Woda w podłodze, brak dziur, co jest przyczyna ?

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Magnez
Forum Master
Forum Master
Posty: 1973
Rejestracja: sob lip 26, 2008 12:48
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Woda w podłodze, brak dziur, co jest przyczyna ?

Post autor: Magnez » sob lis 13, 2010 23:32

Witam mam taki oto poważny problem z golfem.

Zacznę od początku, w lipcu zauważyłem że podłoga w golfie (mk3 96R) w okolicach korka spustowego mieszczącego się w nogach pasażera z przodu posiada małą dziurkę :grrr:
Lecz nie to jest największym problem

Postanowiłem wyleczyć golfa z tej bolączki, niestety się wszystko odwlekało... w sierpniu zauważyłem ze dywan (wykładzina) w okolicach nóg pasażera za kierowca jest wilgotny, sprawdziłem z pod spodu i nie było widać totalnie nic podłoga zdrowa :bajer:
Od 3 tyg niestety wody zaczęło przybierać, dywan był non stop mokry i nie przyjemnie pachnął.. wszelkie próby wietrzenia itp nie pomagały :grrr:

Umówiłem się z blacharzem na reanimacje podłogi, jednak postanowiłem sam rozebrać środek golfa i widok który zastałem mnie przeraził :panna:
Z tapicerki (wykładzin) pod kierowca i pasażerem z tyłu można wodę wyciskać wiadrami wszystko mokre :otepienie: ale co jest najdziwniejsze nie ma dziury, wszystko wydaje się być ok. Wody było dużo w podłodze i tapicerce ale nie widać jakieś dziurki w podłodze którędy woda mogła by się z zewnątrz dostać. Tylko w okolicach korków jakby było coś kiedyś posmarowane (silikon) i takiego jakby mułu od wody się trochę nazbierało albo coś takiego(ciężko to określić).
Czy to możliwe ze korki sie pozapychały ? albo skąd może byś ta woda ?
Pod fotele pasażera przodu sytuacja jest oczywista (jest małą dziurka w koło korka) ale w okolicach miejsca kierowcy i pasaże za nim, nic zbytnio nie widać.. tylko to coś dziwnego koło korków mnie interesuje. Czy się jakoś zapchały korki albo coś?

Golf stoi obecnie rozebrany (mogę foto porobić felernych miejsc), schnie wszystko.. w poniedziałek idzie do blacharza.
Tylko chce odkryć przyczynę problemów żeby się nie powtórzyły już :x Skąd się wzięła woda, skoro wizualnie nie widać uszczerbku, dziur... moze jakieś sa ale niewidoczne.
No nie ma pomysł :(

Proszę bardzo o pomoc :pub:
A moda o nieusuwanie tematu, lub go przesuniecie do innego miejsca jeśli zły dział wybrałem

Pozdr


Mój były Mk3 -> viewtopic.php?f=88&t=291213

Awatar użytkownika
tobi19761
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 307
Rejestracja: czw paź 15, 2009 20:42
Lokalizacja: toporowice

Woda w podłodze, brak dziur, co jest przyczyna ?

Post autor: tobi19761 » ndz lis 14, 2010 16:03

Może ci lecieć przez tylna lewą lampe ,potem bagażniktak jak mi leciało!Dużo było tematów na tą bolączke używaj szukajki :bajer:


tobi

Awatar użytkownika
prezesik25
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2901
Rejestracja: pn gru 11, 2006 21:37
Lokalizacja: ELE Łęczyca
Kontakt:

Woda w podłodze, brak dziur, co jest przyczyna ?

Post autor: prezesik25 » pn lis 15, 2010 18:35

Magnez pisze:Tylko chce odkryć przyczynę problemów żeby się nie powtórzyły już :x Skąd się wzięła woda, skoro wizualnie nie widać uszczerbku, dziur... moze jakieś sa ale niewidoczne.
No nie ma pomysł :(
tu opisałem kilka miejsc, którymi może dostać się woda

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=143&t=365487" onclick="window.open(this.href);return false;


Obrazek
Obrazek

kryst
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 87
Rejestracja: sob paź 16, 2010 17:47
Lokalizacja: KONIN WLKP

Woda w podłodze, brak dziur, co jest przyczyna ?

Post autor: kryst » pn lis 15, 2010 19:32

u mnie w golfie tez woda dostaje sie tylna lampa ale nie tylko moze tez leciec w przypadku jak masz szyber-dach po uszczelce słupku i pod nogi ale jest rowniez mozliwosc ze po szybie z przodu moze masz zapchana rynienke albo wezyk ktory z niej odprowadza wode :)



Awatar użytkownika
Magnez
Forum Master
Forum Master
Posty: 1973
Rejestracja: sob lip 26, 2008 12:48
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Woda w podłodze, brak dziur, co jest przyczyna ?

Post autor: Magnez » pn lis 15, 2010 20:58

U mnie raczej przez tylna lampę nie idzie, bo mam kombi :bajer: po obadaniu podłogi przez blacharza wyszło że koło prowadnicy szyny fotela jest mała dziurka, dziś zaczął go robić i ma poszukać jeszcze jakiś przecieków... na razie poczekam na efekt jego pracy

Dzięki wszystkim za odp :pub:


Aha, jeszcze takie pytanie.. te korki w podłodze lepiej zostawić czy zaspawać dla świętego spokoju ? :bajer:


Mój były Mk3 -> viewtopic.php?f=88&t=291213

Awatar użytkownika
prezesik25
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2901
Rejestracja: pn gru 11, 2006 21:37
Lokalizacja: ELE Łęczyca
Kontakt:

Woda w podłodze, brak dziur, co jest przyczyna ?

Post autor: prezesik25 » pn lis 15, 2010 21:22

Magnez pisze:Aha, jeszcze takie pytanie.. te korki w podłodze lepiej zostawić czy zaspawać dla świętego spokoju ? :bajer:
zaspawaj w ch... to jest otwór technologiczny użyty podczas produkcji. Przez korki woda też może się dostawać jak szybko wjedziesz w kałużę, ciśnienie wody spowoduje to, ze woda przesiąknie między korkiem do środka.


Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
CJ_New
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 362
Rejestracja: pn wrz 28, 2009 18:11
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski

Woda w podłodze, brak dziur, co jest przyczyna ?

Post autor: CJ_New » pn lis 15, 2010 22:09

Jeszcze jedna rzecz może być przyczyną wody w podłodze oprócz wspomnianych wyżej i to co prezesik w temacie wymienił. U mnie akurat był to ten nieszczęsny korek w podłodze, który gdzieś kiedyś wyleciał i dodatkowo zapchane rynienki od szybra. U kumpla natomiast w vectrze przejrzeliśmy wszystko i podłogę i filtr kabinowy, i szybę i nic. Okazało się później, że woda lała się przez.... gumkę przez którą wychodziły kable kierunkowskazu w błotnik :o i tak się zastanawiam czy w golfie nie może być czasem podobnego układu - woda odpływa z podszybia na boki, a tak źle założona gumka może być przyczyną dostawania się wody do kabiny.



awecezare
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: czw lis 10, 2005 23:29
Lokalizacja: Kraków

Re: Woda w podłodze, brak dziur, co jest przyczyna ?

Post autor: awecezare » sob lis 20, 2010 23:45

i tak się zastanawiam czy w golfie nie może być czasem podobnego układu - woda odpływa z podszybia na boki, a tak źle założona gumka może być przyczyną dostawania się wody do kabiny.[/quote]

Taka jak np. od kabla anteny idącego do błotnika?!


CE

Awatar użytkownika
gniochu
ZADYMIAKA
ZADYMIAKA
Posty: 1252
Rejestracja: sob paź 01, 2005 13:45
Lokalizacja: słup"GS"k
Kontakt:

Woda w podłodze, brak dziur, co jest przyczyna ?

Post autor: gniochu » wt lis 23, 2010 00:18

Podłacze się pod temat ponieważ też mam problem z lejącą się wodą do auta mkIII 3D z szybrem. Największe zbiorowisko wody znajduje się za fotelem kierowcy zaraz przy wzniesieniu kanapy, w rogu zaraz przy tunelu środkowym... Korki pozaklejane w pi**u silikonem 3 przednie i 2 tylne więc nimi już raczej woda się nie dostanie, mokro również mam pod nogami kierowcy ale nie tak jak z tyłu, najbardziej przy pedale gazu i z tego co obadałem woda przelatuje sobie od przodu do tyłu (najprawdopodobniej prowadnica fotela tą od strony tunelu ponieważ też jest mokra). Którędy z tej strony może dostawać się woda?? Miał ktoś podobny problem żeby leciało od tej strony? Już naprawde ręce mi opadają, zrobiłem chyba wszystko co tylko przyszło mi do głowy, przednie odpływy szybra udroznione, folia drzwi przyklejona od nowa, korki w podłodze pozaklejane, naprawde nie wiem którędy może lecieć :(



Awatar użytkownika
prezesik25
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2901
Rejestracja: pn gru 11, 2006 21:37
Lokalizacja: ELE Łęczyca
Kontakt:

Woda w podłodze, brak dziur, co jest przyczyna ?

Post autor: prezesik25 » wt lis 23, 2010 03:31

gniochu pozostaje wyjąć wszystko ze środka, wysuszyć, potem wystawić auto na deszcz i obserwować skąd leci...


Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
gniochu
ZADYMIAKA
ZADYMIAKA
Posty: 1252
Rejestracja: sob paź 01, 2005 13:45
Lokalizacja: słup"GS"k
Kontakt:

Woda w podłodze, brak dziur, co jest przyczyna ?

Post autor: gniochu » wt lis 23, 2010 14:09

tak tylko cholera mnie bierze jak mam to wszystko wyciagac od nowa.... A zeby zauwazyc skad leci musial bym spedzic w sordku pol dnia ;/



kopytko
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 201
Rejestracja: wt wrz 23, 2008 13:24
Lokalizacja: Modrzewie

Woda w podłodze, brak dziur, co jest przyczyna ?

Post autor: kopytko » śr lis 24, 2010 20:28

Kolego sprawdź czy masz szczelne izolacje drzwi ta folia lub pianka, jak autko staje pod skosem to zacieka ci do autka z zaciekającej szyby. Czasami tez może tez ściekać po kabelkach jak autko stoi prosto(w drzwiach). Ja tak miałem uszczelniłem folie i po problemie. Ta uszczelka od szyby nie ma zatrzymać całkiem wody a zatamować nadmierne przeciekanie do drzwi. Na dnie wnęki drzwi są otwory którymi ta woda wycieka.
U mnie po każdym deszczu było z 2 cm wody ,teraz susza:)


Obrazek

Awatar użytkownika
prezesik25
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2901
Rejestracja: pn gru 11, 2006 21:37
Lokalizacja: ELE Łęczyca
Kontakt:

Woda w podłodze, brak dziur, co jest przyczyna ?

Post autor: prezesik25 » czw lis 25, 2010 02:01

Potwierdzam info od kolegi kopytko - miałem identycznie.

Sprawdź opcję:

- niedoklejona folia dzieląca przestrzeń drzwi od tapicerki - woda leci z szyby po folii pod tapicerkę na zewnątrz i po wewnętrznym progu kapie na wycieraczkę lub podłogę


Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
gniochu
ZADYMIAKA
ZADYMIAKA
Posty: 1252
Rejestracja: sob paź 01, 2005 13:45
Lokalizacja: słup"GS"k
Kontakt:

Re: Woda w podłodze, brak dziur, co jest przyczyna ?

Post autor: gniochu » czw lis 25, 2010 02:18

prezesik25 pisze:Potwierdzam info od kolegi kopytko - miałem identycznie.

Sprawdź opcję:

- niedoklejona folia dzieląca przestrzeń drzwi od tapicerki - woda leci z szyby po folii pod tapicerkę na zewnątrz i po wewnętrznym progu kapie na wycieraczkę lub podłogę
Pisałem w poście wyrzej, że folie przyklejałem na nowo ale to niestety nic nie dało :(



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości