instalacja elektryczna :/

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

tomektychy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: pt lis 05, 2010 16:07

instalacja elektryczna :/

Post autor: tomektychy » wt gru 07, 2010 14:56

Ręce już mi opadają i krew pomału zalewa. Mój kabel antenowy wygląda tak:

http://w908.wrzuta.pl/obraz/62rYc2Bkk9y/zdjecie0164" onclick="window.open(this.href);return false;

gruby i równolegle do niego cienki...który jest po prostu zakręcony na tej końcówce metalowej. No i teraz opisze jakie są szopki: jak przytknę antenę do końcówki w radiu gra wszystko fajnie, kupiłem przejściówkę (w kształcie literki L) i po podłączeniu szumi, nie ma takiego dobrego sygnału. W trakcie jazdy traciło fale..ogólnie źle. Na chłopski rozum to z końcówką musi być coś nie tak skoro kabel przytknięty bez niczego gra radio super, a po założeniu jest lipa. I teraz mam pytanko: ten cienki kabelek przy antenie to zasilanie pod ten wzmaczniacz antenowy? naczytałem się już tyle o tych seperatorach i jeżeli tak to czy mogę go zmostkować z kablem brązowo-czerwonym (plus po włożeniu kluczyka) ? wkurzyłem się ostatnio bo już miałem dość i wcisnąłem ten kabel w końcówkę radia bo mnie krew zalewała i pojechałem w drogę....o dziwo sygnału nie gubiło było wszystko dobrze tyle że teraz te gniazdko w radiu jest rozjechane bo kabel oczywiście wypadł. a tak po za tym moja wtyczka wygląda tak:

http://w908.wrzuta.pl/obraz/74gF1N49ukE/zdjecie0165" onclick="window.open(this.href);return false;

powiedzcie mi do czego są kable niebiesko-szary i niebiesko-biały? niebiesko biały nie jest podłączony do niczego.

do Admina, po uzyskaniu odpowiedzi temat do kosza.



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

instalacja elektryczna :/

Post autor: skaktus » wt gru 07, 2010 17:40

Człowieku, ty masz choinkę :P

Po pierwsze - do czego idzie ten dodatkowy cienki czarny przewód ? Niestety nie mam wróżki na etacie. Dajmy na to że to wzmacniacz. Więc musisz go odłączyć i podłączyć pod plus który podaje radio po włączeniu. Ten przewód to REMOTE i masz go opisanego na radiu a jak nie, poszukaj sobie opisu kostek ISO do radia samochodowego, w każdym REMOTE jest w tym samym miejscu. Po włączeniu radia na przewodzie REMOTE pojawia się 12 V z którego możesz zasilić wzmacniacz o ile taki jest w antenie.

A ta przejściówka widocznie jakaś lipa, choć nie wiem po co ci ona, skoro za radiam jest bardzo dużo miejsca i taka jak ty masz, pewnie cała wchodzi w radio, więc o nic nie powinno zaczepiać.


Co do separatorów - w nowszych autach, może też w mk3, wzmacniacz jest zasilany za pomocą przewodu antenowego, oryginalne radio ma taki separator wbudowany, po zmianie na innym trzeba takowy podłączyć aby zasilać wzmacniacz antenowy.

Ja bym zaczął od podłączenia tego czarnego przewodu przez bezpiecznik i do + 12 V najpierw ze stacyjki. Jak będzie ok, to podłącz pod wspomniane REMOTE.



tomektychy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: pt lis 05, 2010 16:07

instalacja elektryczna :/

Post autor: tomektychy » śr gru 08, 2010 00:19

właśnie jest problem że nie wiem do czego jest ten cienki czarny kabelek przy antenowym. Przejściówkę muszę zastosować taką:

http://sklep.rms.pl/galerie/r/redukcja- ... k_5314.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

inaczej kabel z tą końcówką nie wejdzie do radia. Ten czarny kabelek to chyba masa...tak mi się wydaje. podpinałem go dziś pod niebieski kabel we wtyczce (auto antena) i nic się nie poprawiło. Kupię ten seperator i zobaczę co się będzie działo....jak narazie wsadziłem ten cienki czarny kabelek w gniazdo w radiu i radio odbiera:D tracą się fale ale da się słuchać...jakoś :/ kupię seperator i podepnę pod auto antenę....a można podłączyć go normalnie pod 12V ze stacyjki?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości