie wysuwa się ale po puszczeniu klameczki chowa się z powrotem. Przegrzebałem googla i wychodzi na to, że to jakiś typowy problem, który z reguły kończy się demontażem tapicerki i siłowym demontażu zamka, a później zamontowaniu nowego.
Niemniej jednak chciałbym sprawdzić, czy przypadkiem nie jest to wina przewodów, może jakiejś wtyczki, tylko gdzie tego szukać? Ewentualnie jak znajdę wtyczkę to które przewody są odpowiedzialne za otwieranie/zamykanie?
Z góry dzięki za jakąkolwiek pomoc.
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
piotrek1313
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 447
Rejestracja: sob lip 30, 2005 09:40
Lokalizacja: Wrocław

Skoda Fabia I - zablokowane drzwi tylne

Post autor: piotrek1313 » pn mar 07, 2016 22:37

I jeszcze jedno, ale to może być materiał na osobny temat, w aucie jest zamontowany autoalarm DOG 20. Wszystko z nim chyba ok, tylko, że auto zamykam pilotem na 3 razy - tzn wciskam duży guzik - mrugają kierunki, wciskam jeszcze raz - znów migają kierunki, auto zamyka dopiero za trzecim razem. Otwieranie normalnie - na raz. Zastanawiam się czy to może mieć jakiś związek z uszkodzonym zamkiem...



andrzej88g
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: pt wrz 21, 2012 18:50
Lokalizacja: Mielec

Re: Skoda Fabia I - zablokowane drzwi tylne

Post autor: andrzej88g » wt mar 08, 2016 14:32

Odnośnie drzwi to w samochodzie mojej narzeczonej tak było, po kupnie auta drzwi się otwierały po jakimś czasie się zablokowały i nie dało się otworzyć dopiero mechanik jakoś od środka wyrywał zamek bo podejście kiepskie. Kilka miesięcy później padł zamek z drugiej strony ale po godzinnej zabawie otwierania zamykania centralki kluczykiem otworzyły się i zamek sam już wymieniłem. Dodam że samochód jest z tego samego rocznika co twój tylko hb.



Awatar użytkownika
piotrek1313
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 447
Rejestracja: sob lip 30, 2005 09:40
Lokalizacja: Wrocław

Skoda Fabia I - zablokowane drzwi tylne

Post autor: piotrek1313 » wt mar 08, 2016 18:45

U mnie za ch... nie chcą się otworzyć, choćby ten jeden magiczny raz żeby wymienić zamek.
Dzisiaj udało mi się rozebrać drzwi, trochę zabawy było tym bardziej że na pokrywie pod tapicerką jest przymocowany podnośnik szyby, a pokrywę trzeba całą zdjąć. Potwierdzając informacje zaczerpnięte z googla - do zamka nie ma za bardzo dostępu, prawdopodobnie będę go musiał wyłupać. Sprawdziłem tylko czy dochodzi zasilanie i faktycznie jest - piny 1 i 2, więc praktycznie na 100% uszkodzenie wewnątrz zamka.
Jak coś się uda zdziałać to dam znać.



Awatar użytkownika
piotrek1313
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 447
Rejestracja: sob lip 30, 2005 09:40
Lokalizacja: Wrocław

Skoda Fabia I - zablokowane drzwi tylne

Post autor: piotrek1313 » czw mar 10, 2016 22:02

Problem z alarmem rozwiązany. Wywaliłem go całkiem :helm:
A do zamka już się dobrałem (czyt - dołupałem). Nie było jakoś strasznie łatwo bo dostęp kiepski a plastik dobry jakościowo ale jakoś poszło :-) Nie wiem co było uszkodzone bo całość wyszła dość mocno zmielona. Jutro prawdopodobnie przyjdzie nowy zamek, więc jak wszystko pójdzie dobrze to dzieciaki będą mogły zacząć korzystać z drzwi :D
Pozdro



Awatar użytkownika
piotrek1313
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 447
Rejestracja: sob lip 30, 2005 09:40
Lokalizacja: Wrocław

Skoda Fabia I - zablokowane drzwi tylne

Post autor: piotrek1313 » pt mar 11, 2016 22:40

Nowy zamek założony - na razie działa jak powinien. Sporo rzeźby było bo kiepskie dojście do linki idącej od klamki do dźwigni otwierającej, ale jakoś się udało :-)
Pozdrawiam



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości