[mk4] Problem z luzami i drganiami drążka zmiany biegów.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Damianos19938
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz lut 20, 2011 00:24

[mk4] Problem z luzami i drganiami drążka zmiany biegów.

Post autor: Damianos19938 » wt mar 27, 2018 18:30

Witam,

Na wstępie chciałbym przeprosić jeżeli zamieszczam mój temat w złym dziale- jeżeli tak jest to proszę o przeniesienie, z góry przepraszam.
Mam problem. Pacjent to Golf IV 1,9TDI 90km AGR. Problem polega na tym, że odczuwam bardzo duże luzy na drążku zmiany biegów. Dodatkowo na piątym biegu słyszalne jest jakieś stukanie. Problem ten występuje w 85% przypadków wrzucenia 5 biegu. Czasami wystarczy wrzucić na luz i ponownie na 5 bieg i drgania i stukania ustają. Czasami mogę wrzucać ten piąty bieg 20-30 razy i nic to nie daje. Wymieniłem wybierak- nic to nie dało. Poduszki zarówno pod silnikiem jak i skrzynią biegów sprawdzone- nie ma luzów.
Chciałbym Was prosić o poradę. Od czego zacząć kolejne poszukiwania? Załączam linki do filmów przedstawiających mój problem. Liczę na Waszą pomoc.
Z góry dziękuję!








Awatar użytkownika
sebastian1901
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 694
Rejestracja: czw sty 10, 2008 19:30
Lokalizacja: CzęstochoVWa
Auto: Octavia I 1.8T RS
Silnik: AUQ
Kontakt:

[mk4] Re: Problem z luzami i drganiami drążka zmiany biegów.

Post autor: sebastian1901 » śr mar 28, 2018 10:01

wymień tą całą kasetę co jest drążek zmiany biegów na jakąś używkę bo po filmach widać że są spore luzy na tych plastikach, możesz też dokupić w ASO każdą zużytą część ale sporo za to wyjdzie, z tego co pamiętam będzie trzeba zdemontować wydech i osłony termiczne od spodu a od środka półkę z popielniczką żeby wyjąć to ustrojstwo z linkami.
Skoro wymieniłeś wybierak przy skrzyni i poduchy a skrzynia działa bez zarzutu to jest jedyna opcja


Sebastian

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości