Pobór oleju . Turbo ?

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Piotkoz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 102
Rejestracja: czw wrz 03, 2015 00:07

Pobór oleju . Turbo ?

Post autor: Piotkoz » pn mar 20, 2017 01:34

Witam mam taki problem pacjentem jest Golf IV 1.8t Agu otóż pojawiło mi sie straszne znikanie oleju auto potrafi walić bąki na niebiesko , przy rozgrzanym wydechu dymi na siwo , n75 w oleju , rura idąca do icka w oleju , przepustnica ma olej , intercooler olej , turbo ma luz wzdłóżny ok 2mm . I teraz mam takie czy to wszystko to są objawy wysranego turbo czy też można obstawiać głowice ? jeżeli turbo to gdzie gromadzi się ten cały olej ? jest zaciagany z icka do kolektora ssącego w którym jest spalany ? jezdze na 5w50 vr1 . :banghead: :banghead: :banghead: :banghead:



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8813
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Pobór oleju . Turbo ?

Post autor: marcin7x5 » pn mar 20, 2017 18:54

Turbo przepuszcza.



Pegazik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt mar 28, 2017 10:08

Re: Pobór oleju . Turbo ?

Post autor: Pegazik » wt mar 28, 2017 10:32

Witam pierwszy raz na forum więc proszę o zrozumienie :-)Problem mam z golf 4 1.9tdi 110 wiec od początku kilka miesięcy temu zauważyłem ze po przekroczeniu 140km/h tak jakby przestawał działać turbo po ponownym uruchomieniu silnika wszystko ok i zaznaczę ze dolewać em około 1 litra oleju na 3 miesiące . Tydzień temu wracając z pracy coś mnie podkusilo może dlatego że sam na drodze byłem i troszke mu przygarowalem ok 130 może 150 na 5 biegu kupa dymu z tyłu i auto mi zgasło zjechałem na pobocze i małe trudności z odpaleniem ale dało rade. Rano Lubie odpalić samochód żeby sobie pochodził i spalić fajkę :-) i wtedy zauważyłem niebieski dymek ale tylko na zimnym silniku podczas jazdy jest ok no i dolewki oleju się zaczęły ok litra na 300k m może ktoś pomóc zaznaczam że silnik jest suchy mechanik zasugerował ze zacząć od regeneracji turbo



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8813
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Pobór oleju . Turbo ?

Post autor: marcin7x5 » wt mar 28, 2017 19:42

Sprawdź czy turbo nie puszcza oleju do dolotu bo jak pewnego dnia zassie ci olej dolotem to się zdziwisz jak silnik są wkręci się na obroty i korba wyjdzie bokiem.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości