brak ciśnienia oleju po uderzeniu miską.

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

brak ciśnienia oleju po uderzeniu miską.

Post autor: sas_gti » pt kwie 25, 2014 05:15

Witajcie,
uderzyłem miską, dość mocno, miska się wgięła. Po jakimś czasie zaświeciła się kontrolka oleju. Żeby nie zatrzeć silnika auto dalej pojechało na holu. Zrobiłem jeszcze pomiar ciśnienia oleju manometrem i na głowicy było 0,00bara. Na bloku wtedy jeszcze nie mierzyłem.
Następnie odkręciłem miskę i zobaczyłem totalnie rozsypaną w drobny mak taką plastikową nakładkę na smok pompy. Kawałki tego plastiku dość duże utknęły we wlocie do pompy, poza tym w misce było mnóstwo drodniejszych kawałeczków tego plastiku (zapewnie te drobne popłynęły gdzieś dalej). Pompę wymieniłem, oczywiście razem z filtrem. Miska też nowa, nowy olej. Poskładane i mierzę znowu i dalej jest 0,00bara na głowicy. Następnie podpinam się manometrem w miejscu czujnika nad filtrem i na bloku też jest 0,00. Dla pewności jeszcze odkręcam manometr i kręce rozrusznikiem żeby zobaczyć czy poleci cokolwiek oleju, ale niestety nie leci.
Proszę o jakieś sugestie.

Strasznie potrzebuję auta na najbliższą sobotę :(
pozdrawiam, sas



mariusz126p
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt wrz 20, 2011 23:11

Re: brak ciśnienia oleju po uderzeniu miską.

Post autor: mariusz126p » pt kwie 25, 2014 07:05

Zobacz jak biegną przewody - kanały olejowe może tam coś się dostało i blokuje . Najlepiej jak bys zdobył "plan" silnika co i jak . POZDRO!!!



hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

brak ciśnienia oleju po uderzeniu miską.

Post autor: hak64 » pt kwie 25, 2014 07:50

Masz zatkaną magistralę olejową. Współczuję, bo czeka cię rozebranie silnika i sprawdzanie, gdzie to paskudztwo utknęło.


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

brak ciśnienia oleju po uderzeniu miską.

Post autor: sas_gti » pt kwie 25, 2014 10:24

ale czy coś mogło polecieć również za filtr czy też cały zator powinien się znajdować między pompą a filtrem?



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14608
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

brak ciśnienia oleju po uderzeniu miską.

Post autor: Michał_1977 » sob kwie 26, 2014 07:03

sas_gti,jaką masz tam pompę łańcuchową,czy z wałka?
Jeśli ta druga,to zdejmij jeszcze raz misę i pompę.Przyjrzyj się dokładnie powierzchni pompy i bloku w miejscu styku jednego i drugiego- tam nie ma prawa być nawet większego zadrapania.
Druga sprawa,to tłoczek w pompie,no i sama pompa- rozbierz,umyj i przyjrzyj się dokładnie.
Cuda niby się zdarzają,ale nie chce mi się wierzyć,żeby magistralę przytkało...


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

brak ciśnienia oleju po uderzeniu miską.

Post autor: sas_gti » sob kwie 26, 2014 18:29

Hej pompa jest z wałka napędzana.
Odkręciłem czujnik cisnienia oleju w podstawce - nic nie poleciało po odpaleniu, potem potwierdzone manometrem 0 barów.
Odkręciłem podstawkę pod filtr razem z chłodniczką oleju. Odpaliłem ponownie i chlusnęło z otworu w bloku. Wiec to wskazywało na zatkaną chłodniczkę i rzeczywiście. Podmieniłem na drugą i wszystko wróciło do normy. Tak więc kawałeczki tego plastiku poleciały do chłodniczki i ją bardzo szczelnie wypełniły. Część pewnie też poleciało dalej na filtr więc jego też wymieniłem.
Dzieki za pomoc pozdrawiam



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości