Ściąganie na prawo!!!!

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Daniel0002
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: czw sie 03, 2006 12:20
Lokalizacja: ----

Ściąganie na prawo!!!!

Post autor: Daniel0002 » pt sie 06, 2010 01:06

Witam!!!

Mam problem z moim golfikiem mk3, otóż po zimie zauważyłem ze ściąga go lekko w prawo i na dziurach (nawet niewielkich poprzecznych nierównościach) słychać lekkie metaliczne stukanie. Opony na pewno są ok, zawieszenie po remoncie, drążki i końcówki kierownicze były wymienione, geometria ustawiona(to było niecałe 2 miesiące temu). Wczoraj odebrałem samochód od mechanika ponieważ kazałem mu go dokładnie sprawdzić, żadnych luzów nie znalazł (autko niby sprawne w 100%), więc znowu poszło na geometrie (delikatnie poprzestawiali kąty). No i golfik dalej ściąga, a przed zimą jak po torach jechał prościutko. Już nie mam żadnego pomysłu co robić dalej więc proszę was o pomoc!!!

Z góry dziękuje i pozdrawiam



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Ściąganie na prawo!!!!

Post autor: Paweł Marek » pt sie 06, 2010 08:20

Czy samchód ściga zawsze podobnie, czy np przy przyspieszaniu inaczej jak przy jeździe bez gazu? jesli jest różnica to gumy na wahaczach do zmiany. Przy założeniu że wszystko mw zawieszeniu jest ok to przyczyną musiałobu być nierównomierne zuzycie oponon, jesli sa nowe pozostaje jechac do lepszych specow od geometrii, którzy beda umieli porównać przednia oś z tylną (częste kłopoty w autach po stłuczce)


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Daniel0002
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: czw sie 03, 2006 12:20
Lokalizacja: ----

Ściąganie na prawo!!!!

Post autor: Daniel0002 » pt sie 06, 2010 10:49

Ściąga zawsze podobnie, a gumy na wahaczu były wymienione. nowe felgi z nowymi oponami Michelin PILOT EXALTO 2 195/50R15, były przekładane na zimówki nawet pożyczyłem koła od kumpla, wielokrotnie sprawdzane ciśnienie, no i ciągle to samo!!!!



Daniel0002
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: czw sie 03, 2006 12:20
Lokalizacja: ----

Ściąganie na prawo!!!!

Post autor: Daniel0002 » pt sie 06, 2010 10:59

Wydruk z geometrii:
Obrazek



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Ściąganie na prawo!!!!

Post autor: Paweł Marek » pt sie 06, 2010 12:09

Ja bym pojechał do innego zakładu, prowadzi się źle, wydruk tego nie wykazuje więc nie jest wiarygodny.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Daniel0002
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: czw sie 03, 2006 12:20
Lokalizacja: ----

Ściąganie na prawo!!!!

Post autor: Daniel0002 » pt sie 06, 2010 13:43

Ok. Postaram się pojechać w przyszłym tygodniu sprawdzić geometrie gdzie indziej.
A może ma ktoś inny pomysł co może być nie tak zakładając że wydruk jest ok.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Ściąganie na prawo!!!!

Post autor: Paweł Marek » pt sie 06, 2010 14:01

ja tylko dopiszę że gorszej jakości urządzenia traktują każdą oś indywidualnie, a chodzi o sprawdzenie że tak napisze stosunku osi przedniej do tylniej, bo ten jest naruszony w autach powypadkowych wskutek naruszenia geometrii podłogi.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Daniel0002
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: czw sie 03, 2006 12:20
Lokalizacja: ----

Ściąganie na prawo!!!!

Post autor: Daniel0002 » wt sie 17, 2010 22:53

Wydruk po sprawdzeniu geometrii:
Obrazek



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości