Stukanie

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
karolp85
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 299
Rejestracja: sob maja 24, 2008 19:55
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Stukanie

Post autor: karolp85 » śr maja 04, 2011 17:52

panowie, dziwna sprawa, jakieś dwa miesiące temu coś mi zaczęło stukać w zawieszeniu, pojechałem do mechaników i diagnoza była szybka i jednoznaczna...sworznie! Ok kupiłem sworznie, przy okazji postanowiłem za jednym rozbieraniem wymienić końcówki drążków...łączniki stabilizatora i przeguby, niby były dobre ale wiadomo, ja jezdzę tym autem 3 lata nie wymieniane bylo nic więc wiedziałem że prędzej czy póżniej cos kleknie...wszystko zostało wymienione na nowe i dobre jakościowo zamienniki, i kurcze nadal coś tam delikatnie sobie pochrupuje przy duzych dziurach ;/ jezdzę w pracy nowym Caddy i wiadomo jak tam wszystko pracuje i chciał bym żeby w golfie było tak samo...
i teraz pytanie...skoro wymieniłem na nowe...sworznie, końcówki drążków, lączniki stabilizatora i przeguby zewnętrzne i wewnętrze to co jeszcze może postukiwać ?
czy po prostu mam juz obsesję ;/


wszystko wraca do normy...czyli do serii ;D koniec modzenia, zaczyna się czas jezdzenia :)

michao
...
...
Posty: 446
Rejestracja: wt paź 21, 2008 11:34
Lokalizacja: Lubelskie

Stukanie

Post autor: michao » śr maja 04, 2011 18:00

odboje amorów - tzw guma w kielichac, zatarty amor a i obsesji nie wykluczam bo buda tez swoje dzwieki i drgania przenosi na dołach :)



Awatar użytkownika
karolp85
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 299
Rejestracja: sob maja 24, 2008 19:55
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Stukanie

Post autor: karolp85 » śr maja 04, 2011 18:25

michao,

kurcze no nie wiem...w sumie to jak by było gdzieś przy kole, ale sam juz nie wiem;/ no i amory miałem wymieniane na nowe 3 lata temu, co prawda TA Śmietniks ale czy tak szybko by sie wysrały ?


wszystko wraca do normy...czyli do serii ;D koniec modzenia, zaczyna się czas jezdzenia :)

michao
...
...
Posty: 446
Rejestracja: wt paź 21, 2008 11:34
Lokalizacja: Lubelskie

Stukanie

Post autor: michao » śr maja 04, 2011 18:54

karolp85 pisze:kurcze no nie wiem...w sumie to jak by było gdzieś przy kole, ale sam juz nie wiem;/ no i amory miałem wymieniane na nowe 3 lata temu, co prawda TA Śmietniks ale czy tak szybko by sie wysrały ?

a jakie masz amory gwint/ kit czy zamiennik ??

Roznie to bywa moj tyl po zimie sie zatrzymał w miejscu i tluklo na dolach, odboje na kielichac tez sie wyrabiaja i jest takie pukanie wiec popatrz, zdejmij oslone z kielicha ta plastykowa i zobacz czy guma juz góra nie wychodzi



Awatar użytkownika
karolp85
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 299
Rejestracja: sob maja 24, 2008 19:55
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Stukanie

Post autor: karolp85 » śr maja 04, 2011 19:14

mam skrócone amory TA czy tam MTS ale to chyba to samo, i ori springi od GTI.ka

ok, zobacze czy cos tam bedzie widac bo moze ja wymieniam graty za ponad klocka a okaże się że tłuką jakies gumy za 20 zl hehe

dzięki za trop


wszystko wraca do normy...czyli do serii ;D koniec modzenia, zaczyna się czas jezdzenia :)

michao
...
...
Posty: 446
Rejestracja: wt paź 21, 2008 11:34
Lokalizacja: Lubelskie

Stukanie

Post autor: michao » śr maja 04, 2011 19:39

karolp85 pisze:mam skrócone amory TA czy tam MTS ale to chyba to samo, i ori springi od GTI.ka
I tu masz bardzo prawdopodobna przyczyne tez to sprawdz, gdzies tu na forum nasz kolega mial podobna sprawe gdzie zalozyl na sportowy kit zwykla sprezyne, i tez mu stukało dwoil sie i troil a okazalo sie ze wystarczylo zalozyc sportowa sprezyne. Pewnie wynikalo to z faktu ze ori sprezyna dobijala sportowy amor ktory przeciez ma o wiele krótszy skok niz standardowy.

Ja osobiscie odradzam zestawu sportowy amor + zwykla sprezyna, zwykly amor + sportowa sprezyna jest ok ale w 1 przypadku nie koniecznie.

Masz juz 2 tropy do oblukania zacznij od odbojow bo calkiem prawdopodobne ze przy takim zestawie Ci najzwyczajniej je wybiło do góry.



Awatar użytkownika
karolp85
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 299
Rejestracja: sob maja 24, 2008 19:55
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Stukanie

Post autor: karolp85 » śr maja 04, 2011 21:35

tzn wiesz, sprężyny od GTI TDI czyli od 20Jahre sa o 20mm krótsze względem serii i z tego co wiem nie ma aż takiej tragedii i NIBY mozna zastosować sportowe amortyzatory i spręzyny od GTI

najpierw sprawdzę te amortyzatory i odboje no i górne gumy w kielichu może tam coś się wyrobiło ;/ ehhhhhh znowu rozbieranie no ale nic...jak trzeba to trzeba


wszystko wraca do normy...czyli do serii ;D koniec modzenia, zaczyna się czas jezdzenia :)

michao
...
...
Posty: 446
Rejestracja: wt paź 21, 2008 11:34
Lokalizacja: Lubelskie

Stukanie

Post autor: michao » śr maja 04, 2011 21:52

No niestety trzeba, nie wiem jakiego rodzaju to jest stukanie gdybym to w real uslyszal to bym Ci powiedzial czy to gorne gumy amora bo ten dzwiek to na pamiec znam 3 razy to przechodzilem.
karolp85 pisze: GTI TDI czyli od 20Jahre sa o 20mm krótsze względem serii
z tym sie zgodze ale czy sa twardzsze o to jest pytanie bo tego to ja juz nie wiem



Awatar użytkownika
karolp85
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 299
Rejestracja: sob maja 24, 2008 19:55
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Stukanie

Post autor: karolp85 » śr maja 04, 2011 22:26

cięzko opisac to stukanie...tak jak by gdzieś był luz 1mm i cos sobie luzno tam chodziło...nie wiem, cięzko opisać ;/
pojade jutro na badanie zawieszenia to sie może cos wyjaśni


wszystko wraca do normy...czyli do serii ;D koniec modzenia, zaczyna się czas jezdzenia :)

Awatar użytkownika
Marcin TDI
-Diesel Power-
-Diesel Power-
Posty: 884
Rejestracja: pn wrz 07, 2009 02:45
Lokalizacja: okolice dabrowy gorniczej
Kontakt:

Stukanie

Post autor: Marcin TDI » czw maja 05, 2011 12:53

możliwe też że to tuleje wahacza one też lubią stukać jak są wybite :smoke:


MK4 Variant viewtopic.php?f=89&t=562077" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
karolp85
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 299
Rejestracja: sob maja 24, 2008 19:55
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Stukanie

Post autor: karolp85 » czw maja 05, 2011 19:51

Marcin TDI,

nie nie, ten element był wymieniany w zeszłym roku, był kontrolowany przy wymianie wszystkiego i jest ok :)
na 99% to poduszki amortyzatorów, juz kupiłem wzmacniane z VR i myslę że w końcu bedzie jak w Caddy hehe


wszystko wraca do normy...czyli do serii ;D koniec modzenia, zaczyna się czas jezdzenia :)

Awatar użytkownika
Marcin TDI
-Diesel Power-
-Diesel Power-
Posty: 884
Rejestracja: pn wrz 07, 2009 02:45
Lokalizacja: okolice dabrowy gorniczej
Kontakt:

Stukanie

Post autor: Marcin TDI » pt maja 06, 2011 01:41

karolp85, mogłeś od razu kupić poduchy + łożyska i przy wymianie pamiętaj żeby śruby dokręcać na opuszczonym aucie te górne oczywiście


MK4 Variant viewtopic.php?f=89&t=562077" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
karolp85
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 299
Rejestracja: sob maja 24, 2008 19:55
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Stukanie

Post autor: karolp85 » pt maja 06, 2011 07:56

Marcin TDI,

no teraz to wiem że od razu mogłem kupić, ale wymieniałem części po kolei nie wiedząc dokładnie gdzie jest usterka, więc po prostu droga eliminacji to sie odbywało :) i wyszło na to że mam całkiem nowe zawieszenie hehe :)


wszystko wraca do normy...czyli do serii ;D koniec modzenia, zaczyna się czas jezdzenia :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości