[mk4] Płyn wspomagania golf 4

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

DejaVu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: sob kwie 10, 2010 14:56
Lokalizacja: Ełk

[mk4] Płyn wspomagania golf 4

Post autor: DejaVu » śr lut 24, 2021 14:41

Witam dziś na parkingu przy skręconych kołach w lewo , odezwała się pompa wspomagania , do zbiorniczka nie zaglądałem z 5 lat :blush: i okazało się że jest około centymetr poniżej minimum . Wyszukiwarka google do golfa znajduje olej koloru zielonego , a u mnie ściągnąłem trochę strzykawką i ma kolor ''olejowy'' czyli żółty , jaki płyn polecacie? Najlepszą opcją było by wymiana płynu ,ale golf ma 21 lat i pompa ma już lekki luz ,więc wpierw bym chciał sprawdzić czy olej nie ucieka :pub:


Seat Mii 1.O CHYA

Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8993
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

[mk4] Re: Płyn wspomagania golf 4

Post autor: marcin7x5 » śr lut 24, 2021 15:38

Najpierw sprawdź czy nie masz płynu w tych harmonijkach na drążkach kierowniczych. Chyba że chcesz tylko dolewać co jakiś czas. Co do płynu to na forum jest już wszystko opisane w tym temacie płynu do wspomagania kierownicy.



DejaVu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: sob kwie 10, 2010 14:56
Lokalizacja: Ełk

[mk4] Re: Płyn wspomagania golf 4

Post autor: DejaVu » śr lut 24, 2021 15:43

marcin7x5 pisze:
śr lut 24, 2021 15:38
Najpierw sprawdź czy nie masz płynu w tych harmonijkach na drążkach kierowniczych. Chyba że chcesz tylko dolewać co jakiś czas. Co do płynu to na forum jest już wszystko opisane w tym temacie płynu do wspomagania kierownicy.
Pogoda na to jest moim zdaniem nie odpowiednia :bajer: mieszkam na zadupiu , pełno jeszcze śniegu/błota i wody więc i tak samochód od spodu jest mokry , nie mam kanału więc i po wyschnięciu nic tam nie zobaczę , i jak napisałem , chcę wpierw wlać ze 100 gram , bo widzę ten płyn w tej dziurce co siedzi bagnet .ale jest go za mało , więc chciałbym sprawdzić czy wycieka i wtedy podjąć odpowiednią decyzję :chytry:


Seat Mii 1.O CHYA

Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8993
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

[mk4] Re: Płyn wspomagania golf 4

Post autor: marcin7x5 » śr lut 24, 2021 17:33

No płyn raczej nie wyparował sam z siebie. Kup febi syntetyczny i dolej.



DejaVu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: sob kwie 10, 2010 14:56
Lokalizacja: Ełk

[mk4] Re: Płyn wspomagania golf 4

Post autor: DejaVu » śr lut 24, 2021 18:07

marcin7x5 pisze:
śr lut 24, 2021 17:33
No płyn raczej nie wyparował sam z siebie. Kup febi syntetyczny i dolej.
tak jak wspomniałem nie zaglądałem tam od czasu wymiany maglownicy , sprawdziłem w pamiętniku :hmm: i zmieniałem ją 8lat temu , tak więc może wyparował ,a może coś się uwaliło ,dlatego wpierw chcę dolać żeby zobaczyć , czy kolejna maglownica czy już szrot :bajer:


Seat Mii 1.O CHYA

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości