[mk4] Piszczy wspomaganie po dolaniu płynu wspomagania

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

molibden01
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: sob lip 16, 2016 09:01

[mk4] Piszczy wspomaganie po dolaniu płynu wspomagania

Post autor: molibden01 » pn mar 12, 2018 21:38

Witajcie.

Dzisiaj dotknął mnie podwójny problem w moim MK4 (1.4). Na początku w trasie zaczeło mi buczeć z przodu przy skręcaniu w lewo powyżej 40-50 km/h. Nie jestem do końca pewien, ale prawdopodobnie odezwało się łożysko w prawym kole. Ale co, zachciało mi się sprawdzić czy aby mam płyn do wspomagania. Otóż było minimum, nawet z pół milimetra pod kreską.

Na początku chciałem sprawdzić jakim jest zalany, ale w palcach oczywiście był bezbarwny a nie miałem czym pobrać go ze zbiorniczka. Sugerowałem się trochę kolorem korka, ale jak juz gdzies wyczytałem nie ma on znaczenia.

W drodze powrotnej zatrzymałem sie w sklepie moto by zakupić jakiś zamiennik FEBI i go dolać. Doradzono mi mineralny ZIELONY, bo wg VIN on powinien pasować. Dolewając go trafiłem idealnie w maksimum. Po przejechaniu kilku km zaczęło mi piszczeć przy pompie przy delikatnych skrętach w krótkim zakresie (przy szybkich i gwałtownych nie). Z godzinę temu odessałem troche płynu i jest idealnie w połowie, ale piszczenie nie ustało.

Moje pytanie jest następujące: czy przez chwilowo większą dawkę tak się dzieje, czy też pomyliłem płyny? Dolałem niewiele, tylko w zakresie min-max.

Pozdrawiam i dziękuję z góry za odpowiedź.



Awatar użytkownika
pinstonvw
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: śr sty 27, 2010 00:33
Lokalizacja: Bogatynia
Kontakt:

[mk4] Re: Piszczy wspomaganie po dolaniu płynu wspomagania

Post autor: pinstonvw » pn mar 12, 2018 23:16

Moja intuicja mówi, że tam był płyn czerwony. Zlej całość wydmuchaj porządnie i zalej nowym płynem i sprawdź efekty. Przy okazji dowiesz się jakiego koloru jest płyn o ile ma jeszcze jakiś kolor.


...

Awatar użytkownika
PAPAYOS
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: czw sie 30, 2007 15:04
Lokalizacja: Zambrów
Kontakt:

[mk4] Re: Piszczy wspomaganie po dolaniu płynu wspomagania

Post autor: PAPAYOS » wt mar 13, 2018 08:27

pinstonvw pisze:
pn mar 12, 2018 23:16
Moja intuicja mówi, że tam był płyn czerwony. Zlej całość wydmuchaj porządnie i zalej nowym płynem i sprawdź efekty. Przy okazji dowiesz się jakiego koloru jest płyn o ile ma jeszcze jakiś kolor.
Jeśli kolega zmieszał czerwony z zielonym, to na pewno coś zobaczy...

Potwierdzam, zlej wszystko z układu, najlepiej odkręć wąż od pompy i zalej świeżym olejem. Nie ma znaczenia czy czerwony czy zielony. Aby świeżym i właściwym...

Pozdrawiam


https://www.facebook.com/pages/Cthulhu/369766173200313

molibden01
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: sob lip 16, 2016 09:01

[mk4] Re: Piszczy wspomaganie po dolaniu płynu wspomagania

Post autor: molibden01 » wt mar 13, 2018 09:01

Dzisiaj ściągnę przy świetle dziennym strzykawką i zobaczę jak to wygląda. Czy naprawdę kolor nie ma znaczenia i czy np: gdy był zalany syntetyczny i teraz zaleje mineralnym (jeśli się nie myle, zielony jest mineralny a taki kupiłem) pompa nie dostanie obciążenia zbyt dużego?

EDIT: No i sprawdziłem. Płyn jest koloru ciemnożółtego (nie wpada w czerwony, bardziej coś w jasny pomarańcz). Czyli rozumiem, że zalecacie wymianę na zielony, że nie ma to znaczenia? A czy ktoś mi wyjaśni piszczenie czym jest spowodowane? Duże obciążenie na pompie po zważeniu się płynów?



Awatar użytkownika
PAPAYOS
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: czw sie 30, 2007 15:04
Lokalizacja: Zambrów
Kontakt:

[mk4] Re: Piszczy wspomaganie po dolaniu płynu wspomagania

Post autor: PAPAYOS » wt mar 13, 2018 13:17

Dlatego proponujemy ci wymianę!
Olej nie jest drogi, roboty też nie wiele.
Kolor nie ma znaczenia, jeden producent robi syntetyczne zielone, drugi czerwone, trzeci bezbarwne. Zajdź do sklepu i zapytaj coś ci zaproponują. Ja mam zalany zwykły HIPOL i też jest dobrze.


https://www.facebook.com/pages/Cthulhu/369766173200313

Awatar użytkownika
pinstonvw
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: śr sty 27, 2010 00:33
Lokalizacja: Bogatynia
Kontakt:

[mk4] Re: Piszczy wspomaganie po dolaniu płynu wspomagania

Post autor: pinstonvw » wt mar 13, 2018 21:42

Czyść układ i lej nowy olej zanim narobisz sobie większych problemów. Lej czerwony HIPOL jak kolega wyżej napisał i po sprawie.


...

Awatar użytkownika
lukasc_n
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 108
Rejestracja: sob paź 06, 2012 09:54
Lokalizacja: Cieszyn

[mk4] Re: Piszczy wspomaganie po dolaniu płynu wspomagania

Post autor: lukasc_n » czw mar 29, 2018 17:29

Zalej czerwonym hipolem i czekaj az ci sie maglownica rozcieknie.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości