[mk4] Czy warto zakładać do GOLF IV MODUŁ KOMFORTU ?

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

sumxx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: śr wrz 01, 2021 17:02
Lokalizacja: Otwock
Auto: Golf4 OCEAN
Silnik: BCB

[mk4] Czy warto zakładać do GOLF IV MODUŁ KOMFORTU ?

Post autor: sumxx » czw paź 28, 2021 09:34

Mam Golfa 4 benzyna 1,6 16V z 2003 roku wersja OCEAN silnik BCB. Mam zamek centralny i mechanik zainstalował mi sterowanie (zamykanie/otwieranie) z pilota ,,scyzoryk,, 2sztuki (miałem tylko 1 kluczyk) . Dołożył centralke bo stwierdził że nie mam modułu komfortu ( auto ma elektryczne szyby i sterowane lusterka) Mechanik od zakładania zamka stwierdził że do mojego auta nie można dołożyć modułu komfortu. Czy to prawda? jeśli skłamał to czy szukać innego majstra i dokładać ten moduł ? co mi to da ?,
https://www.vwgolf.pl/dane-techniczne/v ... f-4-ocean/



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5929
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

[mk4] Re: Czy warto zakładać do GOLF IV MODUŁ KOMFORTU ?

Post autor: grg474 » pt mar 11, 2022 17:34

a możesz wrzucić jak wyglądają przyciski podnoszenia szyb?


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

[mk4] Re: Czy warto zakładać do GOLF IV MODUŁ KOMFORTU ?

Post autor: wesol » pt mar 11, 2022 18:03

Ten twój mechanik to przygłup i tyle. Każdy golf 4 ma moduł komfortu. Tylko może być biedniejszy bogatszy. Ma obsługę pilota radiowego lub nie ma. Najprościej i chyba najtaniej jest pod istniejący centralny podpiąć się modułem centralnego zamka uniwersalnym i masz co prawda piloty nieoryginakne ale dwa bez wielkiej dlubaniny. Dwa kabelki zasilające i dwa kabelki do sterowania centralnym i po robocie. Jakiś czas temu centralkę z pilotami kupowałem chyba po 30 czy 35 zł więc wydatek żaden.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5929
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

[mk4] Re: Czy warto zakładać do GOLF IV MODUŁ KOMFORTU ?

Post autor: grg474 » sob mar 12, 2022 10:21

Wesol - widziałem golfy kupione w polskim salonie z zamontowanymi podnośnikami szyb zwykłymi + w miejscu korbek przyciski podnośników z golfa 3. Dlatego właśnie prosiłem o zdjęcie przycisków podnoszenia

o mniej więcej takie g.. montowali
https://www.motofakty.pl/artykul/za-nac ... uzika.html


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

[mk4] Re: Czy warto zakładać do GOLF IV MODUŁ KOMFORTU ?

Post autor: wesol » sob mar 12, 2022 16:10

Kiedyś zakładałem do swojej renault megane szyby elektryczne i też taki zamiennik dedykowany zakładałem. Tu na fotce dlatego przyciski od golfa 3 bo tam te włączniki jeśli dobrze pamiętam bezpośrednio zapodają prąd do silniczka. Golf 4 ma jyz tylko sygnały wysyłane by szybę podnieść lub opuścić.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości