Przy skręcaniu opona ociera mi o podłużnice. Prosze o pomoc.

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

mezan92
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: sob cze 14, 2014 14:14

Przy skręcaniu opona ociera mi o podłużnice. Prosze o pomoc.

Post autor: mezan92 » pn kwie 27, 2015 17:32

MK4 Golf 4 1.9 Tdi
Witam
przy skręcaniu w prawo opona ociera mi o podłużnice, opony kupiłem nowe o takich samych parametrach co opony stare, i nie wiem dlaczego może ocierać, dodam ze skrecając w lewo ocierania nie ma na lewym kole, co moze być powodem? Maglownica byla regenerowana rok temu. Rozmar opon 205/55R16 ;16 calowe alufelg BBS o rozstawie śrub 5x110 ET 42. Nie mam żadnych dystansów. Szerokość felgi 6.5 cala. Dodam ze zauważyłem że po ustawieniu zbieżności nadal mnie sciaga delikatnie w prawą strone. Zmierzyłem teraz ze od środka piasty tylnego koło do srodka piasty przedniego koło, po obydwustronach . po stronie prawej kolo przednie jest cofniete w strone tylnego koło o 1cm w porównaniu ze stroną lewą. W linku są zdjecia otarcia oraz zdjecia kół. Prosze o pomoc..

http://fileshark.pl/pobierz/3554691/95fdf/zdjecia-rar" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek



von AreS
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 127
Rejestracja: sob paź 19, 2013 03:05
Lokalizacja: Racibórz

Przy skręcaniu opona ociera mi o podłużnice. Prosze o pomoc.

Post autor: von AreS » pn kwie 27, 2015 20:04

Mi tak obcieralo, ale ja to mialem 18 fele bez dystansu na 225 oponie. Nie przydzwoniłeś gdzieś w krawężnik tą stroną?
Zmierzyłem teraz ze od środka piasty tylnego koło do srodka piasty przedniego koło, po obydwustronach . po stronie prawej kolo przednie jest cofniete w strone tylnego koło o 1cm w porównaniu ze stroną lewą"
Sporo, to tak jakbyś miał z jednej strony dystans 10mm a z drugiej pusto. Sprawdz zawieszenie dokładnie.


Zdjęcia wklejaj tutaj :otepienie:



mezan92
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: sob cze 14, 2014 14:14

Przy skręcaniu opona ociera mi o podłużnice. Prosze o pomoc.

Post autor: mezan92 » pn kwie 27, 2015 21:43

Tyle czasu co go mam to nie uderzyłem w żaden krawęznikObrazekObrazekObrazekObrazek



von AreS
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 127
Rejestracja: sob paź 19, 2013 03:05
Lokalizacja: Racibórz

Przy skręcaniu opona ociera mi o podłużnice. Prosze o pomoc.

Post autor: von AreS » pn kwie 27, 2015 21:58

Wahacz wyglada jakby dostal jakis strzal. Przyorałes?



mezan92
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: sob cze 14, 2014 14:14

Przy skręcaniu opona ociera mi o podłużnice. Prosze o pomoc.

Post autor: mezan92 » wt kwie 28, 2015 22:27

wiesz co, w ubiegłym roku(sierpień) rozwaliłem miskę o koleinę i mogło go troche otrzeć ale od tej pory to nic innego sie nie zdarzyło



gegol5
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pt wrz 25, 2009 12:24
Lokalizacja: lubań

Re: Przy skręcaniu opona ociera mi o podłużnice. Prosze o pomoc.

Post autor: gegol5 » pn maja 14, 2018 10:55

Witam stary temat ale mam pytanie rozwiązałeś problem bo mam to samo? Pozdrawiam



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości