Pukanie przy dodawaniu i puszczaniu gazu.

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Deal3r
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pn sty 15, 2018 12:49

Pukanie przy dodawaniu i puszczaniu gazu.

Post autor: Deal3r » pn sty 15, 2018 13:02

Witam mam problem z Golfem 1.9 TDI 115 KM ajm skrzynia 6 biegowa. Mianowicie coś puka przy gwałtownym dodawaniu i puszczeniu gazu. Poduszki na silniku i na skrzyni dobre. Nie raz jak jadę np na 1 czy na 2 to tak jakby auto lekko podkakiwalo. Mało tego np gdy wrzucę pierwszy bieg i puszczę ostro sprzęgło jest właśnie charakterystyczne pukaniecie-uderzenie tak jakby poduszka była wywalona. Gdy drugi raz tak zrobię już tego nie ma. Dopiero gdy na wstecznym wrzucę i mocno puszczę sprzęgło to to jest. I tak samo drugi raz jakby na wstecznym to tego nie ma. I tak na zmianę jak puknie na jedynce to potem na wstecznym i tak w kółko. Co to może być? Myślałem że Duwumas ale raczej nie. Czy to może skrzynia?



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

Pukanie przy dodawaniu i puszczaniu gazu.

Post autor: muszkatobiasz » pn sty 15, 2018 20:22

dokładnie sprawdź poduszkę od skrzyni biegów górną oraz śruby na wózku czy niema śladu przesuwania mogą to też być przeguby zewnętrze i wewnętrzne



Deal3r
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pn sty 15, 2018 12:49

Re: Pukanie przy dodawaniu i puszczaniu gazu.

Post autor: Deal3r » pn sty 15, 2018 20:48

Ok sprawdzę jeszcze ta poduszkę. Od dwumasy to sie nie dzieje? Jak słuchałem to ten dźwięk jakby się wydobywa pomiędzy skrzynią a silnikiem. Ale to tak mocno wali jakby poduszki nie było. A na wolnych obrotach w sumie Duwumas nie daje żadnych oznak.



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

Pukanie przy dodawaniu i puszczaniu gazu.

Post autor: muszkatobiasz » pn sty 15, 2018 20:57

Deal3r pisze:Od dwumasy to sie nie dzieje?
raczej nie bo zawsze by pukało przy każdym ruszeniu a jak opisałeś jest to pojedyncze do przodu i dopiero następne do tyłu coś się musi przesuwać żeby to robiło najlepiej wywal filtr powietrza i wtedy auto na ręczny i jeden do auta zapalić i szarpie ruszając autem przód tył drugi słucha i obserwuje ta poduszka pod skrzynią też sprawdź



Deal3r
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pn sty 15, 2018 12:49

Pukanie przy dodawaniu i puszczaniu gazu.

Post autor: Deal3r » pn sty 15, 2018 21:01

Pod skrzynia sprawdzałem i jest dobra na 100 %. Sprawdzę ta u góry. Jeszcze te przeguby mnie zastanawiaja. Myślałem że może to też przez tylne tuleje na wachaczu ale są dobre.



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

Pukanie przy dodawaniu i puszczaniu gazu.

Post autor: muszkatobiasz » pn sty 15, 2018 21:09

miałem kiedyś przegub wewnętrzny tak uszkodzony miał duży luz przód tył i szczególnie pod obciążeniem to robił tyle że tak jak pisałem w dwóch to wyłapaliśmy przeguby też zobaczysz z góry z komory silnika jak jest do luftu to obudowa z gumą się rusza a półoś stoi oczywiście minimalny ruch zawsze jest ale prawie zerowy porównaj prawy z lewym ruch tył przód



ROCES
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: wt paź 31, 2017 13:24

Re: Pukanie przy dodawaniu i puszczaniu gazu.

Post autor: ROCES » wt sty 16, 2018 10:16

Miałem podobnie u siebie, że coś pukało przy ruszaniu lub hamowaniu, a winowajcą był przegub zewnętrzny. Na początku tylko pukało ale jak zaczęło mi rzucać całą budą na zakrętach to się za to zabrałem. Pierwszy raz spotkałem się z tym, że uwalony przegub zewnętrzny nie dawał objawu pukania na skręconych kołach. Po zdjęciu okazało się, że osłona przegubu jest jak nówka sztuka, natomiast przegub był prawie suchy i się zapiekł. Po wymianie pukanie, trząsanie autem na zakrętach ustało całkowicie. Sprawdź przeguby bo tam może leżeć problem.



Deal3r
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pn sty 15, 2018 12:49

Re: Pukanie przy dodawaniu i puszczaniu gazu.

Post autor: Deal3r » śr sty 17, 2018 09:43

Że wstępnych oględzin zobaczyłem że osłona przegubu jest peknieta. Zamówiłem przegub i w sobotę wymienię i dam znać. Przy okazji sprawdzę jeszcze ta górną poduszkę od skrzyni bo będzie nas 2 :)



Deal3r
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pn sty 15, 2018 12:49

Re: Pukanie przy dodawaniu i puszczaniu gazu.

Post autor: Deal3r » pt lut 23, 2018 11:55

Wadliwy okazał się przegub wewnętrzny przy prawym kole. Lecz dwumas też już daje objawy pukania. Ale jest dużo dużo lepiej po wymianie przegubu



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości