Po wjechaniu na krawężnik i naprawie coś drga...

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Xabingo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1787
Rejestracja: śr lip 11, 2007 10:52
Lokalizacja: TBU
Kontakt:

Po wjechaniu na krawężnik i naprawie coś drga...

Post autor: Xabingo » czw wrz 13, 2012 21:23

Witam!
Samochód wjechał na krawężnik przednim prawym kołem i tylnym. Zostało wszystko naprawione - pospawana felga (powietrze nie schodziło), zmieniona tylna belka (była skrzywiona o 1cm), wahacz (skrzywiony), półoś z przegubami (przegub zewnętrzny się rozleciał a półoś skrzywiona), drążek kierowniczy (lekko skrzywiony).
Stabilizator został stary i zapewne jest do wymiany bo jak skręcam na maxa w prawo to fela trze o stabilizator.
Po wymianie uszkodzonych części przetestowałem samochód i powyżej 40km/h coś drga i lekko się tłucze, tak jakby w przednim prawym kole (czyli to co ucierpiało najbardziej). Zmieniłem wszystkie koła na inne i jest to samo, więc to nie wina felg czy opon.Co może być przyczyną? Dodam, że przegub zewnętrzny jest założony używany, a ten przy skrzyni został "powypadkowy". Skrzynia biegów automat. Ja stawiam, że przeguby do wymiany.
Na necie wyczytałem, że tarcza hamulcowa może to powodować. Proszę o pomoc.


MK2 ukończone w 95%
Obrazek Piszę poprawnie po polsku.

Obrazek

Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14090
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Po wjechaniu na krawężnik i naprawie coś drga...

Post autor: Michał_1977 » pt wrz 14, 2012 07:34

Xabingo pisze: przegub zewnętrzny jest założony używany, a ten przy skrzyni został "powypadkowy".
Ja miałem podobnego dzwona z krawężnikiem...
Było to samiutko-wymiana niemal wszystkiego i jazda.Coś stukało i zgrzytało (chrupało).Wymiana przegubów pomogła,oczywiście wewnętrzny był rozwalony.


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
waski1
_
_
Posty: 2806
Rejestracja: ndz kwie 12, 2009 13:02
Lokalizacja: Kraków
Auto: Passat B7
Golf II Country
Skoda 1000MB
Golf MK2
Golf IV
Silnik: CFGB
Kontakt:

Po wjechaniu na krawężnik i naprawie coś drga...

Post autor: waski1 » pt wrz 14, 2012 09:16

Michał_1977 pisze:Wymiana przegubów pomogła,oczywiście wewnętrzny był rozwalony.
No i u kolegi może tkwić w tym właśnie problem.



Awatar użytkownika
Xabingo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1787
Rejestracja: śr lip 11, 2007 10:52
Lokalizacja: TBU
Kontakt:

Re: Po wjechaniu na krawężnik i naprawie coś drga...

Post autor: Xabingo » sob wrz 22, 2012 16:53

No to koledzy sytuacja wygląda tak: Przegub wewnętrzny wymieniony na inny (używany), a zewnętrzny nowiutki. Skręciłem wszystko tak jak trzeba, podkładki sprężynujące wygięte w stronę przegubu. Dalej coś stuka.

Dzisiaj wymieniłem łożysko koła i sworzeń wahacza bo miał luzy. Nadal jest to samo.

Gdy chwycę półoś przy przegubie wewnętrznym i ruszam nią góra-dół to jest wyczuwalny luz. Może to jest przyczyną, czy tak ma być?


MK2 ukończone w 95%
Obrazek Piszę poprawnie po polsku.

Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości