zawieszenie gwintowane w golfie III TDI

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Lucasso
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: śr maja 26, 2010 11:14
Lokalizacja: Chojnów

zawieszenie gwintowane w golfie III TDI

Post autor: Lucasso » sob lis 05, 2011 15:47

Witam, niedługo bede musiał wymienic amorki w swoim wozidełku i zastanawiam sie nad gwintem. Wiem ze diesel jest cieższy niż benzyna i dlatego nie chce kompletnej gleby, bo amory i sprężyny inaczej sie zachowuja w benzynie niż w dieslu, do tego czesto jeżdze w komplecie i nie chce aby koła ocierały o nadkola. Mojek kola to 15 cali profil opony 50. Na chwile obecną mam amory seryjne i obcięte sprężyny o jeden zwój, taki przyjechal do kraju i gdyby nie gumy włozone w sprężyny to tylne koła ocierały by o nadkola. Dlatego interesuje mnie jak sprawa bedzie wyglądała przy gwincie i czy będę mógł włożyć felgi 16 calowe???



Awatar użytkownika
Rafał 82
...
...
Posty: 218
Rejestracja: śr cze 17, 2009 20:29
Lokalizacja: BIAŁYSTOK
Kontakt:

zawieszenie gwintowane w golfie III TDI

Post autor: Rafał 82 » ndz lis 06, 2011 21:25

to zależy jakie opony będą na tych felgach i jakie ET powiem ci z własnego doświadczenia że felgi 7.5'' ET35 opony 205/50/16 i gwint TA Technik na maks do góry + 2 osoby z tyłu na większych wybojach obciera przód ustawiony w połowie regulacji i jest już spoko (a silnik też mam dosyć ciężki )



Awatar użytkownika
*adik*
Elo wariat
Elo wariat
Posty: 649
Rejestracja: wt sty 12, 2010 14:50
Lokalizacja: Olszynka/Prudnik

zawieszenie gwintowane w golfie III TDI

Post autor: *adik* » ndz lis 13, 2011 18:47

wszystko zależy od skręcenia gwintu, szerokości felgi i rozmiaru opony


Gdy się urodziłem diabeł powiedział: "O k..wa! Konkurencja!"
Mój klekot :D - Diesel kopci, diesel czadzi - diesel nigdy Cie nie zdradzi :satan:

Lucasso
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: śr maja 26, 2010 11:14
Lokalizacja: Chojnów

zawieszenie gwintowane w golfie III TDI

Post autor: Lucasso » pt kwie 06, 2012 23:35

a widzisz więc jeżeli na gwincie zapakuje tylnią kanape to i tak będzie ocierać a myslałem ze juz bedę miał z tym spokój Obrazek dodałem zdjęcie jak teraz stoi na tych obciętych sprężynach, chciałbym aby na gwincie troche poszedł w dół no i oczywiście zeby się nie uginał na nierównej nawierzchni, czy warto kupić używany gwint?, jaka jest trwałość zawieszenia gwintowanego w stosunku do standardowego, no i czy zaw. gwintowane w benzynie i dieslu będzie tak samo spełniać swoją funkcję?



Lucasso
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: śr maja 26, 2010 11:14
Lokalizacja: Chojnów

zawieszenie gwintowane w golfie III TDI

Post autor: Lucasso » pt kwie 06, 2012 23:37

a, pytałeś o koła wiec mam 15 cali ET 35 opona Yokohama parada 195/50



Awatar użytkownika
nitrox89
Dawca organów
Dawca organów
Posty: 2111
Rejestracja: wt gru 21, 2010 21:49
Lokalizacja: Kraków okolice
Auto: mk4 AXR+

zawieszenie gwintowane w golfie III TDI

Post autor: nitrox89 » pt kwie 06, 2012 23:45

O przód się nie martw bo jest beton, gorzej z tyłem, bo w tanich gwintach nie jest zbyt twardy i sprzydałoby się wrzucić dodatkowe odboje lub gumy usztywniające.
Ja jeżdże na felgach 16x9, mam rozklepane błotniki i daje rade, tył trze, ale przy węższej oponie by było ok.


Rust is lighter than carbon fiber

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości