[mk4] Czy maglownica może stukać na dołkach ?

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

cegulla
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 125
Rejestracja: sob cze 18, 2016 22:54
Lokalizacja: Żuromin

[mk4] Czy maglownica może stukać na dołkach ?

Post autor: cegulla » sob paź 13, 2018 15:05

Witajcie, mam w swoim golfie wymienione wszystkie gumy na lemfordera, a miało to miejsce rok temu i nadal czuję że samochód jest jeszcze twardy. Dla porównania w domu mam też toledo ii i przejeżdżając na tych samych miejscach czuję, że seat jest bardziej miękki niż mój golf. Podobno u mnie maglownica zalicza się do wymiany i się zastanawiam czy maglownica może mieć wpływ na odczucia podczas jazdy na dołkach ? Dzisiaj nawet podniosłem auto zdjąłem koła z przodu i sprawdzałem po kolei czy pojawił się gdzieś luz na gumach, ale wszystko sztywne.



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8811
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

[mk4] Re: Czy maglownica może stukać na dołkach ?

Post autor: marcin7x5 » pn paź 15, 2018 19:41

Owszem może stukać podczas jazdy po dziurach. Tak samo jak krzyżak w kolumnie kierownicy. Maglownicę można delikatnie skręcić na śrubie ale jeżeli jest już listwa wyrobiona to niewiele to poprawi.



Grajek_PSR
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pt paź 27, 2017 20:54

[mk4] Re: Czy maglownica może stukać na dołkach ?

Post autor: Grajek_PSR » śr paź 17, 2018 21:16

Panowie, temat podobny więc napiszę,
Mianowicie auto VW Golf MK3 Variant całe zawieszenie sztywne, wszystkie gumy, po przeglądzie nic nie znaleźli, jedynie że amory 4 szt. do niczego, więc wymieniłem. Niestety wożenia auta nie to nie wyeliminowało. Powyżej 80km/h w zależności od drogi są zauważalne ruchy auta minimalne, później im szybciej tym bardziej jest to odczuwalne. Powyżej 100km/h ruchy delikatne kierownicą lewa/prawa robi z auta tak zwaną kaczkę, tak jakby reakcja auta jest z opóźnieniem.
Czy jest możliwe żeby takie objawy wskazywały na maglownicę bądź na luzy na linii maglownica/kierownica?? Może ktoś z Was miał podobne historie
Pozdrawiam z Podlaskiego :)



cegulla
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 125
Rejestracja: sob cze 18, 2016 22:54
Lokalizacja: Żuromin

[mk4] Re: Czy maglownica może stukać na dołkach ?

Post autor: cegulla » sob lis 03, 2018 10:28

Krzyżaki można sprawdzić na postoju rękoma ? Bo teoretycznie mam luz jak się porusza kierownicą na zgaszonym samochodzie i szarpałem ręka za drążek kierowniczy to nie miałem luzów



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości