[mk4] Rozrzad golf 4 1.6 sr akl

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

szeweryn
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: ndz mar 04, 2018 14:57
Auto: Volkswagen Golf

[mk4] Rozrzad golf 4 1.6 sr akl

Post autor: szeweryn » ndz mar 04, 2018 22:09

W moim vw wymieniam uszcelke pod glowica i reszta.ustawilem rozrzad tak:ustawiony tłumik drgań w położeniu GZP cylindra ,ustawiony wał korbowy w położeniu GZP cylindra, tylko zastanawia mnie wałek rozrzadu w polozeniu OT , tutaj licze na wasze zdanie. ustawiłem rozrzad to nie wiem czy wcięcie na wałku ma byc rowno z oznaczeniem OT , czy ząbek ma byc ulożony rowno z oznaczeniem OT. Nieraz mam takie wrazenie ze walek powinnien byc przesuniety 2,3 mm "ale jak ?"w prawo a jak patrze kolejny raz to wydaje mi sie ze jest idealnie. wplyw napinacza? planowanej glowicy?
Poprzednio walek rozrządu byl w innym polozeniu ,ząbek w prawo sugerujac sie znakami oznaczonymi czerwoną farbą po wymianie rozrzadu u mechanika i golfik chodzil niby.Panowie tak ma byc ? Uwazam ze dobrze ja teraz ustawilem rozrzad. Napisalem gdyz jest niedziala , dzien wolny ,wiec grzebac nie bede , moze ktos z was miał podobnie. Dodam że gdy już koło zębate wałka rozrządu zostanie przesunięte w prawo tak aby znaki farbowanie pokrywaly się że sobą to 1 tłok już idzie na dół.
ObrazekObrazekObrazekObrazek



Awatar użytkownika
pinstonvw
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: śr sty 27, 2010 00:33
Lokalizacja: Bogatynia
Kontakt:

[mk4] Re: Rozrzad golf 4 1.6 sr akl

Post autor: pinstonvw » wt mar 06, 2018 20:19

Wg mnie jest ok. To, że lekko mijają się znaki ma wpływ nowy / stary pasek rozrządu. Stary pasek jest zazwyczaj rozciągnięty ( w końcu to guma i włókna) i wtedy przy montażu nowego paska wszystko się lekko "cofa". Złóż rozrząd, przekręć dwa razy wałem ręcznie i potem odpal auto jeśli nie zauważysz czegoś niepokojącego.


...

Awatar użytkownika
Klaudek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 509
Rejestracja: wt mar 10, 2009 22:42
Lokalizacja: Kłodawa
Kontakt:

[mk4] Re: Rozrzad golf 4 1.6 sr akl

Post autor: Klaudek » wt mar 06, 2018 20:52

Dwa razy przekręć kluczem silnik (w prawo oczywiście). Napnij napinacz powtórnie jeśli się przestawił. Jak nie ma żadnej kolizji to pal.

Przecież masz dobrze ustawiony, znaki się pokrywają.



szeweryn
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: ndz mar 04, 2018 14:57
Auto: Volkswagen Golf

[mk4] Re: Rozrzad golf 4 1.6 sr akl

Post autor: szeweryn » czw mar 15, 2018 14:35

autko śmiga, na początku się czegoś obawiałem bo strasznie stukal, cos w podobie spalania stukowego. Głowica była po naprawie zakładana, i przez pierwsze 10 min tak chodził, gdy olej wskoczył do góry, napelniajac szklanki : popychacze silnik ucichł. Pozdrawiam.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości