[mk4] Nowa maglownica - ciężko chodzi wspomaganie

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

bart1337
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 154
Rejestracja: pn lip 09, 2012 13:56
Lokalizacja: Chełm/Lublin

[mk4] Nowa maglownica - ciężko chodzi wspomaganie

Post autor: bart1337 » pn cze 18, 2018 07:17

Cześć, niedawno zobaczyłem, że maglownica mi przecieka więc oddałem ją do regeneracji. Po zabiegu dzieją się dziwne rzeczy i teraz pytanie czy to wina regeracji czy może teraz pompa nie domaga? Opiszę objawy:
- rano po starcie silnika pierwsze kilka obrotów kierownicą chodzi pięknie, później (czyli w zasadzie po wyjeździe z parkingu) jest już dużo ciężej aczkolwiek nadal czuć że to wspomaganie jest
- kierownica po wyjściu z zakrętów nie zawsze odbija ew się tak jakby przycina (odbije np 2/3 do wyprostu kół)
- dodanie gazu itd nie ma za bardzo wpływu na skręcanie kierownicą chociaż czasem podczas jazdy mam wrażenie że jest lżej

Płyn sprawdziłem - stan jest okej aczkolwiek zalany został płyn w kolorze czerwonym i to jest pytanie czy może tak się dziać przez płyn? Czytam po forach, że ma być koloru zielonego. Więc albo serwis się nie zna i leją wszędzie to samo albo taki płyn też jest okej i pompa nie domaga?



Ogin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pt cze 01, 2018 14:30
Auto: Volkswagen Golf

[mk4] Re: Nowa maglownica - ciężko chodzi wspomaganie

Post autor: Ogin » pn cze 18, 2018 20:01

Rodzaj płynu powinien zależeć od koloru korka od zbiornika.. ja u siebie mam zielony..

Też jestem świeżo po regeneracji maglownicy i po 2tyg po zrobieniu musiałem jechać zmienić uszczelki bo gdzieś puszczały płyn :)



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8811
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

[mk4] Re: Nowa maglownica - ciężko chodzi wspomaganie

Post autor: marcin7x5 » pn cze 18, 2018 21:23

Wygląda na kiepsko wykonaną regenerację maglownicy i w dodatku pewnie została skręcona na listwie aby zlikwidować stuki. Kolor płynu zależy od zastosowanych uszczelnień w maglownicy. Są firmy które wręcz zalecają zalanie czerwonym płynem. Jak chcesz to delikatnie zluzuj śrubę i zobacz czy kiera zacznie wracać na swoją pozycję po skręcie.



bart1337
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 154
Rejestracja: pn lip 09, 2012 13:56
Lokalizacja: Chełm/Lublin

[mk4] Re: Nowa maglownica - ciężko chodzi wspomaganie

Post autor: bart1337 » pt cze 22, 2018 06:49

marcin7x5 pisze:
pn cze 18, 2018 21:23
Wygląda na kiepsko wykonaną regenerację maglownicy i w dodatku pewnie została skręcona na listwie aby zlikwidować stuki. Kolor płynu zależy od zastosowanych uszczelnień w maglownicy. Są firmy które wręcz zalecają zalanie czerwonym płynem. Jak chcesz to delikatnie zluzuj śrubę i zobacz czy kiera zacznie wracać na swoją pozycję po skręcie.
Hmm raczej sam się w to nie będę bawił. Liczę, że mi to zrobią w ramach gwarancji...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości