Drgania na kierownicy podczas hamowania

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
waski1
_
_
Posty: 2806
Rejestracja: ndz kwie 12, 2009 13:02
Lokalizacja: Kraków
Auto: Passat B7
Golf II Country
Skoda 1000MB
Golf MK2
Golf IV
Silnik: CFGB
Kontakt:

Drgania na kierownicy podczas hamowania

Post autor: waski1 » śr sie 22, 2012 20:16

lukker pisze:Za pierwszym razem myślałem że to jakaś wada fabryczna tarcz, wrzucony był nowy komplet i po dość krótkim czasie dalej to samo czyli raczej małe szanse że trafiłem na jakieś 2 felerne komplety.
Wiesz sklep czy warsztat może mieć całą serię tarcz do :ass:
Jeśli twój samochód ma sprawne zawieszenie nie ma luzów i piasty są proste no to wskazuje na tarcze.
Jeśli warsztat stwierdził bicie tarcz i dokonał wymiany na następny nowy komplet to chyba stwierdził na jakiejś podstawie
czyli powinien dokonać pomiaru bicia na aucie.Więc jaki problem jest teraz podjechać do tego serwisu i powiedzieć że jest podejrzenie że kolejne tarcze są wadliwe i proszę zmierzyć bicie.Jak kolesie nie chcą dokonać pomiaru bo np. im się nie chce albo nie mają czujnika zegarowego do tego i auto-daty żeby sprawdzić jaka jest dopuszczalna tolerancja bicia to wtedy jadę do innego warsztatu i robię taki pomiar po czym wracam do nich i negocjuje.
Ja bym od tego zaczął.To że jest drugi komplet nie oznacza że jest tarcza prosta.
A jak chcesz to ja będę lada dzień zmieniał tarcze u siebie to ci mogę wysłać i wsadzisz na próbę sam te moje które nie biją.



Awatar użytkownika
lukker
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 270
Rejestracja: sob gru 30, 2006 20:17
Lokalizacja: Starachowice/Kielce

Drgania na kierownicy podczas hamowania

Post autor: lukker » śr sie 22, 2012 20:36

Ale jeśli tarcze były by już fabrycznie krzywe to nie nastąpiło by to zjawisko bicia przy hamowaniu od początku, a nie dopiero po jakimś czasie?



Awatar użytkownika
waski1
_
_
Posty: 2806
Rejestracja: ndz kwie 12, 2009 13:02
Lokalizacja: Kraków
Auto: Passat B7
Golf II Country
Skoda 1000MB
Golf MK2
Golf IV
Silnik: CFGB
Kontakt:

Drgania na kierownicy podczas hamowania

Post autor: waski1 » śr sie 22, 2012 20:44

lukker pisze:a nie dopiero po jakimś czasie?
no właśnie może być po czasie gdyż tarcza nagrzewa się i stygnie i tak w kółko jak jeździsz.
Nie wiem czy zwróciłeś uwagę na ulotkę dołączoną w pudełku do tarczy jest tam uwaga żeby nie narażać tarcz w pierwszych fazach jazdy na hamowanie z dużych prędkości.
A też zwróć uwagę na jedną rzecz jeśli cię dobrze rozumiem zakładają nowy komplet przez jakiś czas bicia nie ma a pojawia się później więc dla mnie to raczej tarcze. Jak by była wina zawieszenia to czemu nie bije odrazu???
A jeszcze jedno pytanie mam kiedy to się zaczęło ?



Awatar użytkownika
lukker
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 270
Rejestracja: sob gru 30, 2006 20:17
Lokalizacja: Starachowice/Kielce

Drgania na kierownicy podczas hamowania

Post autor: lukker » śr sie 22, 2012 21:01

Po wymianie hamulcy na przedniej osi (tarcze+klocki)
Parę miesięcy ok i zaczyna się problem.



Awatar użytkownika
waski1
_
_
Posty: 2806
Rejestracja: ndz kwie 12, 2009 13:02
Lokalizacja: Kraków
Auto: Passat B7
Golf II Country
Skoda 1000MB
Golf MK2
Golf IV
Silnik: CFGB
Kontakt:

Drgania na kierownicy podczas hamowania

Post autor: waski1 » śr sie 22, 2012 21:15

No cóż ciężko mi powiedzieć czy na sto procent to są tarcze aczkolwiek wszystko na to wskazuje.
Może podjedź do nich i pogadaj i może zmieńcie producenta tarcz.
Ja bym szukał jakiegoś rozwiązania tego problemu na zasadzie takiej jak ci też opisałem pomiar bicia.
A odpowiedź typu zawór abs to troszkę smiech na sali.



Awatar użytkownika
Jaworess
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 665
Rejestracja: pn sty 30, 2012 09:37
Lokalizacja: NOS
Kontakt:

Drgania na kierownicy podczas hamowania

Post autor: Jaworess » czw sie 23, 2012 10:27

Trudny przypadek. Też mam delikatne "bicie" z prawej strony (przynajmniej tak mi się wydaje) ale na razie nie szukam bo nie mam czasu a bije delikatnie przy określonej prędkości. Nie masz jakiegoś zaufanego majstra, żeby dać mu się karnąć i poprosić o diagnozę?



KAROL 84
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 212
Rejestracja: sob sty 24, 2009 22:33
Lokalizacja: Suwałki

Drgania na kierownicy podczas hamowania

Post autor: KAROL 84 » wt wrz 04, 2012 09:48

Tez mam taki problem. Musisz pojechac do innego warsztatu i powiedziec czy mają mozliwosc sprawdzenia bicia piast. Sprawdz też przeguby wewnętrzne bo one czasem tez powodują drgania na kierownicy. Pozdrawiam



Awatar użytkownika
lukker
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 270
Rejestracja: sob gru 30, 2006 20:17
Lokalizacja: Starachowice/Kielce

Drgania na kierownicy podczas hamowania

Post autor: lukker » pt paź 26, 2012 16:33

Odświeżam temat
Teraz panowie fachowcy po kolejnej reklamacji stwierdzili że to wina czujnika ciśnienia płynu hamulcowego, przez co na tarcze idzie zbyt duża siła nacisku. Problem pojawił się prawdopodobnie po odpowietrzaniu przez nich układu hamulcowego- co mogli przy tym skopać?



Awatar użytkownika
Jaworess
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 665
Rejestracja: pn sty 30, 2012 09:37
Lokalizacja: NOS
Kontakt:

Drgania na kierownicy podczas hamowania

Post autor: Jaworess » sob paź 27, 2012 10:35

Czujnik siły nacisku...o ja...a piszą że francuzy to wynalazki :rotfl: Ja rozumiem w Phaetonie ale w Gulfie...dzizas.



DamianS.
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 163
Rejestracja: ndz lut 08, 2009 18:22
Lokalizacja: okolice Wielunia
Kontakt:

Drgania na kierownicy podczas hamowania

Post autor: DamianS. » wt paź 30, 2012 19:34

mam ten sam problem w mk4 wymienilem tarcze na ate 2 miechy bylo ok i teraz trzepie kierownica ze hej, a zawieszenie tez robilem...


moje pudełko ---> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=235737

Awatar użytkownika
Jaworess
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 665
Rejestracja: pn sty 30, 2012 09:37
Lokalizacja: NOS
Kontakt:

Drgania na kierownicy podczas hamowania

Post autor: Jaworess » śr paź 31, 2012 09:10

Reklamacja na gwarancji pewnie nie przejdzie ale jak chce Ci się szarpać to weź zareklamuj na podstawie "niezgodności towaru z umową". Przeczytaj dokładnie poradnik takiej procedury to nie jest skomplikowane ale pewnie potrwa jednak 99% odzyskasz pieniądze lub dostaniesz nowe tarcze. A jak sprzedawca (on jest w tym wypadku adresatem roszczeń) jest ogarnięty to nawet sprawa nie powinna się zbytnio ciągnąć.



alfikw
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: sob mar 10, 2012 12:46
Lokalizacja: Kraków

Drgania na kierownicy podczas hamowania

Post autor: alfikw » czw lis 01, 2012 11:43

Ja miałem nowe tarcze i po 2 tys km bicie przy hamowaniu , pomogło toczenie tarcz, teraz przejechane 3 tys km i spokój. Rozwiązanie kosztowne, ale nie miale, jak reklamować tarcz :-(. Osobiście uważam że jak tarcze zaczynają bić po przejechaniu 2 tys km to wada fabryczna i powinny być wymienione .



DamianS.
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 163
Rejestracja: ndz lut 08, 2009 18:22
Lokalizacja: okolice Wielunia
Kontakt:

Drgania na kierownicy podczas hamowania

Post autor: DamianS. » czw lis 01, 2012 22:09

mysle jeszcze nad sprawdzeniem zacisków... moz egdzies tam luzy sa...


moje pudełko ---> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=235737

Zimny Chirurg
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 339
Rejestracja: pn cze 22, 2009 21:31
Lokalizacja: Wałbrzych
Silnik: AHF
Kontakt:

Re: Drgania na kierownicy podczas hamowania

Post autor: Zimny Chirurg » pt lis 02, 2012 01:24

DamianS. pisze:mysle jeszcze nad sprawdzeniem zacisków... moz egdzies tam luzy sa...
Nic nie kombinuj. Robia teraz badziewie takie ze szok. Przez te *#cenzura#* globalizacje. Gadałem z tokarzem co ma więcej lat niz Ty i ja rezem. Powiedział by zeliwo nie gieło sie od ciepła powinno byc sezonowane 7 lat. Tak powiedział było kiedys. Teraz powiedział ze jest taka masóka ze nie będe tego komentował. Dlatego takie problemy są z tarczami. Ja zapodałem brembo i juz 4 razy je toczyłem. 5 tys km i juz delikatne bicie sie pojawia. Syf ze szok. Zastanawiam sie nad zapodaniem tokarki i ogłoszeniem sie tylko do toczenia tarcz. Biznes ze szok.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości