stukanie przy ruszaniu, po dodaniu/odjeciu gazu

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

ato
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 117
Rejestracja: wt cze 03, 2014 13:14

stukanie przy ruszaniu, po dodaniu/odjeciu gazu

Post autor: ato » sob lut 27, 2016 13:14

Witam,

wymieniałem u mechanika przy naprawie łapy sprzęgła poduszkę pod silnikiem na lemfordera. Po wymianie tej poduszki zaczęły się okropne drgania/rezonans na luzie. Podczas jazdy nie drga. Dodatkowo podczas ruszania słyszę, że coś stuknie nieraz jest więcej stuknięć. Identyczny dźwięk pojawia się w momencie jazdy i dodania gazu na 1 i 2 oraz w momencie gdy odejme gaz. Dźwięk stuknięcia/mlasknięcia (wydaje mi się, że to jakiś element gumowy) Czy ta poduszka tak wszystko utwardziła, że zaczęło coś stukać w zawieszeniu ? We wtorek wymieniam poduszkę na nową oryginalną z ASO . Zauważyłem, że po tej ostatniej naprawie (wymiana łapy sprzęgła, docisku) poduszka pod filtrem poweitrza jest delikatnie przesunięta w stronę błotnika widać to po śladach, przykręcona jest równo. Ktoś coś podpowie bo już mnie ten samochód wykańcza.



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8843
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

stukanie przy ruszaniu, po dodaniu/odjeciu gazu

Post autor: marcin7x5 » ndz lut 28, 2016 13:42

Na ogół jest tak że jak usztywnisz jedno miejsce to uwidocznią się stuki w pozostałych zużytych elementach. Być może pozostałe poduszki też już mają dosyć.



hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

stukanie przy ruszaniu, po dodaniu/odjeciu gazu

Post autor: hak64 » ndz lut 28, 2016 13:53

marcin7x5 pisze:jak usztywnisz jedno miejsce to uwidocznią się stuki w pozostałych zużytych elementach.
Sedno tematu!


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

ato
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 117
Rejestracja: wt cze 03, 2014 13:14

stukanie przy ruszaniu, po dodaniu/odjeciu gazu

Post autor: ato » ndz lut 28, 2016 16:23

A te okropne drgania, rezonans to dlaczego się pojawiły po wymianie tej poduszki ? Gdybym kupił Hans topran to bym rozumiał ale Lemforder ? Jak już napisałem kupiłem kolejną tym razem oryginał z ASO bo już mi ręce opadają na to wszystko :kac: . Obejrzałem zawieszenie i zauważyłem rudawy nalot wokół gum stabilizatora czy to one mogą wydawać te dźwięki przy dodawaniu/ujmowaniu gazu i ruszaniu ? Według mechaników poduszki te obie pod maską są dobre. Gdybym wiedział, że będą takie efekty zmiany tej poduszki to bym tego nie robił.



Zdylu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: ndz sty 25, 2015 14:26

stukanie przy ruszaniu, po dodaniu/odjeciu gazu

Post autor: Zdylu » ndz lut 28, 2016 16:27

Zerknij na lewą poduszkę silnika.



ato
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 117
Rejestracja: wt cze 03, 2014 13:14

stukanie przy ruszaniu, po dodaniu/odjeciu gazu

Post autor: ato » ndz lut 28, 2016 18:55

Masz na myśli tą od strony kierowcy ? Jak pisałem widzę po śladach, że jest delikatnie przesunięta w stronę błotnika więc nie jest przykręcona w tym samym miejscu. We wtorek powiem o tym mechanikowi. Patrzyłem we dwie osoby czy silnik się nadmiernie nie rusza i nic na to nie wskazuje. Dodawałem i ujmowałem gazu przy otwartych drzwiach i wydaje mi się, że te stuknięcia/mlaśnięcia są z przodu gdzieś w okolicach właśnie gum stabilizatora (ale tylko od strony kierowcy), wahacza ale przejrzałem wszystkie gumy i wyglądają ok, oprócz tych od stabilizatora.



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8843
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

stukanie przy ruszaniu, po dodaniu/odjeciu gazu

Post autor: marcin7x5 » ndz lut 28, 2016 20:21

A sprawdzałeś luzy na przegubach?



ato
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 117
Rejestracja: wt cze 03, 2014 13:14

stukanie przy ruszaniu, po dodaniu/odjeciu gazu

Post autor: ato » pn lut 29, 2016 12:18

A jak to sprawdzić ? Jeśli chodzi o jazdę na maksymalnie skręconych kołach to nie ma tego charakterystycznego pukania i nie ma żadnych dźwięków. Dźwięk pojawia się przy ruszaniu i nagłym dodaniu gazu/ujęciu jak silnik zabuja. Jutro rano odstawiam samochód. Przed wymianą poduszki tego nie było. Dziwne jest też to, że próbowałem wywołać ten dźwięk na zaciągniętym ręcznym i próbie ruszania i nie ma tego odgłosu :kac:



Awatar użytkownika
owcy2
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 225
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 09:48
Lokalizacja: tu i tam

Re: stukanie przy ruszaniu, po dodaniu/odjeciu gazu

Post autor: owcy2 » pn lut 29, 2016 13:27

Kolego na 90% to poduszka na skrzyni biegów. Więcej w tym temacie:
viewtopic.php?f=181&t=383861" onclick="window.open(this.href);return false;
W skrócie jak za twarda/źle ustawiona to masz drgania na budzie na luzie, jak za bardzo wybita to puka przy ruszaniu gwałtownym/ odjęciu gazu. A jak jest z :ass: to masz wszystko w komplecie, choć dziwi że lemforder taki kiepski. Jak na starej było OK to załóż starą i tyle.
Stabilizator stuka na nierównościach - choć same gumy i ich wymiana droga nie jest - więc możesz zrobić.



ato
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 117
Rejestracja: wt cze 03, 2014 13:14

stukanie przy ruszaniu, po dodaniu/odjeciu gazu

Post autor: ato » wt mar 01, 2016 10:14

Na nierównościach nic nie stuka. Powiedziałem im, żeby ustawili tą poduszkę na swoje miejsce. Tej poduszki o której piszesz nie wymieniałem ale widzę po śladach, że jest przesunięta ale dokręcona równo nie tak jak w tamtym wątku. Dodatkowo u mnie nie drga lewarek i nie mam drgan przy przyspieszaniu, jedynie kierownica i ogólnie większe drgania karoserii. Dodatkowo robiłem testy 1 i ręczny i nie widać aby poduszka miała jakieś luzy. Ja piszę o tej, tą wymieniłem
Obrazek



Awatar użytkownika
owcy2
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 225
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 09:48
Lokalizacja: tu i tam

Re: stukanie przy ruszaniu, po dodaniu/odjeciu gazu

Post autor: owcy2 » śr mar 02, 2016 10:36

Ta też jak ma za twardą gumę to będzie przenosić drgania, bo łączy silnik z sankami, a na sankach masz przekładnię przykręconą. Jeżeli twoja stara poduszka nie ma luzu takiego że lata ta duża guma albo całość się przesuwa, to załóż starą. Do diesla przychodziła z gumą jak harmonijka. Może poprawią ustawienie tej górnej i pukać nie będzie.



ato
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 117
Rejestracja: wt cze 03, 2014 13:14

stukanie przy ruszaniu, po dodaniu/odjeciu gazu

Post autor: ato » śr mar 02, 2016 16:05

Owcy2 muszę Ci przyznać rację. Wymienili mi pozostałe dwie poduszki pod maską i nie to auto. Drgań i stukania ZERO. Znikły szarpnięcia/bujnięcia przy odpalaniu, gaszeniu. Tylko oczywiście aby nie było tak pięknie od strony skrzyni zamontowali mi poduszkę od AXR która jest 2x droższa szperając po necie znalazłem, że ona jest z hydropodstawą podobno jeszcze lepiej eliminuje drgania. Nie wiem zostawić już tak ? Bo nie chce mi się znowu oddawać auta. :kac: Miałem 1j0 199 555 AJ a zamontowali AQ. Ta dolna lemfordera co wkleiłem zdjęcie jest dobra. Gdyby ktoś chciał to sprzedam taniej niż w sklepie po przebiegu 100 km.



Awatar użytkownika
owcy2
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 225
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 09:48
Lokalizacja: tu i tam

stukanie przy ruszaniu, po dodaniu/odjeciu gazu

Post autor: owcy2 » śr mar 02, 2016 19:32

Jak nie masz wibracji, czy stuków to tak zostaw, poduszki olejowe są podobno też bardziej trwałe, jak jest dobrze to nie ma co psuć. :bajer:



ato
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 117
Rejestracja: wt cze 03, 2014 13:14

stukanie przy ruszaniu, po dodaniu/odjeciu gazu

Post autor: ato » śr mar 02, 2016 20:46

Nie ma wibracji pojeździłem trochę dzisiaj jest supcio. Wcześniej to nie dało się tym jeździć nie wiem tylko dlaczego tak nagle... Jak wymienili samą dolną na oryginał to było tak samo. Zastanawiam się jedynie czy przypadkiem czymś się więcej nie różni ten AJ między AQ. Z tego co patrzyłem to zastosowanie od AXR w górę nawet największe benzynowe mają ten sam numer. Żałuje, że wywaliłem kase na tą dolną oryginalną :banghead: . Jak się przekonałem na własnej skórze to wcale nie musi być oryginał aby było poprawnie. Zapewne dłużej by wytrzyma ale na zamienniku drgać też nie powinno. A nie tekst, że się ułoży. Tak cicho i mało wibracji nie miałem od czasu zakupu w 2008. :grin:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości