[mk4] Stuki przy przyspieszaniu 1.6 sr

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Musiek_
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pt wrz 14, 2018 20:15

[mk4] Stuki przy przyspieszaniu 1.6 sr

Post autor: Musiek_ » pt wrz 14, 2018 20:33

Cześć, założyłem temat bo każdy mechanik mówi mi co innego i może ktoś tutaj już miał podobny problem.
Golf 4 1.6 SR AKL '99
Szczególnie na zimnym silniku (ale nie tylko) przy przyspieszaniu na 1 i 2 biegu pojawia się stukanie którego nie mogę namierzyć dokładniej. Dźwięk podobny do przegubów ale bije też na prostych kołach, a same przeguby wydają się być jeszcze ok. Podczas dzisiejszej jazdy nie stuknęło ani razu, a są momenty że stuka przy każdym przyspieszaniu. Miał ktoś może coś podobnego?
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
pinstonvw
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: śr sty 27, 2010 00:33
Lokalizacja: Bogatynia
Kontakt:

[mk4] Re: Stuki przy przyspieszaniu 1.6 sr

Post autor: pinstonvw » pt wrz 14, 2018 23:32

Odłącz obie półosie i spróbuj na sucho. Ja bym obstawiał jednak przeguby. Jeśli przy skręcie stuka mocniej i częściej to 99% przegub.


...

Musiek_
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pt wrz 14, 2018 20:15

[mk4] Re: Stuki przy przyspieszaniu 1.6 sr

Post autor: Musiek_ » sob wrz 15, 2018 02:01

Z tego co zauważyłem położenie kół nie robi tutaj żadnej różnicy. Jak najdzie mu ochota to stuka nawet jak przyspieszam jadąc prosto i pojawia się to czasami w losowych momentach. Jeden mechanik mówi mi, że to łożysko w skrzyni, drugi mówił że poduszka ale jeszcze nie miałem czasu i możliwości ich sprawdzić, trzeci mówi żebym sprawdził poziom oleju w skrzyni (i tak planowałem go wymienić). Liczę na to, że ktoś po prostu miał podobny problem.



Musiek_
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pt wrz 14, 2018 20:15

[mk4] Re: Stuki przy przyspieszaniu 1.6 sr

Post autor: Musiek_ » sob wrz 15, 2018 19:30

Dodaję filmik. Teraz zdarza się to tylko przy maksymalnym przyspieszaniu na 1 biegu:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości