[mk4] Szarpanie sprzęgła po wymianie

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Zimny Chirurg
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 339
Rejestracja: pn cze 22, 2009 21:31
Lokalizacja: Wałbrzych
Silnik: AHF
Kontakt:

[mk4] Szarpanie sprzęgła po wymianie

Post autor: Zimny Chirurg » ndz lut 21, 2021 23:25

Witam

Kupiłem starego Golfa 4 Z silnikiem AHF no i szarpiącym sprzęgłem. Kupiłem nowe sztywne co sie okazało niepotrzebnie bo juz valeo było wczesniej. No ale założyłem nowe i po 300km problem czuje ze powraca. Zaczyna szarpać. Moje pytanie czy winą leży po stronie łapy oporowej. Jest krzywa lub coś z nią nie tak bo poprzedni docisk na słoneczku był mocno wybrany?

Dzieki.

Pozdro



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14608
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

[mk4] Re: Szarpanie sprzęgła po wymianie

Post autor: Michał_1977 » pn lut 22, 2021 07:27

Myślę, że problem leży po stronie zestawu Valeo.
Nie jeden już płakał na szarpania i w sumie nie dziwne, bo odkąd małe, sprytne, chińskie rączki dla nich robią sprzęgła, jakość spadła ogromnie.
Osobiście nie montowałem nikomu sprzęgła Valeo od lat, bo się boję.

Do swojego ARL-a montowałem sztywniaka, ale o Valeo z założenia nie było mowy. Kupiłem nowy zestaw firmy KM Germany. 2 lata pojeździłem i sprzedałem w idealnym stanie, a wróciłem do 2masy.


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

[mk4] Re: Szarpanie sprzęgła po wymianie

Post autor: wesol » pn lut 22, 2021 12:36

Ja bym spróbował odrobinę przypalić tarcze. Czyli przejechać się trochę na polsprzegle i gazu też dodawać. Oczewiscie pomalować parę minut i spokojna jazda żeby ostygło i znowu przypalić i tak że trzy razy i powinno być sporo lepiej.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

CrazyGirl
_
_
Posty: 134
Rejestracja: śr lis 05, 2014 12:45
Auto: Golf IV
Silnik: ALH+

[mk4] [mk4] Re: Szarpanie sprzęgła po wymianie

Post autor: CrazyGirl » wt lut 23, 2021 20:48

U nas też był taki problem. Mąż kupił Golfa od Niemca z już szarpiacym sprzęgłem. Po jakimś czasie padł docisk. Po zdjęciu skrzyni okazało się że zamiast sprzęgła dwumasowego jest założony zestaw Valeo. Wymienił tarczę, docisk, łożysko, uszczelniacz i poskładał a szarpanie zostało. Przez przypadek doszliśmy do tego że po przypaleniu sprzęgła szarpanie ustawało, ale tylko na jakiś czas, bo problem powracał. Po ponownym przypaleniu ponownie było ok. Teraz sprzęgło już zaczyna się ślizgać, więc czeka nas wymiana. Pytaliśmy się mechanika co odpowiada za to szarpanie to usłyszeliśmy że za szarpanie odpowiada koło jednomasowe, coś z nim jest nie tak.
Teraz jak przeczytałam że ktoś też ma problem z szarpaniem po wymianie na Valeo to się przeraziłam, bo mieliśmy kupić zestaw Valeo :shock:


:satan: ALH: 139KM/311Nm :satan:

Zimny Chirurg
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 339
Rejestracja: pn cze 22, 2009 21:31
Lokalizacja: Wałbrzych
Silnik: AHF
Kontakt:

[mk4] Re: Szarpanie sprzęgła po wymianie

Post autor: Zimny Chirurg » wt lut 23, 2021 23:23

Witam

Tylko ze ja rozebrałem sprzęgło to było valeo z rozwalonym dociskiem i zajechanym słoneczkiem. A teraz założyłem Neksusa produkt intercars czyli chinski cham. Było fajnie 100km. Wiadomo jest o niebo lepiej niz było ale zakładajac nowe sprzęgło ma sie nadzieje ze bedzie cacy. A tu lipa. Sciagam jeszcze raz i daje nowa łape oporową. Ta moze jest juz wyrobiona i krzywo dociska łożysko. Opisze jak to poszło.

Pozdro



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości