[mk4] Jakie są typowe objawy dla zużytego przegubu zewnętrznego?

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Boski23
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 122
Rejestracja: pn sie 25, 2014 20:54

[mk4] Jakie są typowe objawy dla zużytego przegubu zewnętrznego?

Post autor: Boski23 » ndz maja 06, 2018 21:04

Cześć jako że od jakiegoś czasu borykam się z dziwnymi odgłosami z zawieszenia mam pytanie jakie objawy są typowe dla zużytego przegubu zewnętrznego. Podczas jazdy z dużą lub mała prędkością i tylko przy składaniu w prawo słychać w środku strzelanie, jakby coś przeskakiwalo. Podczas cofania do tylu żeby auto jechało w prawo słychać też to samo. Strzelanie, stukanie. Gumy końcówki drążka i stabilizatory mam nowe. Podczas kiedy narzeczona kręci kierownica A ja patrzę na sprężynę nie widzę aby miała przeskok, nie czuć też na kielichu pod maską żadnych drgań ani nic z tych rzeczy. Nie wiem czy to ma jakiś związek, ale zauważyłem tą przypadłość kilka dni po wymianie elementów zawieszenia, o których pisałem wyżej. Objawy pasują niby do przegubu. Kapturki gumowe na przegubu mam całe w idealnym stanie z prawej i z lewej. :rozpacz:



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9196
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

[mk4] Re: Jakie są typowe objawy dla zużytego przegubu zewnętrznego?

Post autor: wesol » ndz maja 06, 2018 21:12

Przegub zewnętrzny tak strzela. Ja u siebie to się przestraszyłem. Zero smaru. Musiałem go wymienić i wszędzie dołożyłem smaru.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Boski23
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 122
Rejestracja: pn sie 25, 2014 20:54

[mk4] Re: Jakie są typowe objawy dla zużytego przegubu zewnętrznego?

Post autor: Boski23 » ndz maja 06, 2018 21:18

Nadmienię że przy skręcie nie strzela cały czas tylko strzeli ze 3 razy ale słychać to mocno. I tylko przy skręcaniu w prawo. Czyli muszę zobaczyć lewy czy prawy przegub? Ile on mniej więcej kosztuje?



Boski23
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 122
Rejestracja: pn sie 25, 2014 20:54

[mk4] Re: Jakie są typowe objawy dla zużytego przegubu zewnętrznego?

Post autor: Boski23 » pn maja 07, 2018 10:07

Zauważyłem że strzela jak jadę z pasażerem z przodu. Czyli jak prawy przód jest obciążony. :chytry:



cegulla
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 125
Rejestracja: sob cze 18, 2016 22:54
Lokalizacja: Żuromin

[mk4] Re: Jakie są typowe objawy dla zużytego przegubu zewnętrznego?

Post autor: cegulla » sob lis 03, 2018 10:47

U siebie zauważylem to samo tylko że z lewej strony. Już kiedyś wymieniałem osłonę tego przegubu a po roku teraz słyszę strzelanie przy jeździe w lewo. Sprężyny całe i nie przeskakują. Czy przegub może też czasem strzelac na postoju ?



Sander
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 378
Rejestracja: śr wrz 19, 2007 15:06
Lokalizacja: Bolesławiec
Auto: Seat Leon 1P
Silnik: BKD

[mk4] Re: Jakie są typowe objawy dla zużytego przegubu zewnętrznego?

Post autor: Sander » sob lis 03, 2018 10:56

Na postoju to szybciej poduszka z łożyskiem na amortyzatorze może strzelać albo obcierać.



cegulla
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 125
Rejestracja: sob cze 18, 2016 22:54
Lokalizacja: Żuromin

[mk4] Re: Jakie są typowe objawy dla zużytego przegubu zewnętrznego?

Post autor: cegulla » pn lis 05, 2018 22:28

Tak zaobserwowałem, że te strzelanie jest nie za każdym razem gdy skręcam w lewo, czyli raczej łożysko ?



budgieda
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: ndz lis 25, 2007 21:01
Lokalizacja: pomorze

[mk4] Re: Jakie są typowe objawy dla zużytego przegubu zewnętrznego?

Post autor: budgieda » pn kwie 08, 2019 22:50

Boski23 pisze:
ndz maja 06, 2018 21:04
Cześć jako że od jakiegoś czasu borykam się z dziwnymi odgłosami z zawieszenia mam pytanie jakie objawy są typowe dla zużytego przegubu zewnętrznego. Podczas jazdy z dużą lub mała prędkością i tylko przy składaniu w prawo słychać w środku strzelanie, jakby coś przeskakiwalo. Podczas cofania do tylu żeby auto jechało w prawo słychać też to samo. Strzelanie, stukanie. Gumy końcówki drążka i stabilizatory mam nowe. Podczas kiedy narzeczona kręci kierownica A ja patrzę na sprężynę nie widzę aby miała przeskok, nie czuć też na kielichu pod maską żadnych drgań ani nic z tych rzeczy. Nie wiem czy to ma jakiś związek, ale zauważyłem tą przypadłość kilka dni po wymianie elementów zawieszenia, o których pisałem wyżej. Objawy pasują niby do przegubu. Kapturki gumowe na przegubu mam całe w idealnym stanie z prawej i z lewej. :rozpacz:
"podczas cofania do tyłu" - a cofałeś kiedyś do przodu?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości