Tylny zamek - brak możliwości zamknięcia drzwi

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

dinoole
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: pn lut 16, 2015 21:11

Tylny zamek - brak możliwości zamknięcia drzwi

Post autor: dinoole » sob sty 13, 2018 10:12

Witam,

Borykam się z problemem zamknięcia drzwi - prawych tylnych. Mechanizm, który widoczny jest na zdjęciach nie działa prawidłowo - w momencie zamykania drzwi one się "odbijają ". Ten mechanizm nie działa tak jak w innych zamkach, próbowałem przesmarować ten mechanizm, żeby go rozruszać ale bez skutku.
Jak najłatwiej naprawić tą usterkę ? Nie wiem w jaki sposób się dostać w ogóle, żeby zdjąć ten mechanizm lub wymienić. Proszę o rady.ObrazekObrazek



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

Tylny zamek - brak możliwości zamknięcia drzwi

Post autor: muszkatobiasz » sob sty 13, 2018 18:14

dinoole pisze:Jak najłatwiej naprawić tą usterkę ? Nie wiem w jaki sposób się dostać w ogóle, żeby zdjąć ten mechanizm lub wymienić
może zamek zamarzł co do wymiany trzeba zdjąć tapicerkę i wyczepić linkę z klamki i odkręcić te śruby co na zdjęciu widać



dinoole
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: pn lut 16, 2015 21:11

Re: Tylny zamek - brak możliwości zamknięcia drzwi

Post autor: dinoole » ndz sty 14, 2018 10:40

Na pewno nie zamarzł bo przy temperaturze dodatniej jest to samo.

Znalazłem coś takiego w googlach i wydaje mi się że u mnie może być podobny problem. Tylko co to za guma, czy muszę zdejmować cały bok żeby się do niej dostać ?

"tam gdzie pracuje ta zapadka w środku w zamku jest guma .ta guma blokuje płynność zapadki .gumę wycinamy nożem introligatorskim tym rozsuwanym .jak wytniesz gumę zapadka chodzi jednym dotknięciem. miałem masakrę w zimę jak ta guma stwardniała i codzienne problemy z zamknięciem drzwi ponieważ ta zapadka ledwo chodziła .została wycięta guma ze środka i 10 letni zamek golfa chodzi jednym palcem,ap ropo zrobiłem tak z każdym zamkiem i zero problemów .nie wymieniajcie całych zamków!!"



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8993
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Tylny zamek - brak możliwości zamknięcia drzwi

Post autor: marcin7x5 » ndz sty 14, 2018 15:14

Pewnie chodzi o ten plastyk/guma którą oblana jest metalowa zapadka ta która zaczepia za ucho na słupku/nadkolu.



dinoole
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: pn lut 16, 2015 21:11

Tylny zamek - brak możliwości zamknięcia drzwi

Post autor: dinoole » pn sty 15, 2018 21:22

Sprawdzę i dam znać czy to o tą gumę chodzi. Jeżeli tak to nie będę musiał rozbierać boczku - a może warto przypalić zapalniczką ten plastik/ gumę



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8993
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Tylny zamek - brak możliwości zamknięcia drzwi

Post autor: marcin7x5 » pn sty 15, 2018 22:06

Lepiej uważaj bo tam pod spodem jest mikrostyk...



dinoole
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: pn lut 16, 2015 21:11

Tylny zamek - brak możliwości zamknięcia drzwi

Post autor: dinoole » ndz sty 21, 2018 16:08

Rozciąłem gumę ile się dało bez zdejmowania boczka i wyjmowania zamka. Niestety nic to nie dało -chyba muszę wymienić cały zamek



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości