Stuki z tyłu od nowości Golf 7 Variant 2014 wielowahacz

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

almus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: śr paź 05, 2016 14:40

Stuki z tyłu od nowości Golf 7 Variant 2014 wielowahacz

Post autor: almus » ndz maja 07, 2017 19:10

Po smarowaniu tulei przednich wahaczy, z przodu cisza.



fantomasz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 549
Rejestracja: wt kwie 20, 2010 01:57
Lokalizacja: PL

Re: Stuki z tyłu od nowości Golf 7 Variant 2014 wielowahacz

Post autor: fantomasz » śr maja 10, 2017 22:24

J_B pisze:Witam, problem stuków dotyczy(ł) również mnie i śledziłem ten wątek ale się nie wypowiadałem. Mój Golf Variant 2015 grudzień tłukł się z tyłu od nowości. Serwis VW-Audi w Świdnicy


Widze że tutaj tylko variantymają ten problem. Ja mam hatchbacka i tez mi cos tam puka
Też wybieram się do Świdnicy z tym problemem tylko że u mnie jest delikatne i ciche pukanie,gruchotanie gdzieś u góry tam gdzie jest mocowanie u góry.

Patrzyłem na katalog Bielstein ale nie wiem które amory są do mojego 2016 1.4TSI 125km wielowachasz comfortline hatchback


86 Jetta 1.8
94 Nissan Altima 2.4
00 Bora VR6 2.8
05 GTI 1.8T
08 Golf 5 2.5 (USA)
16 Golf 7 1.4 TSI
20 Audi A3 8V 1.5TFSI
24 S3 8Y

Jędrzej2017
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: czw maja 18, 2017 00:04

Stuki z tyłu od nowości Golf 7 Variant 2014 wielowahacz

Post autor: Jędrzej2017 » czw maja 18, 2017 00:15

Koledzy, czy możecie z dużą dozą prawdopodobieństwa potwierdzić, że w Variancie VII FL problem stuków z tyłu został wyeliminowany, jak - rzecz jasna -stwierdził miły Pan Handlowiec w salonie? Dziś sprzedaję swoje obecne auto (innej marki) właśnie z tego powodu, że jego akustyka (niemożliwe do zidentyfikowania i usunięcia dźwięki zewsząd) doprowadzała mnie do szału. Podoba mi się golf, już prawie zamówiłem, no ale szukając dziury w całym trafiłem na ten wątek... No i chyba dobrze, bo jakby następne auto miało podobną przypadłość, chyba bym potrzebował konsultacji psychiatrycznej. Z góry dzięki za wszelkie uwagi i porady, celuję w varianta comforline, 1.4 125 KM z kilkoma dodatkami. Czy jest coś jeszcze - poza omawianymi tu stukami - o czym powinienem wiedzieć?



Awatar użytkownika
wojtas_GT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 439
Rejestracja: ndz cze 25, 2006 15:32
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Stuki z tyłu od nowości Golf 7 Variant 2014 wielowahacz

Post autor: wojtas_GT » czw maja 18, 2017 00:55

W slowa pana sprzedawcy osobiscie bym nie wierzyl. Zmianie raczej nie uleglo 100% elementow, to nieoplacalne przy FL. Watpie by cos sie polepszylo poza tym ze kupujac w 2014 swoje i cena dzisiejszego przy drobiazgowej analizie zawartosci pakietow to roznica wielu tysiecy w gore. Po 3 latach i ledwie 40 tys km w aucie zaczynaja sie swierszcze, trzaski i piski, przedni stabilizator zgrzyta i nie ma co z tym zrobic od drugiego roku. Nie kupuj. Przemysl to. Kolega w pracy ma tez kombi i to samo. A teraz w higline nawet za alu reling trzeba doplacic, powoli skode z tego vw robia.

Jest mi niezmiernie milo, ze za moja pomoca i tego forum ktos nie da zarobic firmie, ktora ma szczerze w du..e swoich klientow. Stuki musialy byc do przewidzenia jak kiedys tandetne lancuchy i pierscienie. I to pomimo ze lubie te marke - czuje satysfakcje z zemsty. Nie czuje juz za to wogole frajdy z jazdy prawie nowym autem. :pub:



Jędrzej2017
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: czw maja 18, 2017 00:04

Re: Stuki z tyłu od nowości Golf 7 Variant 2014 wielowahacz

Post autor: Jędrzej2017 » czw maja 18, 2017 21:35

Dziękuję, przyjacielu. Idę po Focusa zatem.



Awatar użytkownika
wojtas_GT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 439
Rejestracja: ndz cze 25, 2006 15:32
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: Stuki z tyłu od nowości Golf 7 Variant 2014 wielowahacz

Post autor: wojtas_GT » czw maja 18, 2017 22:50

Jędrzej2017 pisze:Dziękuję, przyjacielu. Idę po Focusa zatem.
To tez przemysl jeszcze :hmm: kolega na fordzie robi - sruby od geo po 3 latach zgnite :panna:

Pozdrawiam



deterek123
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: śr maja 31, 2017 09:53

Re: Stuki z tyłu od nowości Golf 7 Variant 2014 wielowahacz

Post autor: deterek123 » czw sie 10, 2017 11:43

Witam, czy stukanie tylnych amorków występuje też (HB i Variant) w wersjach po lifcie na kołach 16" bez sportowego zawieszenia? i co tam konkretnie stuka - sam amortyzator czy jego mocowanie?



Jan89
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz paź 04, 2015 16:37

Stuki z tyłu od nowości Golf 7 Variant 2014 wielowahacz

Post autor: Jan89 » czw sie 17, 2017 17:06

Co do pukania z tyłu, w moim golfie (tsi 122km HB) też miałem wrażenie że coś puka z tyłu. Jakiś czas temu zauważyłem że podłoga bagażnika, twarda decha w momencie jak auto skacze może wydawać takie odgłosy. Położyłem na koło zapasowe (czyli pod deskę) jakieś szmaty i mam wrażenie że tył się uciszył trochę.

Co do trzeszczenia z przedniego zawieszenia, też mnie to mega wkurzało i wystąpiło po przejechaniu 20kkm. Ostatnio, z 3 miesiące temu, wymieniałem olej i to zgłosiłem. Popsikali silikonem technicznym w tuleje wahaczy bodajże i od tego czasu nie trzeszczy. Obstawiam że znów zacznie i co wymianę oleju będę prosił o psikania tam.



Awatar użytkownika
wojtas_GT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 439
Rejestracja: ndz cze 25, 2006 15:32
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Stuki z tyłu od nowości Golf 7 Variant 2014 wielowahacz

Post autor: wojtas_GT » czw sie 17, 2017 18:02

To jak juz piszemy o psikaniu czyli smarowaniu zawieszenia - moze ktos zna preparat chocby w spraju, ktory nie uszkadza gumy i jest obojetny generalnie. Tuleje stabilizatorow chyba skrzypia tez i nie ma do nich gum osobno, wiec szkoda byloby sikac olejem.

Klamoty w bagazniku to zludzenie. Mniej powietrza w opony i jest lepiej troche. Calkowitego uciszenia sie nie uzyska.



Awatar użytkownika
waski1
_
_
Posty: 2806
Rejestracja: ndz kwie 12, 2009 13:02
Lokalizacja: Kraków
Auto: Passat B7
Golf II Country
Skoda 1000MB
Golf MK2
Golf IV
Silnik: CFGB
Kontakt:

Stuki z tyłu od nowości Golf 7 Variant 2014 wielowahacz

Post autor: waski1 » czw sie 17, 2017 18:06

Dostępny w Inter-Cars.
Obrazek



Awatar użytkownika
wojtas_GT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 439
Rejestracja: ndz cze 25, 2006 15:32
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Stuki z tyłu od nowości Golf 7 Variant 2014 wielowahacz

Post autor: wojtas_GT » pt sie 18, 2017 04:33

Kurdele, hmm... ale w opisie nie ma ze nie rozpuszcza gumy, tylko ze nie zmywa sie itd. Musi byc jakis siuwax typowo do gum, bezpieczny :chytry:



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8809
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Stuki z tyłu od nowości Golf 7 Variant 2014 wielowahacz

Post autor: marcin7x5 » pt sie 18, 2017 06:46

Smar silikonowy w sprayu, wazelina techniczna, biały smar...



Awatar użytkownika
wojtas_GT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 439
Rejestracja: ndz cze 25, 2006 15:32
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Stuki z tyłu od nowości Golf 7 Variant 2014 wielowahacz

Post autor: wojtas_GT » pt sie 18, 2017 08:08

Smary w stanie stalym ciezko nawsadzac bez demontazu, a silikonowy to dosc ogolne pojecie, silikonowy jest nawet smar z Gianta do roweru niby do lancucha (nota bene shit totalny). Moim zdaniem jesli cos w spraju to na opakowaniu musi być informacja o nie wchodzeniu w reakcje, konkretnie. Caly stabilizator jest dosc kosztowny chyba ze cos dorobic z poliuretanu, nie szukalem. Lekko skrzypi bardziej lewa strona (mowie o przodzie na garbach). Tak mysle ze to o skrzypi na obejmach. Rozbieral to kto? Duzo zabawy zeby zdjac, poczyscic i nasmarowac palcem? Nie mam kanalu, ani gdzie tak z doskoku podbiesc, gwarancja sie w kwietniu skonczyla a oni czlowieka laduja w pręta jak zloto - 3 dni i jest to samo, nie chce im sie tego widac demontowac na gwarancji. Dwa serwisy okoliczne i takie bajdoły sie czlowiek nasluchal, kazdy kolejny nowe opowiadal, albo wymienial czynnosci i opisywal budowe skrzypiacych tulei ktore tak wcale nie wygladaja w tym modelu - podobna szopka jak ze stukami. Ja sie zastanawiam jak to za pare lat bedzie z czesciami skoro ASO nie ma osobno gum a jedynie kompletny drazek, rzeznia, zostanie dorabianie jak one po 1.5 roku grają.



Awatar użytkownika
Białek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 193
Rejestracja: wt mar 21, 2017 11:45

Re: Stuki z tyłu od nowości Golf 7 Variant 2014 wielowahacz

Post autor: Białek » pt sie 18, 2017 09:50

wojtas_GT pisze:... Ja sie zastanawiam jak to za pare lat bedzie z czesciami skoro ASO nie ma osobno gum a jedynie kompletny drazek, rzeznia, zostanie dorabianie jak one po 1.5 roku grają.
Polak potrafi - lata temu miałem Alfę z nawulkanizowanymi tulejami stabilizatora - nie było tulei jako części zamiennych (nota bene wytrzymały 5000km od nowości) - szybko odkryto, że uszkodzone gumy można ściąć i założyć wymienne od jakiegoś Mitsubishi.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości