[mk7] prośba o pomoc płyn chłodniczy gdzies ucieka

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Ewik1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: czw sty 23, 2020 08:51

[mk7] prośba o pomoc płyn chłodniczy gdzies ucieka

Post autor: Ewik1 » pt paź 22, 2021 09:19

witam,
Panowie proszę o pomoc bo już sama nie wiem gdzie uderzyć. Samochód golf 7 2014 r, w tym roku zauważyłam ubytki w płynie chłodniczym, dolałam ale na przestrzeni kilku miesięcy muszę dolewać sukcesywnie bo widzę ze go ubywa.
Już 2 razy podstawiałam samochód mechanikom i nic nie widzą, wszędzie sucho, zrobiłam też test na obecność CO2 i nic.
Samochód nie kopci, trzyma temperaturę , w oleju nic nie ma , w płynie chłodniczym też jest czysto, a płynu ubywa
Boję się nim wyjeżdżać na dłuższe trasy bo jestem zielona w tym temacie.
Co robić, co należałoby sprawdzić????
pytam bo może nasi mechanicy nie są dociekliwi i jak widzą kobiete to mowia "dolewac i obserwowac" ale co obserwować?
poradzcie prosze



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

[mk7] Re: prośba o pomoc płyn chłodniczy gdzies ucieka

Post autor: muszkatobiasz » pt paź 22, 2021 19:34

może napisz jaki silnik będzie łatwiej coś powiedzieć



Ewik1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: czw sty 23, 2020 08:51

[mk7] Re: prośba o pomoc płyn chłodniczy gdzies ucieka

Post autor: Ewik1 » sob paź 23, 2021 07:54

dane silnika- 1960 cm3, 110kW, diesel



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5929
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

[mk7] Re: prośba o pomoc płyn chłodniczy gdzies ucieka

Post autor: grg474 » sob paź 23, 2021 21:09

wiesz, to żę nie widać wycieku to czasem normalne bo.. np. jeśli rozszczelniona chłodnica to płyn przechodzi na blaszki i odparowuje, a że chodnica zasłonięta chłodnicą klimy i intercoolerem a z drugiej strony obudową wentylatorów to nie widać.
Pytanie 1. Co i le dolewasz i jak dużo
Pytanie 2. Czy możesz wziąć mazak, zaznaczyć poziom płynu jak wrócisz do domu a silnik troszkę przestygnie (np. za 30 minut) a rano sprawdzić czy poziom się zmienił i o ile?(np. fotki)
Pytanie 3. Jeśli masz garaż to czy pod autem, a konkretnie w okolicy silnika widać jakąś plamkę rano? Jeśli tak to zrób fotkę mniej więcej w jakiej okolicy względem auta
Pytanie 4. czy nie masz ostatnio tłustych szyb i dziwnego zapachu w aucie?


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
MaciekV5
...
...
Posty: 1152
Rejestracja: czw sie 30, 2012 08:20
Lokalizacja: GB
Auto: bmw
Silnik: CUNA
Kontakt:

[mk7] Re: prośba o pomoc płyn chłodniczy gdzies ucieka

Post autor: MaciekV5 » pn paź 25, 2021 08:13

Dodatkowo, oprócz powyższego, warto sprawdzić intercooler. W 2.0 TDI EA288 intercooler jest wodny, być może to on jest rozszczelniony, wtedy wycieku nie będzie widać, bo płyn w niewielkiej ilości będzie spływał do komory spalania.

Więcej info:
https://spidersweb.pl/autoblog/silnik-2 ... hlodniczy/



Ewik1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: czw sty 23, 2020 08:51

[mk7] Re: prośba o pomoc płyn chłodniczy gdzies ucieka

Post autor: Ewik1 » pn paź 25, 2021 08:18

hej, dziękuję ze ktoś pochylił się nad moim problemem. Zrobiłam tak jak mnie proszono w ostatnim poście i:

1.dolewam co 2-3 miesiące ok 1 szklanka, nie jeżdzę dużo-dzieci do szkoły, zakupy, czasem jakiś dłuższy wyjazd do200 km
2.Zaznaczyłam poziom płynu po 30 min od momentu wygaszenia silnika i po 12 h i widze ubytek (zdjecia)
3. samochod stoi zawsze w garażu i pod autem nie mam żadnych plamek, ale przecież od dołu jest pokrywa to jak by płyn miał sie wydostać na płytki w garażu? Zauważyłam i zdrobiłam zdjęcie, ze na pokrywie(tej ktora chroni silnik od dolu), patrząc od góry, na samym dole - tak centralnie po lewej stronie, pod takim paskiem przy silniku jest mokra plama. Wydaje sie że jest mokra od dluższego czasu , wnioskuje po intensywnosci koloru. nie wiem czy to może miec jakiś związek. Ktos kto sie zna- tak jak wy forumowicze pewnie bedzie wiedział o jakie miejsce mi chodz. Bardzo ciezko jest zrobic zdjecie , zaznaczyłam wiec ten obszar.
4. tlustych szyb i dziwnego zapachu nie mam

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5929
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

[mk7] Re: prośba o pomoc płyn chłodniczy gdzies ucieka

Post autor: grg474 » wt paź 26, 2021 18:27

Ewik1 pisze:
pn paź 25, 2021 08:18

3. samochod stoi zawsze w garażu i pod autem nie mam żadnych plamek, ale przecież od dołu jest pokrywa to jak by płyn miał sie wydostać na płytki w garażu? Zauważyłam i zdrobiłam zdjęcie, ze na pokrywie(tej ktora chroni silnik od dolu), patrząc od góry, na samym dole - tak centralnie po lewej stronie, pod takim paskiem przy silniku jest mokra plama. Wydaje sie że jest mokra od dluższego czasu , wnioskuje po intensywnosci koloru. nie wiem czy to może miec jakiś związek. Ktos kto sie zna- tak jak wy forumowicze pewnie bedzie wiedział o jakie miejsce mi chodz. Bardzo ciezko jest zrobic zdjecie , zaznaczyłam wiec ten obszar.
płyn sobie kapie na osłonę dolną silnika (ta pokrywa) a po tej osłonie w najniższym miejscu wykapuje. Plama jest tłusta - jak ole? Spryskiwacz do mycia szyb, szmatka lub papier i wyczyść to miejsce. Jak się znowu zacznie pojawiać to na palec olej czy jak woda. Jak woda i ma taki cierpko-gorzki smak to płyn chłodniczy. Jak bez smaku to albo olej albo przy wymianie filtra paliwa komuś pokapało ale wtedy nic się nie pojawi. Ubywa dość mało, więc i nieszczelność niewielka dlatego ciężko na razie mechanikowi ustalić. Wygląda na to że minimalnie ubywa na postoju, ale to musiałabyś sprawdzić jak ze 2 dni nie jeździsz, każdego dnia 1 kreska


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Ewik1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: czw sty 23, 2020 08:51

[mk7] Re: prośba o pomoc płyn chłodniczy gdzies ucieka

Post autor: Ewik1 » śr lis 03, 2021 09:13

Panowie, teraz to już porażka :banghead:
obserwowałam każdego dniaa i plynu ubywało jak wczesniej minimalnie, ale teraz jak wróciłam ze Wszystkich świetych (200 km przejechane) zerknęłam ile płynu było w zbiorniczku.Lekko poniżej poziomu minimalnego, a dziś po 2 dniach zaświeciła mi sie kontrolka - że płynu BRAK!!! praktycznie autem nie jezdziłam, zropbiłam może 20 km w 2 dni, a uciekła cały.

co o tym myśleć?



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5929
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

[mk7] Re: prośba o pomoc płyn chłodniczy gdzies ucieka

Post autor: grg474 » czw lis 04, 2021 20:57

nadal nigdzie nie ma śladu wycieku? Bo przy tych ilościach to powinien być. Drugie pytanie - załóżmy że nie ma wycieku to czy w spalinach nie czuć takiego słodkiego zapachu - taki nietypowy zapach spalin. Trzecie pytanie - skund jesteś - może któryś forumowicz by zerknął


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Ewik1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: czw sty 23, 2020 08:51

[mk7] Re: prośba o pomoc płyn chłodniczy gdzies ucieka

Post autor: Ewik1 » pt lis 05, 2021 10:15

jestem spod Warszawy. nie ma żadnych plam, zapach też jest oki, przynajmniej nic nie czuję- covida nie miałam :-)
wydaje mi się ze jest większy ubytek jak jeżdezę szybciej i na dłuższe odległości, przy wyższych obrotach silnika.
od dwóch dni jak dolałam płynu i robie ok 10 km dziennie - srednio60km/h ubytek jest znikomy



1pitagoras
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: czw sie 08, 2019 13:20
Auto: Golf VII VARIANT 2016r 1.6 TDI 81KW ALLSTAR
Kontakt:

[mk7] Re: prośba o pomoc płyn chłodniczy gdzies ucieka

Post autor: 1pitagoras » pt lip 15, 2022 16:56

Ustalono co jest przyczyną tego wycieku? Mam identyczny problem Golf 7 1.6 tdi



Awatar użytkownika
sHpAaKu
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 667
Rejestracja: wt lis 14, 2006 14:27
Lokalizacja: TOS

[mk7] Re: prośba o pomoc płyn chłodniczy gdzies ucieka

Post autor: sHpAaKu » śr sty 03, 2024 00:11

temat popularny w EA288. wodny IC puszcza, chłodnica EGR puszcza, a reszta to chłodnica głowna lub pomocnicza cieczy, uszczelnienie pompy wody na rozrządzie albo UPG.


Obrazek 171KM / 380Nm

Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 11 gości