Stukanie przy dodawaniu i ujmowaniu gazu - Golf

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

da_las
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt maja 02, 2008 23:07
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Stukanie przy dodawaniu i ujmowaniu gazu - Golf

Post autor: da_las » śr sie 29, 2012 23:05

Witam.
Auto to VW GOLF MK4 1.9 TDI ASZ po programie na 170KM, skrzynia 6-biegów, 2003 rok.
Problem polega na tym, że jak dodaje i ujmuje gazu słychać takie głuche pukniecie w okolicach mechanizmu różnicowego. Następuje to w przedziale prędkości 50 - 120 km/h. i mniej więcej w przedziale obrotów 1500 - 1900. Wymienione są tuleje na wahaczach przednich na pełne, amortyzatory i cała reszta gum są nowe, nigdzie nie ma luzów, prawa półoś wraz z przegubami wymieniona na nową, obie poduszki od skrzyni biegów są nowe i dalej stuka. Sprzęgło wraz z dwumasem wymienione jakieś 42000km temu na Sachs. Skrzynia pracuje cicho, a biegi wchodzą precyzyjnie. Sytuacja ta następuje podczas normalnej jazdy, delikatnego i normalnego dodawania lub ujmowania gazu. W momencie konkretnego "deptania" nie dzieje się nic. Proszę o propozycje co jeszcze należałoby sprawdzić, bo już mi ręce opadają... :rozpacz:
Ostatnio zmieniony czw sie 30, 2012 20:59 przez da_las, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
herbiasty
Forum Master
Forum Master
Posty: 1287
Rejestracja: ndz mar 23, 2008 00:19
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Stukanie przy dodawaniu i ujmowaniu gazu - Golf

Post autor: herbiasty » sob wrz 01, 2012 13:53

Przyczyn moze byc masę, najlepiej wez go na szarpaki, a cos mi sie wydaje ze może to być wydech i puka o coś, w takim przypadku to mozna gdybac w nieskończoność.


RC-Motorsport
https://www.facebook.com/RCmotorsport.Rafal.Cyprys" onclick="window.open(this.href);return false;

Sroka na fejsie:

https://www.facebook.com/Scirocco-53B-b ... 581737776/" onclick="window.open(this.href);return false;

da_las
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt maja 02, 2008 23:07
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Stukanie przy dodawaniu i ujmowaniu gazu - Golf

Post autor: da_las » ndz wrz 02, 2012 10:42

Na szarpakach już byłem i nic nie wyszło. Najgorsze jest to, że dzieje się to dopiero od prędkości około 50 km/h, a na 1 lub 2 biegu jest cisza. Zaczyna się to od 3 a największy "efekt" jest na szóstce. Wrażenie jest takie, jakby na silniku lub skrzyni była całkowicie urwana poduszka i następowało przesuwanie i jednokrotne pukniecie.



Awatar użytkownika
szpieg
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 536
Rejestracja: sob mar 26, 2011 17:02
Lokalizacja: krk

Stukanie przy dodawaniu i ujmowaniu gazu - Golf

Post autor: szpieg » pn wrz 03, 2012 11:49

sprawdz luz na dogbone ... przy troche wiekszej mocy lubi stukac i pukac
Obrazek


Mój GTI: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=499693
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Samochód jest dopiero mocny, kiedy boisz się do niego wsiąść i przekręcić kluczyk"

Awatar użytkownika
waski1
_
_
Posty: 2806
Rejestracja: ndz kwie 12, 2009 13:02
Lokalizacja: Kraków
Auto: Passat B7
Golf II Country
Skoda 1000MB
Golf MK2
Golf IV
Silnik: CFGB
Kontakt:

Re: Stukanie przy dodawaniu i ujmowaniu gazu - Golf

Post autor: waski1 » pn wrz 03, 2012 12:36

szpieg pisze:sprawdz luz na dogbone ... przy troche wiekszej mocy lubi stukac i pukac
Obrazek
O tym samym pomyślałem ale pisze że ma poduszki nowe !!!!



Awatar użytkownika
szpieg
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 536
Rejestracja: sob mar 26, 2011 17:02
Lokalizacja: krk

Re: Stukanie przy dodawaniu i ujmowaniu gazu - Golf

Post autor: szpieg » pn wrz 03, 2012 13:43

waski1 pisze:
szpieg pisze:sprawdz luz na dogbone ... przy troche wiekszej mocy lubi stukac i pukac
Obrazek
O tym samym pomyślałem ale pisze że ma poduszki nowe !!!!
Napisal ze obie poduszki , moze zapomnial o trzeciej :D


Mój GTI: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=499693
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Samochód jest dopiero mocny, kiedy boisz się do niego wsiąść i przekręcić kluczyk"

Awatar użytkownika
waski1
_
_
Posty: 2806
Rejestracja: ndz kwie 12, 2009 13:02
Lokalizacja: Kraków
Auto: Passat B7
Golf II Country
Skoda 1000MB
Golf MK2
Golf IV
Silnik: CFGB
Kontakt:

Stukanie przy dodawaniu i ujmowaniu gazu - Golf

Post autor: waski1 » pn wrz 03, 2012 15:13

szpieg pisze:Napisal ze obie poduszki , moze zapomnial o trzeciej
Oby to będzie miał problem z głowy ! :grin: :grin: :grin:



Awatar użytkownika
szpieg
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 536
Rejestracja: sob mar 26, 2011 17:02
Lokalizacja: krk

Stukanie przy dodawaniu i ujmowaniu gazu - Golf

Post autor: szpieg » pn wrz 03, 2012 15:44

podpinajac sie pod temat szukam dobrego / sprawdzonego sposobu na wzmocnienie poduszek (szczegolnie tej przy skrzyni)
czy ktos z Was zalewał nowa klejem do szyb ? jak to sie sprawuje, drgania nie sa przenoszone na karoserie ?


Mój GTI: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=499693
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Samochód jest dopiero mocny, kiedy boisz się do niego wsiąść i przekręcić kluczyk"

da_las
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt maja 02, 2008 23:07
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Stukanie przy dodawaniu i ujmowaniu gazu - Golf

Post autor: da_las » pn wrz 03, 2012 15:47

Akurat ta, ktora jest na obrazku mam nowa. Dzisiaj lub jutro bede wyciagal poduszke od silnika i zrobie jej ogledziny. W sumie to tylko ona pozostala nie ruszana. Dam znac o efektach.



da_las
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt maja 02, 2008 23:07
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Stukanie przy dodawaniu i ujmowaniu gazu - Golf

Post autor: da_las » wt wrz 04, 2012 22:29

Poduszka od silnika sprawdzona i wygląda na dobrą. Raczej nie powinna stukać. Spotkał się ktoś kiedyś z przypadkiem, żeby dwumas na niższych biegach nie dawał oznak zużycia, a dopiero na wyższych wykazywał luz??? Już załamka mnie przy tym bierze...



da_las
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt maja 02, 2008 23:07
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Stukanie przy dodawaniu i ujmowaniu gazu - Golf

Post autor: da_las » ndz lut 24, 2013 00:23

Odświeżam temat...
Dzisiaj zakończyła się wymiana kompletnego zestawu sprzęgła wraz z dwumasem.
Stukanie jak było tak jest, praktycznie bez różnicy. Jedno co zaobserwowałem to stukanie nasila się wraz ze wzrostem temperatury silnika, czyli im dłużej jade tym mocniej wyczuwalny jest ten stuk. Gdy wcisnę sprzęgło do końca stuk ustępuje, gdy tylko delikatnie zaczyna brać, nawet jak uślizg jest bardzo duży, stuki powracają. :banghead:
Wszystko wskazuje na skrzynie.
Co najczęściej rozlatuje się w skrzyniach 6-biegowych??
Skrzynia ERF.



da_las
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt maja 02, 2008 23:07
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Stukanie przy dodawaniu i ujmowaniu gazu - Golf

Post autor: da_las » śr mar 20, 2013 00:24

Bingo!!!
Trafiony zatopiony ! ! ! :okej:
Wymiana tulei w przednich wahaczach z pełnych na oryginalne rozwiązała cały problem. Wszystko działa tak jak powinno, bez żadnych stuków.
Dzięki wszystkim za podpowiedzi. :pub:



przemlin
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 922
Rejestracja: wt sty 06, 2009 20:31
Lokalizacja: kwidzyn

Stukanie przy dodawaniu i ujmowaniu gazu - Golf

Post autor: przemlin » ndz mar 24, 2013 18:12

da_las pisze:Wymiana tulei w przednich wahaczach z pełnych na oryginalne rozwiązała cały problem.
??????????????
Ja ,mam tuleje pełne od 1,5 roku i nic mi z przodu nie stuka!! , moze miałeś niedokręcone śruby wachacza....Pozdro,



Leth
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: ndz sty 19, 2014 13:30

Re: Stukanie przy dodawaniu i ujmowaniu gazu - Golf

Post autor: Leth » śr sty 14, 2015 22:57

da_las pisze:Odświeżam temat...
Dzisiaj zakończyła się wymiana kompletnego zestawu sprzęgła wraz z dwumasem.
Stukanie jak było tak jest, praktycznie bez różnicy. Jedno co zaobserwowałem to stukanie nasila się wraz ze wzrostem temperatury silnika, czyli im dłużej jade tym mocniej wyczuwalny jest ten stuk. Gdy wcisnę sprzęgło do końca stuk ustępuje, gdy tylko delikatnie zaczyna brać, nawet jak uślizg jest bardzo duży, stuki powracają. :banghead:
Wszystko wskazuje na skrzynie.
Co najczęściej rozlatuje się w skrzyniach 6-biegowych??
Skrzynia ERF.

Witaj!!!! Swego czasu pisales o w/w problemie. SLuchaj u mnie chyba jest podobnie.

Jadac i caly czas dodajac gazu raczej bez roznicy na ktorym biegu, w momencie kiedy puszcze pedal gazu zaczyna cos stukac, klekotac w okolicy lewego kola? ALE ALE ALE jak wcisne sprzeglo do podlogi(w czasie jazdy) albo wrzuce luz(w czasie jazdy) stukanie calkowicie ustaje!!!! W sumie reaz przejade trase bez stukania, a drugim razem caly czas stuka, loteria. Tez tak miales? Bede bardzo CI wdzieczny za odpowiedz!
Pozdrawiam, Daniel.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości