woda w kabinie golf

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
DeicidE
Serpent In The Engine
Serpent In The Engine
Posty: 212
Rejestracja: śr lis 25, 2009 11:42
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

woda w kabinie golf

Post autor: DeicidE » ndz sty 13, 2013 00:54

Jeszcze jedno miejsce przecieków to właśnie uszczelka przedniej szyby lub/również korozja podszybia.
Po zdjęciu szyby, w rowku po uszczelce - są dwa odpływy. One odpowiadają za odprowadzanie wody, która podeszła pod zewnętrzną część uszczelki. Jednak blacha po latach potrafi w tym rejonie już umierać i przesiąka, niestety do kabiny. Na szczęście trafia jeszcze na otworek (widoczny dopiero po ściągnięciu szyby) który kieruje wodę na "korytko" nawiewu wykonane z pianki i dopiero z niego wylewa się na dywanik pasażera (czasami dopiero po gwałtownym wejściu w zakręt)
No dobra - jak to sprawdzić?
Trzeba podłożyć szmatkę w dolnym rogu szyby, jeśli po deszczu będzie mokra...
Ja na wiosnę zwalam szybę, spawam i daję nową uszczelkę, bo u mnie problem po pewnym czasie powrócił :panna:



Cinas
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pt sty 04, 2013 14:52

woda w kabinie golf

Post autor: Cinas » pn sty 14, 2013 12:46

Czy jest możliwe, że woda, która leci mi pod uszczelkę przedniej szyby przedostaje się w jakiś sposób na wentylator ?
Którędy woda z odpływów umieszczonych w rowku po uszczelce szyby ścieka na ziemię ?



Awatar użytkownika
DeicidE
Serpent In The Engine
Serpent In The Engine
Posty: 212
Rejestracja: śr lis 25, 2009 11:42
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

woda w kabinie golf

Post autor: DeicidE » pn sty 14, 2013 17:09

Pierwsza fota - tędy przedostaje się woda do wnętrza, powód - korozja lub/również - stara uszczelka.
Druga fota - niebieska strzałka - odpływ pod uszczelką (woda najprawdopodobniej kierowana jest stąd na plastikowe podszybie).
czerwona strzałka - te pieroństwo widziałem z dołu (z pod deski rozdzielczej - nie pytaj jak :kac: )
Kiedy ściągniesz prawą półkę pod deską rozdzielczą - jest tam osłona wentylatora jakby ze styropianu i to na nią spływa wszelka ciecz.
Osłona ta ma otworek wypływowy tylko przy silniku wentylatora - łatwo o pomyłkę w diagnozie.
Jak widzisz, trochę mi podjadło podszybie, więc najwyraźniej znalazłem przyczynę :panna:
Obrazek
Obrazek



Cinas
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pt sty 04, 2013 14:52

woda w kabinie golf

Post autor: Cinas » pn sty 14, 2013 17:59

Ja zdjąłem całą półkę pod deską rozdzielczą, zdjąłem ten styropian i woda nadal leci mi po wentylatorze.
Ponadto, szyba była wyjmowana 19 grudnia, bo była pęknięta i musiałem ją zmienić, żeby dostać przegląd.
Rant, na który zakładana jest uszczelka był zdrowy, w jednym miejscu majster, który zmieniał mi szybę posmarował jakimś czarnym czymś i podłożył folię.
Zapytałem czy zakładamy nową czy starą uszczelkę, powiedział, że starą, bo jest w dobrym stanie. Dzisiaj byłem zapytać ile będzie kosztowało wyjęcie szyby i sprawdzenie odpływów, o których pisałeś powyżej, a facet stwierdził, że to nie wina uszczelki czy korozji, a zapchania odpływów umieszczonych w podszybiu. Stwierdził, że jutro rozwiąże problem, bo w wielu golfach II już robił coś podobnego. Więc pozostaje mieć nadzieje, że koleś trafił właściwie i jutro będzie po problemie.
Dzięki za pomoc, jutro wieczorem napiszę jaki był rezultat całej akcji.
Pzdr.



Wilk2013
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: pt mar 29, 2013 11:58

woda w kabinie golf

Post autor: Wilk2013 » sob lip 20, 2013 13:38

Muszę odkopać temat ostatnimi czas trochę padało u mnie. Przychodzę do auta a tam powódź. No więc jak było ciepło zacząłem lać wodą auto. No i już wiem którędy leci tylko co z tym zrobić. A dokładnie to woda ciurkiem leci przez te otwory, co mają drzwi na dole do jej odprowadzania na zewnątrz. Uszczelki drzwiowe są do golfa nie dostępne do kupna jako nowe. Czy szukać jakiś uniwersalnych i to powinno pomóc? Czy problem tkwi w czymś innym??



Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2351
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

woda w kabinie golf

Post autor: herbu » sob kwie 12, 2014 22:55

Cinas pisze:Ja zdjąłem całą półkę pod deską rozdzielczą, zdjąłem ten styropian i woda nadal leci mi po wentylatorze.
Ja od pół roku walczę z wodą, która wcieka do wewnątrz z prawej strony. Auto to oczywiście mk2. Przeczytałem już chyba wszystkie tematy dotyczące przecieków i dalej mokro.
1. Otwory odpływowe - drożne
2. Odpływy z szyberdachu - drożne
3. Podstawa filtra powietrza - uszczelniona tamtędy nie cieknie
Pozostała szyba, a dokładnie uszczelka - wszystko dokładnie posprawdzane, nowa uszczelka założona, rdzy pod nią nie ma.
Byłem przekonany, że już będzie sucho. Ale nie, po deszczu dalej kałuża wody pod nogami pasażera.
Dzisiaj nie wytrzymałem i wyjąłem ostatnią część z wnętrza jaka tam jeszcze była, a mianowicie deskę rozdzielczą i potraktowałem całe auto delikatnym prysznicem. O dziwo pod szybą sucho, a w aucie oczywiście mokro :grrr:
Ale doszedłem skąd cieknie. Cieknie przez uszczelniony filtr powietrza. Jak? Otóż woda wpływa tak jak na zdjęciu poniżej. Z szyby spływa do rynienki na podszybiu, stamtąd przez okrągły otwór odpływowy spływa w dół i powinna odpływać przez drożne odpływy po bokach przy błotnikach. Ale nie cała woda tam spływa - część wędruje po dolnej części tej rynienki centralnie nad filtr powietrza i kapie sobie do środka. I to jest przyczyna, której szukałem przez ponad pół roku :banghead: :panna:
Obrazek


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości