[mk4] Tempomt

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

stopa262
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: ndz gru 07, 2014 22:07

[mk4] Tempomt

Post autor: stopa262 » sob kwie 21, 2018 22:50

Witam wszystkich
Po zainstalowaniu tempomatu tempomat działa do czwartego biegu a na piątym zero reakcji !
Miał ktoś taką przypadłość ?
Dodam że skrzynia była regenerowana i zmieniony piąty bieg od diesela



Szeptycki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt sie 19, 2016 12:17
Auto: MK4 1.6 16V BCB
MK6 1.6 8V BSE
A3 8L 1.8 20V AGN

[mk4] Re: Tempomt

Post autor: Szeptycki » śr sie 01, 2018 11:16

U mnie sytuacja identyczna, w mk4 skrzynia wymieniona z ERT na DUS (z powodu uszkodzenia trybów 5-go biegu), po wymianie tempomat działa do czwartego biegu.
Domyślam się, że w sterowniku nie zgadza się stosunek prędkości silnika do prędkości pojazdu i tempomat nie załącza się z tego powodu.
Jest tam ustalona jakaś tolerancja której obecne przełożenie w skrzyni nie spełnia.
Byłem z tym problemem u elektronika samochodowego w okolicy i rozłożył ręce, powiedział, że to niemożliwe i że w mk4 nie ma kodowania skrzyni w sterowniku silnika.

Wyjścia z sytuacji są 2. Programowo w ECU zakodować bieżącą skrzynię (nie wiem czy wykonalne) albo zmienić przełożenia w skrzyni na fabryczne.
W ASO można się dowiedzieć z jaką skrzynią auto wyjechało z fabryki, kod obecnej skrzyni odczytasz na wierzchu obudowy skrzyni.
Przełożenia są opisane tutaj: http://www.doppel-wobber.de/forum/Infor ... riebe.html



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości