Wymiana obudowy termostatu 2.3 V5 AGZ

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Michu999
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2798
Rejestracja: czw cze 23, 2011 15:52
Lokalizacja: Frysztak

Wymiana obudowy termostatu 2.3 V5 AGZ

Post autor: Michu999 » pt sty 08, 2016 18:15

Witam,
No to coś dla fanów V5 ;)
Mianowicie problem zacząłem się z kiepskim ogrzewaniem, stwierdziłem, że zacznę od wymiany termostatu. No i zaczęły się problemy... Auto już tydzień stoi i dalej lipa... Wyciągnąłem to cholerstwo wymieniłem termostat złożyłem, dałem silikon zamiast tej uszczelki co idzie między blok a tą obudowę. Skręciłem wszystko nalałem płynu i leje jak cholera, no to nie wiele myśląc stwierdziłem że to przez silikon, więc zamówiłem w ASO ori uszczelkę i dziś złożyłem wszystko i dalej to samo... jak lało tak leje. Przed demontażem było wszystko ok, nic tam nie ciekło, nie kapało, obudowa nie jest nigdzie pęknięta, więc myślę że i po złożeniu powinno być ok ale niestety to ten nieszczęsny silnik... VW zrobił to aż tak źle że po jednokrotnym rozebraniu trzeba tą obudowę zmienić już na nową? Ma ktoś jakieś pomysły co zrobić? Bo chyba nie da się tego zamontować jakoś źle?


Moje Mk4 VR5 .:R23 & 25TH Mix:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=558583" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Eyk88
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 756
Rejestracja: czw lip 25, 2013 23:35

Wymiana obudowy termostatu 2.3 V5 AGZ

Post autor: Eyk88 » pt sty 08, 2016 22:13

Gdzie dokładnie przecieka? Przeszlifowałeś powierzchnię styku uszczelki z blokiem? Poprawnie dokręcona jest obudowa? Uszczelka założona na bank prawidłowo i pasuje bdb (dobrze dobrana)?

Pęknięcie nie musi być widoczne na pierwszy rzut oka, pokaże się dopiero jak będzie ciśnienie po zagrzaniu. Przecieka po odpaleniu czy po zagrzaniu?



Awatar użytkownika
Michu999
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2798
Rejestracja: czw cze 23, 2011 15:52
Lokalizacja: Frysztak

Wymiana obudowy termostatu 2.3 V5 AGZ

Post autor: Michu999 » sob sty 09, 2016 05:51

Dokładnie to nie widzę gdzie bo jak jest wszytko złożone to tam nic nie widać. Tak powierzchnia przygotowana była. Uszczelka dobrze pasuje. Minuta czy dwie po odpaleniu i cały płyn na ziemi.


Moje Mk4 VR5 .:R23 & 25TH Mix:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=558583" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Eyk88
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 756
Rejestracja: czw lip 25, 2013 23:35

Wymiana obudowy termostatu 2.3 V5 AGZ

Post autor: Eyk88 » sob sty 09, 2016 16:46

Odpal, włóż łapę lub kamerkę żeby nagrała skąd leci. Coś chyba skopałeś przy montażu.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości