[mk6] Co, gdzie nasmarować i czym w zawieszeniu.

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

goralpm
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: śr wrz 27, 2017 19:40

[mk6] Co, gdzie nasmarować i czym w zawieszeniu.

Post autor: goralpm » śr maja 12, 2021 19:10

Witam
Poniżej jest podobny temat, dotyczący stuków zawieszenia, ale dotyczy mk4 więc założyłem osobny wątek.
U mnie tez coś stuka, byłem u mechanika, poszarpał pokręcił i stwierdza, ze wszystko jest ok.
Słychać stuki na dość wolnej jeździe.
Takie delikatne stukanie jak by coś było luźno lub jak by gdzieś był rozsypany groch.
Nie zawsze słyszalne.
Stąd moje pytanie o smarowanie. Bo być może problem to gumy które są już może zapieczone (suche/twarde). Sprawa dotyczy przedniego zawieszenia (takie mam odczucie ze słuchu).
Dodam, ze wszystko zaczęło się od wymiany sprężyny z przodu, po czym stuki były bardzo wyraźne, po interwencji w garażu mechanik stwierdził, że faktycznie powinien wymienić tez amortyzator (skasował mnie za robociznę drugi raz... :banghead: ) stuki ucichły, ale od jakiegoś czasu znów się pojawiły takie delikatne i jak by w innym miejscu, w tym znów na górze amortyzatora - tego nowego.
Z netu dowidziałem się,, że może to być stara guma zostawiona i ona może powodować takie dźwięki, i można ja przesmarować WD40 z silikonem (żółte opakowanie) i faktycznie to podziałało, dźwięk znikł, pojawia się po jakiś czasie ale ponowne spryskanie sprawę załatwia.
Stąd moje domysły, ze może w podobny sposób "wygłuszę" obecne dźwięki lub wyemituję jedną z przyczyn. Pytanie gdzie nasmarować i czym?
Dzięki za wszelkie porady:)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości