[mk4] Golf4- Słychać turbo i głośną prace silnika w kabinie

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

kussak1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob mar 27, 2021 07:32

[mk4] Golf4- Słychać turbo i głośną prace silnika w kabinie

Post autor: kussak1 » sob maja 14, 2022 22:44

Przychodzę z zapytaniem, mianowicie mam problem od około 3 miesięcy a problem polega na głośnej pracy turbiny i silnika w kabinie, wcześniej tak niebyło, niedawno bylo też czuc spaliny ale ten problem wyeliminowałem ( tlumik srodkowy sie rozszczelnił łączenia posmarowałem pasta do tłumików i odoru juz niema). Najbardziej słychać te nie przyjeme dzwięki podczas przyspieszania czym mocniej depnę w gaz tym jest glosniej, jak odpuszcze gaz jest owiele ciszej. Martwi mnie to ponieważ, wczesniej tak niebylo w kabinie bylo cichutko a przyjeme syczenie turbo bylo tylko slychac z wydechu końcowego,dodam ze ma od pewnego czasu problemy delikatne z rozruchem w zimie bylo gorzej bo zimniej oczywiscie ale nadal niejest tak jak było w tamtym roku w październiku. Czyżby mogła sie plecionka za kolektorem roszczelnic? ale patrzylem i "osmolenia na niej niebylo" czy moze gdzies dolot zaraz za turbem te weże popekały? a moze niewiem kolektor sie rozszczelnił ? Pomocy,dodam ze jestem laikiem i sprawdzałem to co na internecie znalazłem

Silnik 1.9 tdi alh



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości