Osłony przegubów zewnętrznych MK2

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
mauro22
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 176
Rejestracja: pt maja 25, 2007 16:19
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Osłony przegubów zewnętrznych MK2

Post autor: mauro22 » ndz kwie 21, 2013 21:05

Witam,

Czy może ktoś podpowiedzieć jakiej firmy powinienem kupić osłony przegubów zewnętrznych aby nie wymieniać ich co 0,5 roku? Mam już zwyczajnie dosyć tego problemu... Opaski zaciskowe pozamykane bardzo dokładnie więc one nie uszkadzają gum. Dziś zmieniałem koła z zimowych na letnie, patrzę a tu z lewej i prawej strony rozwalone gumy, które założyłem w październiku 2012 (razem z nowymi przegubami). W sumie w ostatnich 5 latach wymieniłem już chyba z 7 osłon przegubów zewnętrznych!

Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi.

Pozdrawiam


Jacek R.

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Osłony przegubów zewnętrznych MK2

Post autor: Paweł Marek » ndz kwie 21, 2013 23:44

Bierz spidana, Lobro ostatecznie Febi, Meyle napewno nie hans pries i 4max
http://sklep.intercars.com.pl/#/dynamic ... wsk=O&msg=" onclick="window.open(this.href);return false;
http://allegro.pl/oslona-przegubu-lobro ... 99241.html" onclick="window.open(this.href);return false;
staraj się w każdym razie aby guma była sygnowana marką któregoś znanego producenta przegubów.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
mauro22
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 176
Rejestracja: pt maja 25, 2007 16:19
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Osłony przegubów zewnętrznych MK2

Post autor: mauro22 » wt kwie 23, 2013 10:38

Witam,

Kupiłem na allegro gumy SPIDAN -GKN. Dodatkowo zareklamowałem też obecne osłony (wysłałem zdjęcia 6-miesięcznych rozwalonych osłon do sklepu motoryzacyjnego w którym dokonałem zakupu). Zobaczymy co z tego wyjdzie. W sobotę ponownie jednak czeka mnie rozbieranie samochodu...

PozdrawiamObrazekObrazek


Jacek R.

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Osłony przegubów zewnętrznych MK2

Post autor: Paweł Marek » wt kwie 30, 2013 22:43

tylko pamiętaj że jeśli jeździłeś z takimi starganymi gumami to piasek już jest w przegubie. Szybko trafi go szlag, ale może coś uratujesz myjąc przegub bardzo dokładnie w ropie.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
mauro22
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 176
Rejestracja: pt maja 25, 2007 16:19
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Osłony przegubów zewnętrznych MK2

Post autor: mauro22 » śr maja 01, 2013 17:09

Witam,

Osłony zostały wymienione na nowe lecz problem jaki przytrafił mi się podczas ich wymiany kosztował mnie wiele czasu i trochę grosza.

A więc osłona na przegub od strony kierowcy została w miarę szybko wymieniona. Przegub umyłem dokładnie środkami czyszcząco-penetrującymi.

Wymiana osłony na przegubie od strony pasażera to prawdziwy dramat. Odkręciłem przegub, wyjąłem go z łożyska porozcinałem zniszczoną gumę i usunąłem ją, a następnie przeszedłem do zbijania przegubu z półosi. Trwało to ok 8 godzin po czym zakończyło się przecięciem praktycznie nowego przegubu gumówką. Za nic w świecie nie chciał zejść. Po rozcięciu okazało się, ze wewnętrzna piasta kulista nie posiada fazki, która mogłaby powodować zaciśnięcie pierścienia zabezpieczającego. Piasta zakończona była na ostro i po prostu opierała się o zabezpieczenie ( w zabezpieczeniu były do połowy wykonane nacięcia poprzez moje zabiegi zdjęcia przegubu). Tak więc cała operacja kosztowała mnie poza osłonami jeden nowy przegub.

Po złożeniu wszystko działa idealnie i mam nadzieję, że nigdy więcej nie będę musiał tego powtarzać.
W zasadzie gdyby nie ogromny sentyment do tego samochodu to pewnie już bym go sobie odpuścił.

Mimo wszystko jeśli kupicie kompletne przeguby tego producenta :

http://allegro.pl/niem-przegub-audi-a4- ... 41606.html" onclick="window.open(this.href);return false;

To radzę od razu dokupić jakieś oryginalne osłony. Te w komplecie z przegubem to nieporozumienie. Do samych przegubów nie mam zastrzeżeń.

Pozdrawiam


Jacek R.

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Osłony przegubów zewnętrznych MK2

Post autor: Paweł Marek » czw maja 02, 2013 23:08

Sam nie miałem takiej przykrości ale na własne oczy widziałem jak doświadczony mechanik z 10 minut dłubał ostrym śrubokręcikiem żeby uwolnić pierścień w takim przegubie


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Osłony przegubów zewnętrznych MK2

Post autor: grandi » pt maja 03, 2013 01:00

Lobro mi sie zsuneło , jest wykonane prawie z twardego termoplastu , teraz zakupiłem tej firmy co robi uszczelniaze do tłoczków zobaczymy


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
prezesik25
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2901
Rejestracja: pn gru 11, 2006 21:37
Lokalizacja: ELE Łęczyca
Kontakt:

Osłony przegubów zewnętrznych MK2

Post autor: prezesik25 » pt maja 03, 2013 20:54

Ja w vw polo II co roku wymieniam osłony. W tamtym roku kupiłem jakąś firmy "krzak" i teraz zaglądam pod auto - guma spękana i zaraz rozlezie się na pół. Chyba tylko zakup oryginalnej części ratuje od corocznej wymiany gum...


Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości